Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Liliowo i kolorowo:)

Pokaż wątki Pokaż posty

Liliowo i kolorowo:)

danuta_szwajcer 08:08, 29 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632









____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 08:16, 29 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Zakwitł pierwszy powojnik









____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 08:24, 29 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Kalina dalej cieszy oko z daleka,



Pontyjska tez przybiera



Buki w tym roku wyjątkowo intensywny kolor mają, jak widać deszcze im pasują



____________________
Liliowo i kolorowo:)
greg66 08:25, 29 maj 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4556
U mnie też tawuly leżą bez pięknie pachnie. Śliczne rodki i azalie, kupiłem dwie drzewiaste to teraz muszę czekać aż podrosna. Porownywalem zdjęcia z zeszłego roku opóźnienie jest prawie miesięczne. Miłego weekendu
____________________
Serdeczności, Grzesiek :). https://www.ogrodowisko.pl/watek/8391-pamietajcie-o-ogrodach
Urszulla 10:31, 29 maj 2021


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21785
Tak myślisz że ten kolor buków przez deszcz? Buki nie lubią zalewania, oby przeżyły te deszczowe lata. U mnie tricolor wziął się, liczę na fajny wzrost w tym roku.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Gosialuk 21:52, 29 maj 2021


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Śliczne rodki. A ten powojniki bardzo mi się podoba. Znasz nazwę? Ma śliczny kolor.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
Dorota123 10:07, 30 maj 2021


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
danuta_szwajcer napisał(a)


Też je bardzo lubie, nawet przechowałam dwie zimą, dobry pomysł z patyczkami. Mam różne odmiany, zobaczymy czy się sprawdzą.
Teraz tyle kwiecia, ze nie wiadomo co pokazać, zaczynają azalie i rodki, a te w tym roku jakoś wyjątkowo mmniej kwiatów mają, ciekawe dlaczego?
Teraz orliki, bodziszki, tawuły, krzewuszki zaczynają.


Przy rh trzeba w lipcu pamiętać o nawozie, żeby miały siłę zawiązać pączki na następny rok.
____________________
W moim małym ogródeczku*Wizytówka
danuta_szwajcer 10:15, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Dorota123 napisał(a)
Przy rh trzeba w lipcu pamiętać o nawozie, żeby miały siłę zawiązać pączki na następny rok.


Dorotko co roku tak robie i nawoże i zawsze bardzo obficie kwitly, owszem azalie niektóre co drugi rok mocniej ale one tak mają ale rodki nawet ten najstarszy co zawsze obsypany, ze listków nie było widac to w tym roku pierwszy raz ma po kilka kwiatów. No i wyłamuje przekwitłe też.





____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 15:58, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
greg66 napisał(a)
U mnie też tawuly leżą bez pięknie pachnie. Śliczne rodki i azalie, kupiłem dwie drzewiaste to teraz muszę czekać aż podrosna. Porownywalem zdjęcia z zeszłego roku opóźnienie jest prawie miesięczne. Miłego weekendu


Ciekawe jakie kupiłeś? Az tyle? Bo mi się wydaje, że ok.dwa tygodnie. Pracy od groma bo trawa rosnie i wszystko rośnie uja bo mokro a czlowiek balansuje pomiędzy deszczami.







____________________
Liliowo i kolorowo:)
danuta_szwajcer 16:07, 30 maj 2021


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Urszulla napisał(a)
Tak myślisz że ten kolor buków przez deszcz? Buki nie lubią zalewania, oby przeżyły te deszczowe lata. U mnie tricolor wziął się, liczę na fajny wzrost w tym roku.


Tak myśle, nawet mszycy nie ma no i slonce tez nie przypala, u mnie piaszczysto to im nie grozi zalewanie.
No i rosną w tempie, usycha mi jedna jodła i tak sie zastanawiam czy buka tam nie posadze albo kaline pagodową bo tam slonecznie.

Hakonki tez lubią deszcz Ale elaty coś koloru limonkowego nie mają.


Te białe azalie sa piękne, mam jeszcze takie jak różyczki.



Takie cudne nie pamiętam nazwy mam i biale, biała krzewuszka też cudna tylko busz mi się tam zrobił, jesienią musze mocne cięcie zrobic.






____________________
Liliowo i kolorowo:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies