Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

daszum 19:48, 29 maj 2021


Dołączył: 12 sie 2015
Posty: 4395
Ela, ogród pięknie się prezentuje

Kocimiętka Wolker's Low też u mnie zaczyna kwitnąć. Posadziłam ją pomiędzy hortensjami i obawiam się, że je zagłuszy, bo wielka urosła.

Palibin u Ciebie jakiś wcześniejszy, moje dopiero zaczynają.


Mam nadzieję, że uda Ci się tego serba uratować.

U mnie ochojniki wykończyły już kilka dużych świerków. Jesienią wycięłam takiego 5m, i widzę, że następny już żółknie. Do pewnego momentu opryskiwałam i obrywałam galasy, ale od 2 lat stwierdziłam, niech żyje co ma żyć.
Nie będę na starość robić akrobacji na drabinie, żeby uratować świerka.

____________________
Danka Ogród w Klein Kottorz okolice Opola
ElzbietaFranka 09:30, 30 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
daszum napisał(a)
Ela, ogród pięknie się prezentuje

Kocimiętka Wolker's Low też u mnie zaczyna kwitnąć. Posadziłam ją pomiędzy hortensjami i obawiam się, że je zagłuszy, bo wielka urosła.

Palibin u Ciebie jakiś wcześniejszy, moje dopiero zaczynają.


Mam nadzieję, że uda Ci się tego serba uratować.

U mnie ochojniki wykończyły już kilka dużych świerków. Jesienią wycięłam takiego 5m, i widzę, że następny już żółknie. Do pewnego momentu opryskiwałam i obrywałam galasy, ale od 2 lat stwierdziłam, niech żyje co ma żyć.
Nie będę na starość robić akrobacji na drabinie, żeby uratować świerka.




Polibin nie taki wczesny to jeszcze paczusie, Jakby było słonko to gdzieś do czwartku powinien się rozwinąć. i wtedy zapach szczegolnie wieczorem się rozlega.

Kocimiętkavunmnie też wysoka nie przycięłam jej tak jak Mają radziła w połowie maja. Trudno bydaie wysoka. Kocimiętkę w połowie lipca przycinasz czy nawet wcześniej. Jak hortensje wystrzela to kocimiętka będzie niska.
Mam jej tyle, że jak przycinam to 2 taczki przycisków.w połowie sierpnia znowu kwitnie.

Ja nie byłam świadoma ochotnika jak sądziłam dopiero jak zobaczyłam pełno pięknych szyszek na świerkach i Mszana mi napisał skąd ja się tyle galasów dochowalam 13 lat temu były małe. Kupowałam oo 19 zł widocznie już były zaatakowane.
Ale każdego roku je pryskany promanalem jak się jaki galas znajdzie to przerywam i palę.
Zaraz idę cynie trochę późno co wyrośnie to wyrośnie.

Wczoraj jeszcze hosty przesadzałem. Z hostami najmniej roboty a piękne. W jednej znalazłam małe ślimaki w kolbach w środku siedziały.

To od Anabell dostałam





Bardzo ładne czosnki nawet liście im nie schną

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Alija 11:21, 30 maj 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8864
ElzbietaFranka napisał(a)



Dorotka dzisiaj jak stół rowniutki. EM kosił aby na czwartek trochę podrósł rodzina przyjeżdża od ponad roku wnuki nie były.







Przepiękne widoczki, trawnik od linijki, rybki kolorowe, pięknie.
Piękne masz czosnki, u mnie liście czosnku zjadają ślimaki.
Miłej niedzieli.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Kamcia 14:05, 30 maj 2021


Dołączył: 12 lut 2017
Posty: 1017



Elu, co to jest?
____________________
Kamila Ogrod stewardessy
ElzbietaFranka 15:59, 30 maj 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Kamcia napisał(a)



Elu, co to jest?




To jest kalina Watanabe. Wcześniej jest fota jak wygląda
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
eVka 09:47, 01 cze 2021


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Elu, matko jaki ty masz ten trawnik, modelowy! I te kanciki, zazdroszczę, moje strasznie szybko zarastają, kosiarka nie tnie boków do końca i takie wąsy sterczą.

Choiny takie wielkie, cudne Oczko, dąbki, wszystkie piękne!!!
____________________
anabuko1 11:59, 01 cze 2021


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 23577
ElzbietaFranka napisał(a)



Polibin nie taki wczesny to jeszcze paczusie, Jakby było słonko to gdzieś do czwartku powinien się rozwinąć. i wtedy zapach szczegolnie wieczorem się rozlega.

Kocimiętkavunmnie też wysoka nie przycięłam jej tak jak Mają radziła w połowie maja. Trudno bydaie wysoka. Kocimiętkę w połowie lipca przycinasz czy nawet wcześniej. Jak hortensje wystrzela to kocimiętka będzie niska.
Mam jej tyle, że jak przycinam to 2 taczki przycisków.w połowie sierpnia znowu kwitnie.

Ja nie byłam świadoma ochotnika jak sądziłam dopiero jak zobaczyłam pełno pięknych szyszek na świerkach i Mszana mi napisał skąd ja się tyle galasów dochowalam 13 lat temu były małe. Kupowałam oo 19 zł widocznie już były zaatakowane.
Ale każdego roku je pryskany promanalem jak się jaki galas znajdzie to przerywam i palę.
Zaraz idę cynie trochę późno co wyrośnie to wyrośnie.

Wczoraj jeszcze hosty przesadzałem. Z hostami najmniej roboty a piękne. W jednej znalazłam małe ślimaki w kolbach w środku siedziały.

To od Anabell dostałam





Bardzo ładne czosnki nawet liście im nie schną


Piękne roślinki,Kwitnienia.

A na 2 i 3 zdjęciu ci to jest za roślinka ?
Bardzo ładne i ciekawe.
Czosnki teraz mają swój koronny czas
____________________
Ania***Dębowe zakątki 2***Dębowe zakątki 1*** Moja wizytówka
ElzbietaFranka 12:36, 01 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
anabuko1 napisał(a)

Piękne roślinki,Kwitnienia.

A na 2 i 3 zdjęciu ci to jest za roślinka ?
Bardzo ładne i ciekawe.
Czosnki teraz mają swój koronny czas



Aniu na 2 to jarzmianka. W zeszlym roku posadziłam takie malenstwa z internetu i popatrz jak ładnie rośnie. Jeszcze obok mam inną odmiane posadzona nie sfocona ma ładniejsze kwiaty też z Albamaru. Posadziłam z przodu kocimiętkę wolker's i jedno i drugie tak pięknie rośnie. Wolker's na przyszłą wiosnę przesadzę na rondlu niech się jarzmianka rozrasta.

Trzecia szersza fota to w przybliżeniu kalina Watanabe też bardzo ładna. Kwitnie pierwszy rok tak ładnie i to cieszy.
U mnie te najmniejsze czosnki mają główki kwiatowe. Zeszłej jesieni ich sporo posadziłam między stopami. Jak na złość stipy w tym roku marne po parę źdźbeł w każdym krzaku. Jednak co 2 po ata trzeba odmładzać stipy.


____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 12:53, 01 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
effka napisał(a)
Elu, matko jaki ty masz ten trawnik, modelowy! I te kanciki, zazdroszczę, moje strasznie szybko zarastają, kosiarka nie tnie boków do końca i takie wąsy sterczą.

Choiny takie wielkie, cudne Oczko, dąbki, wszystkie piękne!!!




Effka 2 czy 3 lata temu na wiosna sialas swój trawniczek o ile pamiętam na wątku o "Trawnikach" żeśmy ze sobą korespondowały. Jak zasialas to miałaś idealny.
Moj od 2013 roku trwa i jest każdego roku prawie taki sam. Muszę już pryskać raz do roku od chwastów, gdyż działka wśród łąk i nasiona się rozsiewają. EM dba kosi prawie co tydzień. Wertykulacje też robimy co roku wiosna. Nawozimy 3x do roku kwiecień, czerwiec i jesienny wrzesień.

W tym roku jeszcze nie podlewany co chwilę podlewany naturalnie. Kanciki zrobione na wiosnę w zeszłym roku nie eM nie robił i wszystko obok zarastalo. Jednak ten zabieg trzeba robić co roku żeby się nie up... W następnym.
Mamy tych kancikow sporo więc i kilka taczek darni trzeba usunąć.
Zrezygnowałam w tym roku z cięcia choin, świerków i innych iglaków to weszły inne prace i tak wkoło Macieju.

Nigdy przy kostce tak nie wykosisz kosiarka. EM jednym kółkiem jedzie po kostce drugim po trawniku. Ja poprawiam kosiarka z żyłka.

Kup sobie małą kosiarkę z żyłka elektryczna lub na akumulator sprawdź w Lidlu czy mają akumulatorowe. To dobry sprzęt wszędzie wejdzie. Ha mam elektryczna gardeny.

Zawsze tak dużo pisze nie mogę się opanować z tą wiedzą
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 22:24, 02 cze 2021


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13950
Nadszedł czas kwietnych łączek. W zeszłym roku pokazywałam te samą łączkę 2 letnia teraz ma 3 lata za tydzień będzie zmiana dojdą mąki w każdej postaci teraz wygląda tak..





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies