Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Joanny i Andrzeja od podstaw 21:21, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lut 2013
Posty: 12511
Do góry
Gosiek33 napisał(a)
Miło czytać, że nowy przyjaciel do Was zawitał, a najlepsza wiadomość to to, że nornice tępi a ptaki obserwuje

Masz ruch w karmniku, widzę, że ten model sprzyja ptasiej zgodzie


Sypki śnieg pięknie poprzykrywał trawy. Patrzę jak stipy wyglądają spod puszystej pierzynki. Piękny widok.

Model się sprawdza bardzo dobrze Gosiu Duży i pojemny, a to najważniejsze przy takiej ilości głodomorów.
Spod puszystej pierzynki na fotkach to siewki rozplenicy Moudry.
Stipy kitek potarmosił więc je skróciłam i nie widać spod śniegu.
Pan kos we własnej osobie

Zacisze Alicji 21:01, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:00, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

Teraz nie widać, ale miedzy oczkiem, a warzywnikiem są posadzone klony, które jak podrosną zasłonią wolierę od tej strony
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:57, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
No to zaczynamy działania pod składzik ziarna....bo kurnik zadaszony to w razie opadów śniegu można w środku robić ocieplenie bez straty czasu

składzik jest na drugim końcu woliery

będzie miał dwa otwory drzwiowe i okienko

Zacisze Alicji 20:56, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
I jeszcze parę.




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:54, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


no mniej więcej tak będzie wyglądał kurnik....
tu będzie szyba


a tu drzwi, otwór po lewej to wejście dla drobiu, otwór na wprost pod drzwiczki do podbierania jajek
Zacisze Alicji 20:51, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Śnieg się topi, więc może kilka białych kwiatów?!


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:50, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry

i czas na strop ( nie dach) bo dach będzie nad stropem na którym będzie półka dla ptaszków latających



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:44, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Nasze środowe działaniaw pięknym słonku, było aż za ciepło...

jest okienko


Ogród w remoncie 20:36, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14898
Do góry
Wracając do derenia. A gdybym tam dała klony Garnet?

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:28, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Niunia patrzy co ja robię gdy sypie do karmników, ale jak ptaszki przylatują to już taka spokojna nie jest, uważa chyba, że zabierają to co ja sobie zostawiłam
Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 20:09, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Basilikum napisał(a)
wylazlam jeszcze raz, bo tk pieknie na zewnatrz


Dobrze zrobiłaś, że wybrałaś się z aparatem. Przepiękne zdjęcia, te portreciki roślin i widoczki, takie tajemnicze, bajkowe. A brama fantastyczna, moja córka stwierdziła, że to gwiezdne wrota, brama do innego wymiaru.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:57, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Takie ogrodowe, żeby nie było tylko ptaków i budowy



po mrozie

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:44, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
Dla Milunii mam tylko to złamane cyknięte w domu przed naprawą

Co do mączki bazaltowej, naturalna w 100 procentach, pełno mikro i makroelementów i pierwiastków śladowych, oraz poprawia granulację gleby, jej napowietrzenie, rozluźnia zbite gleby, wzmacnia rośliny i ich zdrowotność.
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 19:36, 22 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Moje pierwsze tulipany w tym roku



Też sobie sprawiłam w tym tygodniu, taką odrobinę wiosny wnoszą do domu
Milunia w ogrodzie - z widokiem na rozlewisko 19:17, 22 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Moje pierwsze tulipany w tym roku



Przez Ciebie też się dzisiaj za tulipanami w sklepie rozglądałam. Same żółte i czerwone mieli i ostatecznie z pustymi rękami wyszłam
Zacisze Alicji 17:15, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
Aggaa napisał(a)
Witaj Alicjo. Pospacerowałam po Twoim ogrodzie i bardzo mi się podoba. Taki leśny i dziki. Podoba mi sie bardzo. Zauważyłam biała lilię, zdradzisz jaka to odmiana i czy pachnie?
Zaznaczam wątek


Aga! Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie, cieszę się, że Ci się u mnie podoba. Jeśli chodzi o lilie , to miałam kilka różnych, ale nie znam odmian.



Na przykład ta była pachnąca.



Te dość mocno pachniały. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!
Pamiętajcie o ogrodach 17:11, 22 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Zostaly w sklepie (ObI) jeszcze trzy może jutro podskoczę.







Pamiętajcie o ogrodach 17:10, 22 sty 2021


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
A dziś pojechaliśmy po jakieś nasiona i donice (ale te będę robił sam z betonu)

I proszę w przecenie kupiliśmy, no i cieszymy się







Mały podmiejski 17:02, 22 sty 2021


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 34448
Do góry
Kasiu, pytasz o taras. Mój taras ma głębokość 3m, czyli tak jak Twój i jest wg mnie za wąski. Mam na tarasie drewniany stół plus krzesła i całe szczęście zaraz obok tarasu trawnik. I to pomaga nam się poruszać, jeśli wszystkie krzesła są zajęte.
Twój taras jest długi, ale dość szczupły. Myślę, że powinien mieć głębokość 4m.

I jeszcze jedno. Piszesz, że chcesz kawałek tarasu oddzielić przepierzeniem lub donicami. Nie lepiej byłoby ten kawałek po prostu trochę obniżyć? Z tego co widzę, taras będzie trochę ponad poziomem ogrodu, więc miałabyś taką możliwość.

Ach, i jeszcze coś Te placyki boczne - skoro chcesz zaokrąglić ścieżki, to może warto byłoby zaokrąglić rogi placyków?

Pozwoliłam sobie to dość nieudolnie zobrazować. Mam nadzieję, że się domyślisz o co mi chodzi



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies