Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Zacisze Alicji

Pokaż wątki Pokaż posty

Zacisze Alicji

Alija 17:15, 21 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
antracyt napisał(a)

Paprotnik skradł moje serce
Przypomnij mi proszę nazwę rośliny na tym zdjęciu, juz kilka razy sobie ją na różnych karteczkach zapisywałam, ale karteczki pogubiłam


Zuzia! Miło mi, że paprotnik Ci się podoba. Roślina, o którą pytasz to makleja, inaczej bokkonia. Bardzo ją lubię, chociaż kwiatki nie są okazałe, to ma przepiękne liście. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:18, 21 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
MiluniaB napisał(a)
Masz bardzo ładne zakątki w swoim ogrodzie Jest gdzie spacerować, przysiąść i się relaksować

Zapach lipy uwielbiam


Milunia!
Dzięki, ja zawsze czuję się w ogrodzie, jak na wakacjach. Też lubię zapach kwitnących lip. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:20, 21 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
AlinaP napisał(a)
Alicjo cudny masz ogród. Szczególnie miejce dla cieniolubnych.
Pozdrawiam


Ala! Bardzo dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie i miło mi, że Ci się podoba. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:26, 21 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
mirkaka napisał(a)
Odpowiadam u Ciebie na temat powojników.
Trzeba kupować inne odmiany, czyli musisz kupić powojniki z grupy Viticella albo wielkokwiatowe późnokwitnące.
Sadzisz w spore doły gł 40-50 cm z drenażem 10 cm. Wsypujesz dużo obornika, kompostu, mieszasz to z ziemią. Powojnika wsadzasz skosem i około 10-15 cm głębiej niż był posadzony w doniczkę.
Wczesną wiosną czyli około lutego tniesz wszystko na wysokość 30-40 cm albo jeszcze niżej. Zasilasz co roku.
U Ciebie możesz mieć problem z wysokim poziomem wód gruntowych. Może masz jakieś miejsce w ogrodzie które jest wyżej ? Powojniki nie lubią jak ich korzenie są zalewane, dlatego potrzebują drenażu na dnie dołka.
Ty pewnie kupowałaś powojniki wielkokwiatowe które powtarzają kwitnienie, są piękne ale też bardziej podatne na uwiąd niż te które Ci polecam. Te są zdrowe i kwitną obficie ale tylko raz w roku


Mirka! Bardzo Ci dziękuję za wyczerpujące informacje i rady dotyczące powojników. Szczerze mówiąc, to przy ciągłym pośpiechu, przy sadzeniu traktowałam je trochę po macoszemu. A druga sprawa, to właśnie to co piszesz, wysoki poziom wód gruntowych. Dla róż na przykład zrobiłam wyższą grządkę, żeby nie zalewało korzeni i kiedy tam posadziłam dwa powojniki, to przeżyły. Będę nadal próbować, bo bardzo je lubię. Jeszcze raz dziękuję i pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:29, 21 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Ania111 napisał(a)



A myślisz, że nadaje się do donicy ?


Aniu! Naprawdę nie mam w tym temacie doświadczenia. Wydaje mi się, że na początek można by spróbować, sadzonki przecież nie są duże, zawsze można potem przesadzić do większej donicy lub do gruntu. Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:38, 21 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Jeszcze jedno zimowe zdjęcie, bo śnieg topnieje.
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Aggaa 20:47, 21 sty 2021


Dołączył: 02 paź 2016
Posty: 497
Witaj Alicjo. Pospacerowałam po Twoim ogrodzie i bardzo mi się podoba. Taki leśny i dziki. Podoba mi sie bardzo. Zauważyłam biała lilię, zdradzisz jaka to odmiana i czy pachnie?
Zaznaczam wątek
____________________
Aga Z miłości do brzozy
sylwia_slomc... 21:23, 21 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 82040
Alija napisał(a)
Jeszcze jedno zimowe zdjęcie, bo śnieg topnieje.

Jak w Alicji z Krainy Czarów
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Alija 17:15, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
Aggaa napisał(a)
Witaj Alicjo. Pospacerowałam po Twoim ogrodzie i bardzo mi się podoba. Taki leśny i dziki. Podoba mi sie bardzo. Zauważyłam biała lilię, zdradzisz jaka to odmiana i czy pachnie?
Zaznaczam wątek


Aga! Dziękuję za odwiedziny w moim ogrodzie, cieszę się, że Ci się u mnie podoba. Jeśli chodzi o lilie , to miałam kilka różnych, ale nie znam odmian.



Na przykład ta była pachnąca.



Te dość mocno pachniały. Pozdrawiam serdecznie i zapraszam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Alija 17:18, 22 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 8829
sylwia_slomczewska napisał(a)

Jak w Alicji z Krainy Czarów


Sylwio! Tym wpisem przypomniałaś mi liceum. Profesor od rosyjskiego (w tych czasach mieliśmy rosyjski i francuski) mówił do mnie Alicja z krainy moczarów.

Pozdrawiam!
____________________
Podkarpacie AlicjaZacisze Alicji
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies