Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród w remoncie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród w remoncie

Margerytka40 19:54, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
sylwia_slomczewska napisał(a)
Do pół cienistych miejsc świetna jest trawa Ellata. I ładna cały sezon i trzyma się mocno w kępie


Mam też tę Ellatę, mocno podzieliłam w sezonie i czekam teraz aż się zbierze. Z dereniem trochę mam obawy ją łączyć bo ona taka wyrazista w kolorze. Patrzyłam na inspiracje na P. i takie też widziałam, z hakonkami All Gold też. Mocne
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 20:04, 22 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
Margerytka40 napisał(a)


Garnet taki niski to mi się marzy

Pomyślę o tych rodkach wiesz. Może faktycznie do tego klona byłyby lepsze niż fiolety. Nie mam czerwieni w ogrodzie ale rodki kwitną tak krótko. Tylko same czerwone? Jaki jeszcze kolor by pasował?
ciezka sprawa z tym klonem, cos musi go przytlumic. a musza byc rodki? moze zamiast nich bordowe pecherznice, podkresla klona ale jednoczesnie nie bedzie tak zarowiasty. albo hortensje Limelight i jakies trawy? moznaby jeszcze dac jakies kaliny np. watanabe albo kilimandzaro i podsadzic czyms nskim, zielen kaliny tez stlumi te limonowosc odrobine i dosadzic trawy lub jakies nienachalne byliny
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 20:13, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)
ciezka sprawa z tym klonem, cos musi go przytlumic. a musza byc rodki? moze zamiast nich bordowe pecherznice, podkresla klona ale jednoczesnie nie bedzie tak zarowiasty. albo hortensje Limelight i jakies trawy? moznaby jeszcze dac jakies kaliny np. watanabe albo kilimandzaro i podsadzic czyms nskim, zielen kaliny tez stlumi te limonowosc odrobine i dosadzic trawy lub jakies nienachalne byliny



Oj nie Tarcia. Rodki zostają konsekwentnie. Nie chcę już kombinować, zaczynać od początku tego planowania. Uważam z resztą, że tak będzie dobrze. Tak zostaje
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 20:15, 22 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238


no nie wiem, nie wiem, czy wytrzymasz
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 20:20, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
TAR napisał(a)


no nie wiem, nie wiem, czy wytrzymasz


Najwyżej będę bylin dodawać. Wytrzymam
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:36, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Wracając do derenia. A gdybym tam dała klony Garnet?

____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Margerytka40 20:45, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Tyle, że ja te klony wyobrażam sobie jako niskie, tak do 1m wysokości poduchy. Da się je tak utrzymać? Jeśli nie to nie ma tematu
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
TAR 20:58, 22 sty 2021


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7238
nie mam z nimi wiekszego doswiadczenia, u mnie rosna dopiero 3 sezon. docelowo moga byc nieco wyzsze niz metr ale one dosc wolno przyrastaja. Agania i Madzia z Wilkiem maja wieksze doswiadczenie. mozna je tez ciac. w ubiegłym sezonie w moim ogrodniczym byly wersje miniaturowych bonsai, z gwarancja ze wiecej jak metr nie urosna. ale fajnie by wygladaly takie garnetowe poduchy, do tego funkie i jakis dodatkowy drobiazg albo trawka.

ale tak sobie mysle, ze nawet jakby byly troche wieksze to nie zaburza ani widoku ani nie przycmia derenia a tylko go podkresla, tu idziesz juz w japonskie klimaty
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Margerytka40 21:22, 22 sty 2021


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
W sumie sama nie wiem. Cięcie ewentualne tych klonów to zawsze niebezpieczeństwo grzyba a nie cięte kiedyś będą zbyt duże. Niby wolno rosną..
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
inka74 21:25, 22 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 14930
Do metra wysokości to chyba jednak nie garnet... Te to potwory rosną i wcale nie wolno
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies