Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ania -Spełnione marzenie 20:57, 14 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry


Ania -Spełnione marzenie 20:56, 14 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
Kilka śnieżnych fotek







Ogród w Tarnowie 20:56, 14 sty 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry






Mirkowy ogród (początki) 20:55, 14 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Anabell napisał(a)
Mireczko!
jak patrzę na Twoje wspominki to wiem, że wszystko jest wypracowane przez Ciebie od nasionka, jak to cieszy tylko ile to pracy wysiłku, dopilnowania by nie zmarnować
Traw masz bardzo dużo i dobrze pasują na każdą rabatę.

Ja mam mało zdjęć nie miałam czasu w sezonie na cykanie, każdego dnia żałowałam że nie zrobiłam, a tel zawsze przy sobie miałam.
Haniu jeszcze nie wszystko mam dopracowane w ogrodzie ale staram się ogarniać. EM mi pomaga jak może
Z wysiewami już u mnie koniec tylko pomidorki sieję.
Taki mam żywopłot z Serbów wreszcie widoczny bo sadziłam patyczki 15 cm
Ogród w Tarnowie 20:51, 14 sty 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry






Przerwa na kawę... 20:49, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Napisałam cały elaborat i mi wcięło!!!!!!
Idzie się ...
Ogólnie z ubiegłego roku nie mam dużo zdjęć. Po pierwsze tulipany były... kiepskie. Sucha zima zrobiła swoje. Po drugie miałam kilka pomyłek. Po trzecie nie za bardzo miałam wtedy czas na robienie zdjęć bo robiłam przeróbki z tyłu za domem i to one zajęły mi większość czasu. Nawet z owalnej nie mam dobrych zdjęć, buu...

Jeszcze 2 ciekawe tulipany mam odkryte w ubiegłym roku:
DORDOGNE


i Barcelona


Na jesieni wsadziłam do gruntu:
TULIPAN LILIOKSZTAŁTNY SAPPORO
TULIPAN LILIOKSZTAŁTNY DOLL'S MINUET

TULIPAN BARCELONA
TULIPAN ELITARNY MARIA KACZYŃSKA

TULIPAN PAPUZI SALMON PARROT

TULIPAN FOSTERA NISKI ORANGE EMPEROR
TULIPAN PEŁNY NEGRITA DOUBLE
TULIPAN TRIUMPH NEGRITA
TULIPAN LILIOKSZTAŁTNY BALLERINA

TULIPAN PEŁNY WCZESNY EXOTIC EMPEROR
TULIPAN FLAMING PURISSIMA

TULIPAN OLBRZYMI BLUSHING LADY

TULIPAN PEŁNY ANGELIQUE
TULIPAN PÓŹNY RECREADO

TULIPAN PÓŹNY DORDOGNE

TULIPAN TRIUMPH PICTURE
TULIPAN TRIUMPH WHITE LIBERSTAR
TULIPAN TRIUMPH WITTY PICTURE
TULIPAN TRIUMPH YELLOW CROWN

TULIPAN PAPUZI WHITE PARROT
TULIPAN PAPUZI BLACK PARROT
TYLIPAN PAPUZI AIR

EDIT: jeszcze TULIPAN LABRADOR

Do tego jeszcze miałam jakieś miksy z poprzedniego roku i trochę wczesnych białych i fioletowych. Zobaczymy co w tym roku pokażą.
Ogród w Tarnowie 20:46, 14 sty 2021


Dołączył: 27 lut 2011
Posty: 3351
Do góry
Nareszcie piękna zima...







Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 20:43, 14 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
ogrodowe czekają na wiosnę
Działka prawie w Borach Tucholskich 20:35, 14 sty 2021


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Basiek chciałem im pokazać smak prawdziwego trekingu bez kanapek i prowiantu szykowanego przez mamusię, oczywiście nie dałem im posmakować tego czym dzień wcześniej poczęstowali mnie bieszczadzcy węglarze , parę godzin biesiadowałem z nimi przy dymiących piecach widocznie uznali mnie za swojego może dlatego że parę dni bez golenia i czesania (miałem jeszcze bujna czuprynę)

Jola oj lubią a w nocy i tak cichcem położy się w moich nogach

sadzonki truskawek w skrzyni pod pierzynką


w tym roku ogrodówki zabezpieczone na maksa

Sezon 2017 u Hanusi 20:23, 14 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Witam Ciebie, Asiu w Nowym Roku. Jak Tobie mija oczekiwanie na sezon, jak zdrowie , no i co z mrozami u Was? Moje prognozy nie sa tragiczne 2 dni około dziesiątki w minusie, a tak w pobliżu zera. I dobrze!
Dzisiaj odwiedziłam bibliotekę, mam co czytać w ten mroźny czas, a potem trzeba będzie odwiedzić okolice i mój ogródek, jak się uda, oczywiście.


Tobie życzę piomyślności w Nowym Roku i oby obyło się bez strat w ogrodzie i w ogólnym zdrowiu.
Między ciąłym zachmurzeniem, czasami z rana pojawi się taki obrazek - widok z okna w kierunku morza i jeziora Jamno.


Ogródek Izy-mój Rodos 20:18, 14 sty 2021


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6900
Do góry
1cm = 1m


Sezon 2017 u Hanusi 20:17, 14 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry



Na przywitanie Nowego Roku, wstawiłam forsycję w wazon,
Już po tygodniu, były efekty życia, a dziś bukiet już świeci, nie ma nic do ukrycia!
I chociaż mróz nam głoszą media, i dostawę śniegu, ja forsycją się cieszę! Inaczej krąży już krew w mym krwiobiegu!

Sezon 2017 u Hanusi 20:14, 14 sty 2021


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7842
Do góry
Na przywitanie Nowego Roku, wstawiłam forsycję w wazon,
Już po tygodniu, były efekty życia, a dziś bukiet już świeci, nie ma nic do ukrycia!
I chociaż mróz nam głoszą media, i dostawę śniegu, ja forsycją się cieszę! Inaczej krąży już krew w mym krwiobiegu!

Ania -Spełnione marzenie 20:02, 14 sty 2021


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
Milka napisał(a)

Wg mnie hakonki, to najpiękniejsze trawy. Oklapnięte są na moment, potem migiem się podnoszą i falują. Wcześnie ruszają i do końca są fantastyczne. Róże okrywowe to twardzielki. Ja mam mini donice i zimują sobie bez problemu razem z hakonkami.


na chwilkę wstawię foty, potem usunę
zobacz jaka małą donica



Milka ,

Już Ula zawróciła mi w głowie tymi różami ,
wcześniej myślałam tylko o trawach

Na różach okrywowych w ogóle się nie znam
Widzę ,że Twoje są oblepione kwiatami ,
Pięknie to wygląda
A co do trawy Hakonki - to mam chyba pomysł
Czy one są wysokie ?
I czy tak oblepione kwiatami , kwitną całe lato ?
I kiedy one ruszają ?

Wniosek nasuwa się taki , że teraz muszę DUŻO poczytać o różach okrywowych
Podwórkowa rehabilitacja 20:02, 14 sty 2021


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11964
Do góry
Milka napisał(a)
Renatko, ale jestem ciekawa tej letniej kuchni i altanki. Masz już jakiś pomysł, zarys?


Do kuchenki zgromadziłam już trochę staroci.
Trzeba tylko ściany obielić i wypoziomować podłogę.
Styl przydasiowy
Z altanką gorzej, bo musi się wpasować w zagracone już otoczenie.
Dwa słupy wylądowałyby w tej mega donicy w której rosną powojniki Krakowiaki. Wtedy dałabym tam kratkę, żeby po niej się pięły a nie po tych linkach, jak teraz.
To raczej byłaby pergola niż altanka ale z podwieszanym sufitem.
Rozbiorę strumień i naprawię (zmienię kształt oczka) i zobaczymy co mogę.
Zamiast strumienia chciałabym dać na ścianę żygacz.
Trochę mi szkoda, bo kąpiele ptaków to jest bardzo relaksujący widok z huśtawki.
Tyle, że długo nasiedzieć nie można w pełnym słońcu.
Zdjęcie poglądowe z maja.
Ogród Małej Mi 2017 19:52, 14 sty 2021


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
Mala_Mi napisał(a)


My czekamy na narty... nawet starszy powiedział, że urodziny przekłada aż otworzą wyciągi, bo on co roku na nartach obchodzi urodziny. Chyba prezent mu dam mimo wszystko, bo może się nie doczekać Co prawda udało się młodym dwa dni pojeździć.. dobre i to.


No tak. Przecież to nie są takie zwyczajne chłopaki
Przerwa na kawę... 19:42, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Tu dla porównania tulipany, kupione w sklepie spożywczym na B (zamiast serka , które miały być Orange van Eijk - z pomarańczu to tam ja nic nie widzę. Edit: Bardziej mi podchodzą teraz jak patrzę na Mystic van Eijk (?).


Na początku zaczęły całkowicie od ciemniejszego koloru, prawie czerwieni (nie robiłam im zdjęć w tym stanie, nie podobały mi się) a potem z czasem jaśniały
Przerwa na kawę... 19:34, 14 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Następne tulipany - te to są chyba niezniszczalne - Salmon van Eijk - tu jest rabatka z cebulkami z poprzedniego roku. Te ciemniejsze 2 sztuki to Mystic van Eijki.
Edit: Sorry, wiedziałam, że coś mi nie pasuje. Dobrze, że zerknęłam w wizytówkę! Nazwy powyżej poprawione


Tulipany zostawiłam w gruncie, nic tam nie robiłam na rabacie. Nie były wykopane. Zobaczymy ile z tego będzie teraz w 3 roku...
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:32, 14 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry
A dziś już dużo nasypało, ale o tym kiedy indziej
tu tylko zajawka


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:29, 14 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89767
Do góry


Te małe budki do lęgów się nie nadają, ale zimą ptaki chętnie w nich nocują, bo bezpiecznie i cieplej

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies