Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Kwiaty we włosach 22:16, 10 sty 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
I anomalia






Kwiaty we włosach 22:13, 10 sty 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Basilikum napisał(a)
Gosiu ogrod zima tez jest piekny
te polukrowane roze super sa a ja swoje wszystkie paki wyielam, bo jakos balaganiarskie mi sie wydawaly


Hej Iza tylko jeżówki wycięłam reszta została. Na wiosnę będzie mnóstwo pracy. Ogród z tym zamarzniętym szronem bajkowo się prezentował.

Fotki z telefonu.
Jaśmin kwitnie
Jak u Ciebie?




Przerwa na kawę... 22:08, 10 sty 2021


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Kalin mam chyba już dosyć. Mam 8 sztuk/7 odmian. Tylko 3 mi się z nich podobają. Reszta na razie nie zachwyca. Zresztą mi podobają się pagodowe ale na nie miejsca brak. Z dereniem w tym miejscu też będzie problem. Przynajmniej z tymi co sobie wypisałam. Różne miejsca różnie wymiary podają. Weisse owszem do 2 metrów ale kształt kielicha rozszerzający ku górze. Teutonia może być wyższa i pionowa. To nie to co mi jest potrzebne. Venus w jednym miejscu 2 a w innym 4 metry. Chyba poprzestanę na kielichowcu Venus i dereniu Blue Cloud... Oba mam i na 200% mają za mało miejsca. Odetchną.
Pomierzyłam rabatę. Szkic roboczy.

Szkic ze ścieżką w miarę w skali
Kwiaty we włosach 22:05, 10 sty 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Irenko bajkowe krajobrazy były.Może jeszcze się powtórzą, mróz kilka dni trzymał.




Kwiaty we włosach 22:01, 10 sty 2021


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Do góry
Hej Daria te koraliki to ognik.U Ciebie mnóstwo ptaszków, bo pewnie opylone owoce.
U mnie za dużo kotów, to i ptaki omijają moje progi.
Plany, coś kwitnie w głowie. Jestem ciekawa wiosennych, bo posadziłam ich trochę.Miałyśmy się spotkać i przez tą koronę nic nie wyszło. Może wiosną będzie lepiej i bezpieczniej.Przesuwam się pod sosny w głąb ogrodu, będzie tam bluszcz, hosty, żurawki.Nie mam już tutaj miejsca, a jest jeszcze tyle roślin do polubienia i przytulenia .
Dla Ciebie śniegowe fotki, mam to co u Ciebie.
Śnieg się topi.To co mogłam uchwyciłam,było więcej nie miałam czasu.






W ogródku emerytki 22:00, 10 sty 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
I jedyne stare zdjęcie kawałeczka podwórka z 2014 roku.
Cieszę się z tego zdjęcia, bo jest na nim Tofi /nie ma go już z nami od tylu lat/

Gazon pod murem z 2016 r.

I mniej więcej to samo miejsce, widziane od strony trawnika, z 2018 r.

Ten sam gazon w 2020

W ogródku emerytki 21:49, 10 sty 2021


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Basiu, dziękuję za życzenia zdrowia, wzajemnie
Miło mi, że obejrzałaś zdjęcia i Ci się podobały, dziękuję
Mam bardzo dobrą pamięć dzięki - ZESZYTOWI, bez niego nie mogłabym podawać nazw roślin, bo niestety większość nie jest polska.

Robiłam dzisiaj porządek w zdjęciach i znalazłam kilka zrobionych przez córkę
Sama jestem zaskoczona, jak ogród się rozrósł.
Tak było w 2016 roku.

Tak w 2020

W 2o16

W 2020

Za drzwiami do ogrodu... 21:48, 10 sty 2021


Dołączył: 11 sty 2018
Posty: 9345
Do góry
anabuko1 napisał(a)
Hej Aniu!
Zaglądam do ciebie i co zimy nie widzę ?
Nie padał u ciebie śnieg ??
Derenie odmładzasz ??
Mój jeden , ten nad stawem też chyba można byłoby troszeńkę odmłodzić. Ale to chyba za wcześnie teraz ?
Pozdrawiam w nowym sezonie

Aniu zima jest jaka jest
Niedziela przypudrowana

Swojego derenia białego( Elegantissima?) cięłam co roku i to dwa razy w sezonie, bo zajmował mi za dużo miejsca w rabacie. Po za tym stare pędy nie są takie czerwone zimą jak młode, więc stare też wycinałam przy samej podstawie, on migiem odrasta. W końcu w 2018 wyprowadziłam go na drzewko zostawiając najgrubszy pęd, palikując go i obrywając dolne przyrosty. Od podstawy odbijało i w 2019 jeszcze tą kępkę na dole zostawiałam. Ale teraz wycinam na maxa wszystko przy podstawie, jak tylko widzę, że coś rusza
Myślę, że swojego możesz przyciąć nawet teraz, bo ja ze swojego zimą gałązki cięłam do dekoracji i skracałam też.
2018(czerwiec)

2018(lipiec)

2019 (lipiec)

2020(czerwiec)

2020 ( wrzesień)
Mirkowy ogród (początki) 21:24, 10 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
MiluniaB napisał(a)
Dołączam do grupy uwielbiających naparstnice. Twoje faktycznie giganty były
Aleeeeee dużo śniegu hi hi Bardzo łądne to zdjęcie w kolorze brąz

Witaj w klubie Mirelko
Śnieg byli i już się roztopił ot taką zimę mamy ale ja nie narzekam.
Jednak wczoraj okryłam kilka wrażliwych roślin bo zapowiadają przymrozki w tym tygodniu.

Też sobie powspominam a co


Kwiaty we włosach 21:21, 10 sty 2021


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
gosika67 napisał(a)



Hej Gosia
No i co u Ciebie?
Jakie plany ogrodowe masz na 2021rok?

Piękne fotki z oszronionym ogrodem, szczególnie to mnie zauroczyło, tak gęściutko, tak spokojnie zimowo a tu nagle śliczne czerwone koraliki

Ps.Ale wiem, że masz śnieg bo ja też mam
No to pokazuj
Mirkowy ogród (początki) 21:16, 10 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Milka napisał(a)
Naparstnice i ja uwielbiam i podobnie, jak Ty zbieram samosiejki i lokuję w nowych miejscach.
Pamiętam początki tego ogrodu, obecnie to już zupełnie inny ogród, na bogato
Ja lubię rośliny się same sieją . Werbena u mnie jest oporna z wysiewaniem ale za to mi przezimowała i zrobiłam sobie sadzonki
Irenko jest parę roślin od ciebie w moim ogrodzie
Np. te


Dziękuję
Ogród w remoncie 20:56, 10 sty 2021


Dołączył: 01 lip 2012
Posty: 12329
Do góry
Margerytka40 napisał(a)




Ech Asia jakie widoki na wieczór fajne. Co na różance masz za szałwię ?
Moje zacisze... 20:38, 10 sty 2021

Dołączył: 10 sty 2021
Posty: 3
Do góry
Witam wszystkich
Niedawno trafiłam stronę Ogrodowisko.pl i chętnie podzielę się zdjęciami ze swojego niedużego ogrodu.
Trzmielina - Euonymus 20:21, 10 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
Anna_I napisał(a)
A to moja trzmielina, której niestety nie zabiorę do nowego ogrodu Zostanie u mamy
Spory okaz I pewnie rośnie dobre kilkanaście ładnych lat. Ja też mamie zostawiłam ale to wszystkie krzewy azalie wielkokwiatowe, rozaneczniki hortensje ogrodowe i magnolie.
Zacisze Alicji 20:09, 10 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:05, 10 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
i na tym etapie trzeba było wczoraj skończyć bo ciemno

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:04, 10 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
Równanie gruntu...

Mam nadzieję, ze nam ładna wyjdzie bo nie chcę straszydła Z palet będą legary pod podłogę


długa i wąska, ale z jednej strony będzie kurnik, a z drugiej szopka na ziarno, miedzy nimi woliera...
Zacisze Alicji 20:04, 10 sty 2021


Dołączył: 04 sty 2021
Posty: 11439
Do góry
W przedogródku mam również piwonię drzewiastą.




Są też lilie.
Ogrodowy spektakl trwa ... 20:04, 10 sty 2021


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 13519
Do góry
mira napisał(a)

uwielbiam donice i stale się zastanawiam jak je obsadzać żeby korzystać z bylin - tu jest hosta, róża miniaturowa i dzwonek - już 2 zimy więc nic nie robię



Twój ogród, Twoje zdjęcia działają na mnie przyjemnie kojąco
Pamiętasz może jakie dzwonki masz w tej kompozycji? Czy ona stoi w półcieniu czy raczej w słońcu? Planuję czymś podsadzić hosty w donicy, w półcieniu i taki duet byłby idealny. Wydaje mi się, że z tyłu, za różą czai się jeszcze jasnota plamista?
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:57, 10 sty 2021


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89770
Do góry
tu będzie stała nasza woliera

lecimy z drugim rzędem bo dzień krótki, a trzeba skończyć prace, które by mógł zastopować mróz gdyby ziemia zamarzła



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies