Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Trzmielina - Euonymus

Pokaż wątki Pokaż posty

Trzmielina - Euonymus

Monika83 20:21, 10 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Anna_I napisał(a)
A to moja trzmielina, której niestety nie zabiorę do nowego ogrodu Zostanie u mamy
Spory okaz I pewnie rośnie dobre kilkanaście ładnych lat. Ja też mamie zostawiłam ale to wszystkie krzewy azalie wielkokwiatowe, rozaneczniki hortensje ogrodowe i magnolie.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Anna_I 21:28, 10 sty 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Monika83 napisał(a)
Spory okaz I pewnie rośnie dobre kilkanaście ładnych lat. Ja też mamie zostawiłam ale to wszystkie krzewy azalie wielkokwiatowe, rozaneczniki hortensje ogrodowe i magnolie.


Oj,tak jest naprawdę dużaJak dobrze liczę to ma jakieś 12 lat,ale powiem szczerze,że nigdy nie było z nią problemów.Nawet chorób nie chciała złapać Dlatego w moim nowym ogrodzie na pewno tego drzewka nie zabraknie. A jakie miałaś odmiany magnolii?Szukam jakiejś godnej polecenia
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Monika83 20:41, 11 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Anna_I napisał(a)


Oj,tak jest naprawdę dużaJak dobrze liczę to ma jakieś 12 lat,ale powiem szczerze,że nigdy nie było z nią problemów.Nawet chorób nie chciała złapać Dlatego w moim nowym ogrodzie na pewno tego drzewka nie zabraknie. A jakie miałaś odmiany magnolii?Szukam jakiejś godnej polecenia
Bo z nimi nie ma problemów u mnie trzmielina rośnie w żółtym piasku na pełnym słońcu. A co do magnolii to zależy do jakiej wysokości chcesz mieć?ja miałam i mam też u siebie Genie, George Henry, Alexandrina i Alba Superba.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Marcin89 20:46, 11 sty 2021


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2369
Monika83 napisał(a)
Bo z nimi nie ma problemów u mnie trzmielina rośnie w żółtym piasku na pełnym słońcu. A co do magnolii to zależy do jakiej wysokości chcesz mieć?ja miałam i mam też u siebie Genie, George Henry, Alexandrina i Alba Superba.

Można prosić zdjęcia tych magnolii, a zwłaszcza Alba Superba?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Monika83 12:37, 12 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Marcin89 napisał(a)

Można prosić zdjęcia tych magnolii, a zwłaszcza Alba Superba?
Mam tylko zdj magnolii George Henry, wstawiłam w wątku o magnoliach.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Anna_I 18:55, 12 sty 2021


Dołączył: 06 sty 2021
Posty: 256
Monika83 napisał(a)
Bo z nimi nie ma problemów u mnie trzmielina rośnie w żółtym piasku na pełnym słońcu. A co do magnolii to zależy do jakiej wysokości chcesz mieć?ja miałam i mam też u siebie Genie, George Henry, Alexandrina i Alba Superba.



To mnie pocieszyłaś bo zastanawiałam się jak trzmielina poradzi sobie przy wschodniej ścianie budynku, a słońce do 15 by tam operowało non stop... i też mam ziemię raczej piaszczystą Chociaż, aby miała lepszy start to ziemię ulepszę.

Co do magnolii- to myślałam, aby rosła tak do 5m i miała raczej pokrój zbliżony do drzewka...chociaż mam dużo miejsca do sadzenia więc może być i większa - jak szaleć to szaleć
Z tego co patrzyłam to dużo osób poleca odmianę "Susan", a chciałabym mieć taką niezawodną magnolię. Dlatego pytam, z której magnolii byłaś zadowolona , moje by rosły na południowej i południowo-zachodniej stronie (bo na jednej odmianie pewnie się nie skończy)
____________________
Wśród brzóz i pól...kiedyś będzie i ogród
Monika83 20:23, 12 sty 2021


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 2990
Anna_I napisał(a)



To mnie pocieszyłaś bo zastanawiałam się jak trzmielina poradzi sobie przy wschodniej ścianie budynku, a słońce do 15 by tam operowało non stop... i też mam ziemię raczej piaszczystą Chociaż, aby miała lepszy start to ziemię ulepszę.

Co do magnolii- to myślałam, aby rosła tak do 5m i miała raczej pokrój zbliżony do drzewka...chociaż mam dużo miejsca do sadzenia więc może być i większa - jak szaleć to szaleć
Z tego co patrzyłam to dużo osób poleca odmianę "Susan", a chciałabym mieć taką niezawodną magnolię. Dlatego pytam, z której magnolii byłaś zadowolona , moje by rosły na południowej i południowo-zachodniej stronie (bo na jednej odmianie pewnie się nie skończy)
. Zadowolona jestem z Alexandriny a z niższych odmian to z George Henry i Genie.Po posadzeniu kwitną u mnie każdego roku.
____________________
Mazowsze - Ogród hortensjowo różanecznikowy **Wizytówka
Wigi 14:09, 21 lut 2021

Dołączył: 24 cze 2019
Posty: 7
Witam, prosiłbym o zidentyfikowanie tych białych "przecinków". Czy jest to jakaś choroba czy może pasożyt? Grzyb? I jak się tego pozbyć? Z góry dziękuję.
Wigi 14:15, 21 lut 2021

Dołączył: 24 cze 2019
Posty: 7


bettka 20:56, 22 maj 2021

Dołączył: 15 kwi 2020
Posty: 65
Szukam trzmieliny do posadzenia przy ogrodzeniu od południowej strony, aby się pięła. W ogrodniczym wypatrzyłam Interbolwi, Sunspot i Emerald'n Gold. Czy którąś z nich szczególnie się nadaje na słońce? Czy każda zimą będzie robiła się różowo-szara?

Na ostatnim zdjęciu wypatrzony po sąsiedzku efekt, który chciałabym uzyskać u siebie. Na moje oko, to nie jest chyba japońska tylko "zwykła", a brak żółtego przebarwienia to jakaś anomalia gatunkowa (swoją drogą, ładna anomalia)



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies