Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zielona przestrzeń 20:17, 03 gru 2020


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry



Zielona przestrzeń 20:16, 03 gru 2020


Dołączył: 07 sty 2017
Posty: 3651
Do góry
Chcę WAM pokazać co udało mi się zrobić w ogrodzie od września do listopada

Skończyłam (w końcu) obsadzać nowe rabaty z tyłu ogrodu Natomiast na niektórych "starych" nastąpiły zmiany Niektóre roślinki zmieniły właściciela, a niektóre zakończyły swój żywot Takie życie...
Bystre oko zapewne zauważy te zmiany

Wrzesień 2020




Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 20:10, 03 gru 2020


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
Lato.
Gliniasto, skarpiasto i wietrznie. 20:03, 03 gru 2020


Dołączył: 31 sty 2016
Posty: 522
Do góry
Oj długo mnie tu nie było. Kasieńko skarpa potrzebuje jeszcze trochę czasu ale już dziś jestem z niej bardzo zadowolona.
Wiosna.
W oflisowym ogrodzie 19:50, 03 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
W oflisowym ogrodzie 19:47, 03 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
W oflisowym ogrodzie 19:44, 03 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
W oflisowym ogrodzie 19:42, 03 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
W oflisowym ogrodzie 19:38, 03 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
Ranczo Edy 19:37, 03 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry


W oflisowym ogrodzie 19:35, 03 gru 2020


Dołączył: 03 wrz 2015
Posty: 5539
Do góry
Dzisiaj i u nas padał śnieg.
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:32, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Mam kolekcję starych stojaków do choinek, na lepsze czasy i większy lokal. Na razie wystawiłam ulubiony - ten ze skrzatów. Choinka będzie stała na środku




Ranczo Edy 19:32, 03 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry


Ranczo Edy 19:26, 03 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
Najbardziej lubię oko przybliżyć ...

Kaszubskie piaski 19:24, 03 gru 2020


Dołączył: 30 lis 2020
Posty: 671
Do góry
Zuzanno, Haniu - zdecydowane: będą kanciki.

Mam już ideę jaki zrobić kształt rabaty.

Cały problem z kształtem brał się z chęci połączenia jej z rabatą borówkową.
Ale doznałam dzisiaj olśnienia. Wcale nie muszę ich łączyć a nawet nie powinnam.

Zrobię ścieżkę "trawiastą" pomiędzy obiema rabatami szerokości jakieś 2 m i będzie O.K. Czyli muszę przesadzić wrzosy wsadzone jesienią.



Rabata będzie miała kształt elipsy.

W jednym końcu będzie grusza azjatycka, która już tam rośnie. Obok będą wyższe nasadzenia z oregano, z przodu dywanik z rogownicy.

Drugi koniec elipsy to 3 plamy wrzosów fioletowych. Będą jesienią powtarzać kolor wrzosów na rabacie borówkowej.

Elipsa będzie wypełniona plamami macierzanki, pojedynczymi kostrzewami i wilczomleczem sosenką. Jeszcze jakieś oregano i inne sucholuby. Wszystko to rośnie u mnie bez podsypywania lepszej ziemi, nawożenia i podlewania. Po prostu wsadzone zielonym do góry.

W poprzek elipsy chcę ozdobny konar z rojnikami.

Letnia wersja rabaty (wyobraźcie sobie zielone krzaki borówek w tle):



I jesienna:



Ranczo Edy 19:20, 03 gru 2020


Dołączył: 28 kwi 2013
Posty: 14392
Do góry
prószy śnieg ...prószy snieg...sypią gwiazdki się ....

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:16, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:14, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:13, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Przedzimowe sprzątanie i przygotowania do aranżacji świątecznych.



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 19:10, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89775
Do góry
eda napisał(a)
Ale superrr jaki wielki teren macie to jest biegania na prawdę raj dla ogrodniczki a dla piesia to już w ogóle
i tak przykryte utulone śniegiem ...pięknie


to cudeńko wpadło mi w okooo co to ? bardzo ciekawe z inicjałami ...



u mnie dziś popruszyło na reszcie takie mikro ale córcia pobiegała chwilę na świeżym powietrzu bo jak śnieg to aż się chce nawet podlotkom wyjść powygłupiać
buziaki

To paterka kupiona na starociach, a ja ja powiesiłam na drzwiczkach od wc Bo mi pasowała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies