Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia

Gardenarium 22:48, 30 lis 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Kleiner Gruner mi padł, sprowadziłam z Niemiec, ale wszystko wymarzło.


Taxus 'Repandens' jest ciemniejszy niż Taxus 'Farmen' (zimą ten drugi żółknie), T. 'Greenland', Taxus 'Elegantissima' (złota) - to nie są stricte odmiany kompaktowe. Ale też nie za duże.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Lukrecja 23:11, 30 lis 2020

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)
Kleiner Gruner mi padł, sprowadziłam z Niemiec, ale wszystko wymarzło.


Taxus 'Repandens' jest ciemniejszy niż Taxus 'Farmen' (zimą ten drugi żółknie), T. 'Greenland', Taxus 'Elegantissima' (złota) - to nie są stricte odmiany kompaktowe. Ale też nie za duże.


Kurczę, a mi Renke's fajnie rośnie i nawet rozmnażam z sukcesem. Po prostu upycham ścinki prosto do ziemi podobnie jak bukszpan, w półcienistym miejscu, widzę, ze sadzonki z marca się przyjęły, a z sierpnia to się okaże na wiosnę. No ale ja z Dolnego Śląska jestem a tu cieplej niż u Ciebie. a jaką odmianę masz pod tymi ambrowcami? Genialnie to wygląda. Będziesz utrzymywać takie wąskie obwódki, czy z czasem wyrosną formując bardziej kostkę niż obwódkę?

Na marginesie: kocham ten wątek, podziwiam, podglądam anonimowo codziennie w ramach relaksu i w ramach pasji, którą mnie zaszczepiłaś. Na razie wyżywam się w przyblokowym przedogródku i wiadomo - cisy i bukszpany muszą być!
Gardenarium 07:58, 01 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Oczywiście, ależ tak żyjesz całkiem w innym klimacie, zawsze to mówię: to inna Polska jest
U mnie zimnica się zdarza a u was jak w Holandii.

Ja pod ambrowcami mam Repandens.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
KasiaBawaria 10:11, 01 gru 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
U nas zimy srogie, bo - 32 stopnie a normalka okolo -20 i mam tego cisa w dwoch miejscach i rosnie super moze miejscowka mu nie pasowala? U mnie nie wymarza.
____________________
Zapraszam na kawe
Lukrecja 12:30, 01 gru 2020

Dołączył: 22 sty 2019
Posty: 14
Gardenarium napisał(a)

Ja pod ambrowcami mam Repandens.


Dzięki za info

Powodzenia i dużo zdrowia Danusiu, dla Ciebie i całej ekipy.
Figaro 17:48, 01 gru 2020


Dołączył: 15 kwi 2017
Posty: 452
KasiaBawaria napisał(a)
U nas zimy srogie, bo - 32 stopnie a normalka okolo -20 i mam tego cisa w dwoch miejscach i rosnie super moze miejscowka mu nie pasowala? U mnie nie wymarza.


No calkiem dokladnie masz racje.
Gardenarium 19:13, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Przedzimowe sprzątanie i przygotowania do aranżacji świątecznych.



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:14, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308



____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Gardenarium 19:16, 03 gru 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308


____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
sylwia_slomc... 19:19, 03 gru 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81959
Piękna ta szklarnia i dekoracje w niej. Oglądam u Ciebie i u Ewy i tak mnie ochota nachodzi, ale u nas to by była wersja mini i dla bidoków z drewna i foli, oczywiście wykonanie własne, ale bym sobie mogła wiosną bylinki wysiewać do pikowania, a potem pomidorki, papryka....
Tak sobie planujemy z Emusiem przyszłą zimę
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies