Gdzie jesteś » Forum

Pokaż wątki Pokaż posty

Znalezione posty dla frazy "img"

Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 11:38, 01 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10279
Do góry
Judith napisał(a)




Do umajenia sąsiedztwo - po prawej szopki stronie czeka miejsce na rdest zmienny, a przed wejściem będzie prawdopodobnie żwirek.


Piękny domek Wybudował sobie na "w razie czego"? Jak wygonisz na "wycieraczkę"?
Pochwal, bo bardzo zasłużył.

A rdest zmienny najpierw posadź jedną sztukę... chyba że lubisz przesadzać Jak mu się spodoba, naprawdę daje radę do niemal 3 m szerokości A ładnie wygląda jak mu się pozwolisz lekko, wachlarzowo rozłożyć.
Grzebiuszka ziemna 11:28, 01 wrz 2023


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10279
Do góry
Kordina napisał(a)





Ale ciekawostka
Choć trochę dziwnie się czuję jak takie coś się do mnie uśmiecha
Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 10:30, 01 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Do góry
Mam jeszcze miejsce tu, między jabłoniami i obok w stronę podjazdu. Między jabłonie chcę dać białe okrywowe róże, też oczywiście z własnych zasobów.

Od miscantów w prawą stronę jeszcze miejsce, ale na to nie mam pomysłu.

Ogrodowe marzenie Mrokasi 10:18, 01 wrz 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Do góry
mrokasia napisał(a)
Ostrogowiec mnie powala długością kwitnienia,


Wysokością też chyba powala Dobrze widzę, że dorasta na równi z jakimś krzakiem (dereniem)?
Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 10:16, 01 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Do góry
Planuję się zabrać za rabaty, które mi jeszcze zostały do ogarnięcia.

Tu przy tej wiśni chyba posadzę piwonie, które teraz rosną na łące i tam kompletnie giną, dodam do nich liliowce, może tą trawę red baron zostawię na obwódce. Piwonie mam 3 szt. liliowce 2 szt. Czy dodałybyście coś jeszcze? Może po bokach dać hortensje?

Nasz przydomowy ogródek 10:09, 01 wrz 2023


Dołączył: 02 paź 2010
Posty: 11180
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
O rany, Zbyszku.
To ci dopiero zgryzota.
Od schodków aż do płota.
Do tego jeszcze do naprawy
trzeba użyć własnej zaprawy.
Taka powódź od niechcenia
wygląda na dzieło lenia.

A tak na serio, to tylko u nas tacy specjaliści co jedno naprawią, a drugie zepsują. Podobno w przyrodzie nic nie ginie, tylko zmienia właściciela. Teraz masz kłopot, bo doprosić się trzeba, żeby zechcieli łaskawie naprawić to co zepsuli.

Zdrowie nasze i od poziomu stresu zależy. Nie dziwię się, że Krysi ta sytuacja na dobre nie wyszła. Kuruj ją, i o złych rzeczach przy niej nie rozmawiaj.
A dróżkę i sam zrobisz, bo prędzej zimy się doczekasz, nim ktoś przyjdzie i Ciebie przeprosi za sytuację, już nie mówię o zwrocie kosztów naprawy. Może jednak chatę ubezpieczyłeś?
Współczuję ambarasu.
Trzymaj się.


Nie oglądając się na różnych kierowników
i brygadzistów obiecanki,
- dziadek pod osiemdziesiątkę
sam z kostką poszedł w szranki.

Robota wykonana - dumnie patrzę na dzieło
dziura w płocie zatkana
trawka nowa zasiana
czyli nic się nie zmieniło.






Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 09:59, 01 wrz 2023


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3061
Do góry
Wczoraj było znowu piękne niebo.




Ogród Basi i Romka 09:37, 01 wrz 2023


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 10043
Do góry
Basieksp napisał(a)
Winogrona jeszcze trochę kwaśne i zaczynają kwitnąć wrzosy


Ach, jak pięknie!
Basiu, co robisz wrzosom, że Ci rosną? Wiem, że trzeba dobrze ziemię przygotować, ale jakoś mi się nie udało dotychczas...
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 08:29, 01 wrz 2023


Dołączył: 17 gru 2020
Posty: 13376
Do góry
Dorii napisał(a)


Piękna łączka ❤️

I donice, świetnie Co wychodzą kompozycje
Spełnianie marzeń - ogród czas start 07:36, 01 wrz 2023


Dołączył: 24 wrz 2022
Posty: 1021
Do góry
Comiesięczna aktualizacja rabaty

Zieleń, drewno i antracyt 07:15, 01 wrz 2023


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 4309
Do góry
antracyt napisał(a)

Patent dla hortensji fajny, niestety myślę że przy daliach nie zda egzaminu. One mają inny rodzaj łodygi, potrafią złamać się na całej długości, nawet przy samym kwiecie. Zresztą, w przeciwieństwie do hortensji, nowe kwiaty (na nowych gałązkach) pojawiają się cały czas i dużo częściej trzeba je wycinać. Taką gumkę na każdym krzaczku musiałabym co kilka dni dostosowywać do nowych odrostów. To dla mnie nie do ogarnięcia przy większej ilości.
Ja mam sposób podpatrzony od dziewczyn uprawiających dalie (inne kwiaty zresztą też) na bukiety. Tworzy się taką kratownicę(u mnie dodatkowo na skosy) z czegoś sztywnego, na odpowiedniej wysokości. Na wiatr, nawet silny sprawdza się idealnie. Na mocny, długotrwały deszcz sposobu na razie nie mam. Na szczęście nowych pąków jest cała masa

Aaa czyli jakieś podpory masz. Myślałam że nic nie masz.
Wczoraj w książce Danusi wyczytałam że też tyczki wbija przy daliach. Czasem te tyczki są wyższe od dali i owiązuje sznurkiem.
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 23:02, 31 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Do góry
Światło w kontrze. Pięknie!
Grzebiuszka ziemna 22:53, 31 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Do góry

PRZEPIĘKNE!
Dębowe zakątki 22:48, 31 sie 2023


Dołączył: 16 mar 2016
Posty: 4846
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Ale dziś miałam takiego gościa w ogrodzie...
Tadam..Czarny bocian Wszędzie sobie pozaglądał po ogrodzie
Dziękuję i ja pozdrawiam





Fantastyczny gość! Wdzianko, jak na koncert do filharmonii
Ogród bez roweru 21:28, 31 sie 2023


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3513
Do góry
Gość od zdejmowania darni znów do mnie zawitał.
A już myślałam, że w tym roku mnie to ominie.
Ogrodowe marzenie Mrokasi 21:16, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11742
Do góry
mrokasia napisał(a)
I reszta pstryczków

Ten pstryczek jest naj Zresztą, to chyba moje ulubione miejsce u Ciebie.
Zieleń, drewno i antracyt 21:07, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11742
Do góry
Zrobiłam jeszcze szerszy kadr na ogólnodaliowe widoki, tzn poletko z fragmentem wiejskiej w tle.

Wymarzyłam sobie wrzosowisko 21:03, 31 sie 2023


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2571
Do góry
Musiałam wyplewić nową rabatę z dereniami, bo zarosła mi... trawnikiem. Niestety nie wysypałam na niej kory, bo jeszcze będę tam dosadzać trochę bylin i traw. Mam też mnóstwo małych siewek stipy, w niektórych miejscach prawie kożuch jeśli przetrwają zimę, będę rozdawać.

A to rabata pod okienna obok tarasu:


Kwitną żółwiki:


To miejsce czeka na przeróbkę. Hortensja zamieni się miejscem z rosnącą przy tarasie krzewuszką. Widać ją za klonem palmowym. Ten klon to dwuletni maluszek z biedronki teraz ma chyba ponad metr. Podejrzanie szybko przyrasta, więc zaczęłam się martwić, czy to dobre miejsce dla niego. Może jednak wymienię go na inny, wolniej rosnący okaz.
Zieleń, drewno i antracyt 21:02, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11742
Do góry

Z drugiej strony tej rabaty też mam kilka sztuk, ale radzą sobie dużo gorzej z powodu mniejszej ilości słońca.
ps. Ta część (a ostatnio właściwie wieksza część) ogrodu jest wyjątkowo mało ogrodowiskowa. Gąszcz zaniedbania się rozpanoszył Trochę mi to przeszkadza, a z drugiej podoba - bądź tu ogrodniczko mądra i zdecyduj się czego chcesz
Zieleń, drewno i antracyt 20:49, 31 sie 2023


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11742
Do góry
Nowa12 napisał(a)
Ale dalie masz piękne. Wrzuć jakiś szerszy kadr bo chyba ich dużo masz. Ja z tych co nie mają ale wyglądają niesamowicie.

W końcu przestało padać i wyszło słońce. Specjalnie dla Ciebie mogłam kilka szerszych kadrów "pstryknąć" telefonem Na murawę nie patrzymy, ciąć się nie da taka mokra. Zresztą niczego innego też się robić na razie nie da.

Wiejska w całości, od prawa do lewa i odwrotnie, a nawet lekko fragmentarycznie. Tu mam ponad 20 daliowych krzaczków i sporo innych jednorocznych na bukiety.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies