Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Anna i Ogród 2 21:17, 02 cze 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8628
Do góry
W szklarni ściółka z trawy skoszonej mocno trzyma wilgoć w ziemi. Zaskoczyło mnie to.


Posadziłam tam już fasolniki chińskie oraz kiwano i jednego melona. Z arbuzami jeszcze czekam ale lada dzień też je wsadzę



Wokół szklarni rozsypana nową korą.
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:15, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:14, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
A to klon do stwierdzenia co za odmiana, atropurpureum czy nie?







Pachnący różami, malowany bylinami 21:14, 02 cze 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Za drzwiami do ogrodu... 21:13, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry



Aniu, dziękuję za możliwość kolejnych odwiedzin Twojego ogrodu, za gościnę i serdeczność. Cieszę się, że zobaczyłam odsłonę kwitnącą, bo tamtym razem była to niemal jeszcze zima.

Zadziwiające jest to, że nowe rośliny masz gdzie upchnąć po kolejnych wspólnych zakupach, bo ogród sprawia wrażenie dokończonego i tak gęstego, że nie ma gdzie nogi na rabatę wcisnąć.
Anna i Ogród 2 21:13, 02 cze 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8628
Do góry
Upycham papryki, cebulę i ogórki na rabatach
Tu


I tu


I tu


I tu też kawałek na cebule i pory
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:11, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry

Tym razem zaatakowały kosodrzewiny
Od razu spryskałam, a że nie miałam gotowego oprysku urobionego, a czasu na kombinacje wcale to potraktowałam sprayem na komary i kleszcze do ciała tym z deet 50
i pomogło

Zdziwiła mnie ciut ich obecność bo ptaków w ogrodzie sporo się uwija i pisklęta karmi. Nie zauważyły? Nie smakują im?


Pachnący różami, malowany bylinami 21:09, 02 cze 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Rzadko bywam teraz na forum, bo mam ogrom pracy, ale zdjęcia robię.

Zakwitają kolejne irysy.

Za drzwiami do ogrodu... 21:09, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry
Niemal jak w ogrodzie pokazowym wędrowaliśmy między rabatami, a właścicielka niczym przewodniczka cierpliwie odpowiadała na pytania dotyczące roślin, odmian etc.




Za drzwiami do ogrodu... 21:06, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry
Rabaty warzywne przeplatają się z ozdobnymi


Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:04, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
Najlepsze jest to, z pierwotnie jak zakładałam ogród wcale nie planowałam rododendronów. Pierwsze dostawałam od rodziny na urodziny i sadziłam nad oczkiem, które nam zamieniło w bajoro. Ratowane z powodzi wylądowały w zupełnie innych miejscach i teraz mam w ogrodzie dwa zakątki mocno rodkowo azaliowe. A, że się w między czasie zmieniły u nas warunki świetlne i temperaturowe to kto wie czy z czasem nie będzie ich jeszcze więcej. To są rośliny, które widać.
Z tych co jak kwitną to wręcz krzyczą tu jestem i gwiazdorzą długo. A do tego jeśli zdrowe to nie ma nimi żadnej roboty w sezonie prócz podlania gdy susza. Ja po kwitnieniu ich nie czyszczę, jak widać w niczym im to nie przeszkadza.



tu posadzony głóg





Za drzwiami do ogrodu... 21:03, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry
Taki jegomość nam towarzyszył przy oprowadzaniu. Gratis dostaliśmy funkcję mruczenia.




Za drzwiami do ogrodu... 20:57, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry
Kilka miejsc „z duszą”.



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:56, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry




Za drzwiami do ogrodu... 20:54, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry
Po renowacji stolik i ławeczki jak nówki sztuki.


Chociaż ja to bardziej zwróciłam uwagę na wędzarkę, która była tuż obok, bo mój mąż też by kiedyś chciał u nas postawić.

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:53, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 20:50, 02 cze 2025


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89766
Do góry
Różne pstryki ogrodowe, bo za dużo tego mam żeby się bawić w dobieranie Może Was nie zanudzę. Zmieniają się znowu kwitnienia



Za drzwiami do ogrodu... 20:50, 02 cze 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6125
Do góry
Podczas niedzielnych odwiedzin u Ani udało się mi nie zapomnieć zrobić kilku zdjęć. Szkoda, że dopiero po przejechaniu 15 km przypomniałam sobie o tym, że zapomniałam drona do zdjęć podniebnych. Następnym razem wpiszę sobie przypominajkę z alarmem do telefonu.

U Ani nadal bratki w formie.




Ptasi gaj 20:48, 02 cze 2025


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)









Cudnie zakwitły azalie u ciebie Elu,masa kwiatów na krzakach bardzo widowiskowo to wygląda posadzone w grupie..
Ptasi gaj 20:40, 02 cze 2025


Dołączył: 27 sty 2019
Posty: 4264
Do góry
ElzbietaFranka napisał(a)
Dobra pogoda w tym tygodniu. Podgoniłam z pieleniem. Zmieniełam nawierzchnie jednej rabaty zlikwidołam kamienie. Pioruńska robota jak zbieranie kartofli może i gorsza. Sądziłam byliny które mam i trzeba rozsadzić. Z jednej sesliery jesiennej zrobiłam 8 sadzonek. To żelazna trawka więc się przyjmie bez problemu.
Miałam w tym miejscu hakomki które ledwo rosły.



Kopiąc w ziemi to ok 4 cm nawierzchni jest wilgotna później skala. Rośliny się jakoś trzymają bo prawie codziennie krótko bo krótko jakiś opad jest.
Przydał by się taki kilkudniowy deszcz.

Zaczynają irysy kwitnąć







W tle jest naparstnica która z jednego korzenia wypuściła 12 odnóg. Pewnie będzie kwitła do jesieni. Nie miałam naparstnica w tym miejscu już 3 lata. Zostawiłam roślinę wiosna bo myślałam, że to pierwiosnek pietrowy który w tym miejscu zawsze kwitł. O i mam teraz 12 w jednym



Elu piękne kosaćce! i spory łan się tworzy znich..
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies