Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Zielonym do góry... 19:38, 28 maj 2025


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
I coś tam już kwitnie..


Miskantowa pustynia, w przyszłości tarasowy ogród na skarpie 19:25, 28 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Miskantowo napisał(a)
Irysy zakwitły.
Muszę dokupić trochę, uwielbiam irysy.






Ja też je bardzo lubię.
Zielonym do góry... 19:05, 28 maj 2025


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
I takie tam..
Wywaliłem lawendę która rosła koło domu i poprzedadzalem co miałem..


I dzisiejsze zbiory.

amatorow sporo ale myć nie ma kto


Zielonym do góry... 19:00, 28 maj 2025


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
I miejsce przed dębem gdzie planuje rodkową+ te nowości co u Sylwi czytałem(edit sobie dopisze abym nie zapomniał Enkiant dzwonkowaty, Skimia japońska i Kalmie )
...plac zabaw pewnie kiedyś się skończy lub sam rozleci a ten dąb koło niego w narożniku działki




Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 18:51, 28 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Krzewuszka cudowna


Kolkwicja zaczyna


Rutewka


Szałwia Caradonna


Bodziszek
Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 18:48, 28 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Donicowo:



Pierwszy irysek


Kalina
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 18:47, 28 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7021
Do góry




Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 18:46, 28 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7021
Do góry






Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 18:46, 28 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Tuż przed pełnym rozkwitem:
Firletka smółka


Jarzmianka


Liliowiec


Piwonia
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 18:45, 28 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7021
Do góry
Dzięki za opinie. Poszukam u siebie tych cisów bo do Tarnowa się nie wybieram. Byłam pierwszy i pewnie ostatni raz choć Rosliny w szkółce ładnie opisane

Ale szczerze to albo szukam czegoś konkretnego albo googlam sama jak mnie coś zainteresuje więc opisów nie potrzebuję.

Parę nowych piwonii na górce





Te już fociłam ale nadal ładne





Z centrum wielkiego miasta na obrzeża małego miasteczka 18:44, 28 maj 2025


Dołączył: 23 lis 2017
Posty: 14137
Do góry
Wygrzebałam aparat, jednak nieco zapomniałam, jak go używać
No ale coś tam sfociłam

Pęcherznica Luteus


tawuła brzozolistna TOR Gold:


Śniedki


Konwalie

Zielonym do góry... 18:35, 28 maj 2025


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry

Zielonym do góry... 18:33, 28 maj 2025


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1436
Do góry
Rodki już wszystkie w rozkwicie




I azalia która pięknie pachnie

Ogród w malinówkach 17:58, 28 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Marcin89 napisał(a)
Irysy syberyjskie prawie wszystkie w rozkwicie




Też je bardzo lubię.
Pachnący różami, malowany bylinami 17:52, 28 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Rozkwitają irysy syberyjskie. Bardzo je polubiłam i za kwiaty i za liście.



Pachnący różami, malowany bylinami 17:49, 28 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12992
Do góry
Czas pomyśleć o tym miejscu po różach, gdzie blisko granicy postawili mi dom. Nawet warunki świetlne nie są najgorsze, ale dla róż nie byłoby to już dobre miejsce. Tam posadzę trochę takich bardziej cieniolubnych. Wybrałam się dzisiaj na zakupy i takie cuda są moje. Serduszka w białym kolorze, funkia o seledynowych liściach, biały orlik, kocimiętka. Brunera i dzwonek są na inną rabatę. Zamówiłam jeszcze na necie inne roślinki i czekam na przesyłkę. Ogólnie maja tutaj być moje ulubione kolory, czyli: biel, róż, fiolet, fuksja, burgund.



Okropnie to miejsce jest zaniedbane. Zastanawiałam się, czy nie zlikwidować tego i posiać trawę. Zostałyby tylko te wysokie róże i lilie drzewiaste, które rosłyby w trawie. Jednak zdecydowałam się, ze zostawię ten pas i posadzę tutaj roślinki. Wprowadzę też małą architekturę, żeby nie było nudno.

Tak to teraz wygląda. Głownie króluje tutaj podagrycznik.





Zaczęłam porządkować ten nieład, ale deszcz mnie wygonił





Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 16:54, 28 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7021
Do góry


A to rodki w ukryciu



Heh

Działeczka - powolne spełnianie marzeń. 15:40, 28 maj 2025


Dołączył: 05 mar 2016
Posty: 1786
Do góry
Maj się mai ...

Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 15:01, 28 maj 2025


Dołączył: 31 gru 2021
Posty: 3944
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Jak huk armatni to pewnie ten ze stolicy:

Cała ceremonia jest przed oddaniem wystrzału.

Trochę się właśnie godzina z wystrzałami z Veletty nie zgadzała bo ponoć strzelają w południe, a jak byłyśmy w okolicach Valetty o 12 to nie strzelali
Wielkie marzenie w małej przestrzeni. 14:33, 28 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
DariaB napisał(a)

Wiem, wiem. Mnie zaskoczyły w niedzielny poranek wystrzały jak z armaty, a potem fajerwerki. Nie wiem co świętowali i gdzie, oni ponoć bardzo lubą fajerwerki. Z tej historii z żołnierzem się uśmiecham na samo wspomnienie. Żałuję, że nie zagadnęłyśmy go skąd i dlaczego taka polszczyzna.

Jak huk armatni to pewnie ten ze stolicy:

Cała ceremonia jest przed oddaniem wystrzału.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies