Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Ogród w malinówkach 11:06, 26 maj 2025


Dołączył: 06 maj 2022
Posty: 6127
Do góry
Marcin89 napisał(a)

Drzewko miało by być mniej więcej w połowie między rogiem trawnika, a ścieżką.


Propozycje główne:
1. Świdośliwa Lamarcka, już kupiona z myślą o tym miejscu
2. Magnolia (Susan lub Alexandrina), rosną na działce, do przesadzenia jesienią
3. Klon Atropurpureum, też rosnący na działce, ale w donicy.

Drzewa, które chętnie bym posadził, ale są duże:
1. Wiśnia Royal Burgundy
2. Wiśnia Kanzan
3. Śliwa wiśniowa Pissardii
4. Grujecznik japoński

Co myślicie?


Moje przemyślenia są takie:
- masz po lewej platany kuliste, a po prawej pnie brzóz i roztrzepane korony, dla urozmaicenia widziałabym tutaj coś wielopniowego albo w innym kolorze,
- ŚŚ już masz to byłoby to cięcie kosztów
- magnolia mogłaby Cię denerwować w latach kiedy wiosna nie jest łaskawa i przemarza, dodatkowo podobno to mocny śmieciuch po kwitnieniu i tuż przed kwitnieniem, a z tyłu masz kamyczki, szkoda czasu na latanie z odkurzaczem/grabkami
- klony chyba tylko u TAR tak szybko rosną, ja odniosłam już dwie porażki z klonami palmowymi i bym nie ryzykowała z nimi
- Pisardi i Kanzan kojarzą mi się z kulistą koroną, może jak już bordowe to lepiej jakaś luźniejsza wersja Royal Burgundy, albo w ogóle wielopniowa? Wrzucałam jakiś czas temu u Wiann piny z wersją wielopniową tego drzewa
- z innych propozycji to może wiśnia tybetańska z jej ozdobną korą?

Najszybciej, najtaniej i wielopniowo poszłabym w ŚŚ o ile brat zaakceptuje

P.S. Ja ostatnio wielopniowego klona tatarskiego Ginnala posadziłam (90zł dałam za niego), nie rośnie on duży. Rojodziejowa ma już kilka sporych.
Pomidorowy Zawrót Głowy 10:13, 26 maj 2025


Dołączył: 24 mar 2021
Posty: 1519
Do góry
Mata z owczej wełny się dośc dobrze sprawdza.
Chwastów malo, przed wysychaniem chroni.
Mialam ja tylko w tej „głównej” skrzyni w foliaku i zostawilam na calą zimę żeby ziemia była okryta. Do wiosny się częściowo rozlozyla i resztki wrzuciłam na kompost.

Tak wyglądają moje sadzonki, które przetrwaly w foliaku chlody
Wsadzone do skrzyni 18 kwietnia.
Uznalam, ze wsadzę je do ziemi żeby pozbyć się problemu z parapetów. Moja kotka w ubiegłym roku zrzuciła na ziemię tace z siewkami i niewiele z nich zostalo. Poza tym wkurzaly mnie te zastawione parapety.
Większość nocy do tej pory była u mnie chłodna, temperatury w granicach 5-6 stopni.
Dogrzewalam wkladami do zniczy tylko w noce z temperaturą 0-2/3 stopnie.

Na pewno wiele zmienia fakt, ze one nie są w ziemi a w skrzyni. Temperatura gleby pewnie o 2-3 stopnie wyższa niż w gruncie.
Wszystkie mają już kwiaty czego na zdjęciach jakoś nie widać





Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 09:58, 26 maj 2025


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Wczoraj, widok z okna
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 09:52, 26 maj 2025


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Dziękuję, mam duży ogród, rodo sadziłam z zamiarem naturalnego żywopłotu, teraz brakuje mi czegoś z przodu.Pierwsze trzy Cat.Boursault miały za dużo cienia i zawiązały mało pąków.Przycielam kalinę wiąza i oczara, więc w przyszłym roku powinno być lepiej.
Pokażę mojego derenia kwiecistego, jest śliczny, rośnie szybko.

Pachnący różami, malowany bylinami 09:04, 26 maj 2025


Dołączył: 09 lut 2015
Posty: 11917
Do góry
ewsyg napisał(a)


Mirusiu, bardzo dziękuję. Faktycznie rodki i azalie już podrosły. Niektóre już nawet przycinałam. W tamtym roku przemarzły i bardzo mi ich brakowało a tym roku gwiazdorzą.



Pięknie,
tak mi się spodobał u Ciebie ten kuklik seledynowy, że sobie kupiłam, w zeszłym roku był bardzo wysoki, w tym przesadziłam, ale widzę że bardzo jest zaatakowany mączniakiem prawdziwym, czy u Ciebie też jest taki wrażliwy? Inne kukliki są zdrowe
Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 08:46, 26 maj 2025


Dołączył: 09 gru 2011
Posty: 42875
Do góry
nicol21 napisał(a)
Edenka coraz piękniejsza jest.


Babciny ogród?!?!?
Żeby każda babci taki miała!

Rozpędziły Ci się te rośliny.
Już jest pięknie.... a to dopiero początek sezonu!
Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 08:08, 26 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Słoneczniki rosną







Truskawki też





Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 08:06, 26 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Łąka cieszy









Nowa działka, nowe wyzwania, nowi my ;) 08:04, 26 maj 2025

Dołączył: 17 cze 2023
Posty: 7023
Do góry
Z dalszej perspektywy to się łapie bałagan dookoła ale ok, zrobię

Póki co pan ze składu przywiózł 1,5 tony cementu do układania kostki a panów do roboty brak.
Dobrze że paleta ofoliowana, ale wieki stać nie może

Ja stałam przed domem



Wymarzony sielankowy ogród..... 07:37, 26 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
Magara napisał(a)
Monia, gdzie byłaś nad morzem, że tak się zachwycasz?
Ogród piękny to wiadomo, fioletowe orliki - super. Niby one się mieszają, a u mnie głównie różowe wychodzą


Tym razem na zachodnim wybrzeżu, w Pobierowie przy okazji Świnoujście, Międzyzdroje, Kołobrzeg, połaziliśmy, trochę poleżeliśmy, fajna pogoda bez deszczu

U mnie te orliki teraz to już w różnych kolorach i wyłażą gdzie chcą, misz masz ogólny


Wymarzony sielankowy ogród..... 07:30, 26 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
LIDKA napisał(a)
Monika ogród taki masz teraz kolorowy. Tylko bym sie gapiła z tarasu

Cudne kolory i gra swiatło-cieni.

Rarytaski przywiozłaś jako pamiątki z wakacji.


Tak, teraz koloru masa, orliki pierony w różnych kolorach wszędzie, jest ich masa

Sama się też śmiałam, że teraz z wyjazdów urlopowych to roślinki będę przywozić na pamiątkę

Te orliki lubię bardzo za ich kolor

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 04:15, 26 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
O rety, ale zazdroszcze
Ja tez pojechalam na piwonie ale byly same paki
Zakupy ladne, wlasnie sobie uswiadomilam ze nie mam wcale szalwi oprocz 5 krzaczkow caradonny
Gdzies mi zginela

nicol21 napisał(a)
Dziś byłyśmy w super miejscu - farmie piwoniowej

Było pysznie....






Old Faithful u mnie też kiedyś zagości Zresztą na brother Chuc też czekam



Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 00:06, 26 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Nie obyło się bez naręcza piwonii kupionych do domu.

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 00:05, 26 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 00:03, 26 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 00:00, 26 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Dziś byłyśmy w super miejscu - farmie piwoniowej

Było pysznie....






Old Faithful u mnie też kiedyś zagości Zresztą na brother Chuc też czekam



Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 23:57, 25 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Najładniejszy pomidor we wsi
NO dobra, dwa najładniejsze. 2gi z własnego chowu

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 23:55, 25 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Babciny ogrod.... choc moze modniej powiedziec w stylu angielskim haha
Rabata się zapełnia.

Ehhh gdyby ten trawniczek jeszcze jakis był....

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 23:54, 25 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Piwonie zaczęły show! Na razie głównie na rabacie okiennej/widocznej z salonu i pokoju dzieci.

Okiełznać swoje setki pomysłów - ogród ze spadkiem na północ 23:52, 25 maj 2025


Dołączył: 15 paź 2013
Posty: 12196
Do góry
Szałwii chyba będę mięc już wystarczająco. Spodobało mi się to połącznie.

Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies