Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy "img"

Wymarzony sielankowy ogród..... 20:32, 25 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry


Wymarzony sielankowy ogród..... 20:30, 25 maj 2025


Dołączył: 14 lut 2017
Posty: 9428
Do góry
A ogród pod naszą nieobecność nabrał masy przed wyjazdem trawę kosiliśmy i jest do koszenia, rabaty zarosły też chwastem, mus poplewić, ale cieszę się już, że jestem w domu jutro pobadraniam co u Was, bo dzisiaj nie dam rady...

Parę fotek ku pamięci


Pachnący różami, malowany bylinami 20:16, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
olciamanolcia napisał(a)


Coś pięknego ...Irysy masz śliczne.I nie tylko irysy


Bardzo dziękuję.

Szykują się kolejne iryski, czosnki i róże, moja miłość


Pachnący różami, malowany bylinami 20:12, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Makao napisał(a)

Te irysy cudne. A które pachną cytrynowo?


Aniu, przeważnie te wysokie pachną cytrynowo i jak kwitnie ich więcej, to zapach wyczuwalny jest z daleka.

Dzisiaj ten rozkwitł i miał sesję zdjęciową.

na pierwszym zdjęciu z nowym życiem. Ważki po wylince siedzą nieruchomo nawet kilka godzin. nabierają wtedy sił i kolorów.





Pachnący różami, malowany bylinami 20:08, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
LenaMagda napisał(a)
Witaj Ewo, obejrzałam Twój wątek ponieważ jestem w trakcie projektowania przed ogródka. Zachwycił mnie Twój ogród, jest bardzo kolorowo, estetycznie, po prostu pięknie


Witaj Magda u mnie. Bardzo dziękuję za tak miłe słowa. On się ciągle zmienia i mam nadzieję, że teraz już w takiej aranżacji zostanie. Bardzo lubię rośliny kwitnące. Projektowanie danej części ogrodu, to dla mnie trudna sprawa i u mnie czasami długo to trwa. Oglądanie ogrodów innych osób na pewno bardzo pomaga.



Nastał czas przeobrażania się ważek.



Nowe życie



Wylinka ważki

Pachnący różami, malowany bylinami 20:06, 25 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
ewsyg napisał(a)


Małgosiu, u mnie jest podobnie, niektóre kwitną co trzy lata, tylko nieliczne kwitną corocznie. W tym roku powolutku rozkwitają i czekam jeszcze na kilka odmian. Te odmianowe irysy są dość chimeryczne, albo nie kwitną corocznie, albo marnie przyrastają, niektóre jakby były zahibernowane. Pomimo tych wad bardzo je lubię, są śliczne.











Coś pięknego ...Irysy masz śliczne.I nie tylko irysy
Znowu na wsi 20:01, 25 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Truskawki i fasolki w doniczkolandii







Na koniec szykujący się do kwitnienia lilak Palibin

Pachnący różami, malowany bylinami 19:58, 25 maj 2025


Dołączył: 13 lut 2023
Posty: 8628
Do góry
ewsyg napisał(a)


Małgosiu, u mnie jest podobnie, niektóre kwitną co trzy lata, tylko nieliczne kwitną corocznie. W tym roku powolutku rozkwitają i czekam jeszcze na kilka odmian. Te odmianowe irysy są dość chimeryczne, albo nie kwitną corocznie, albo marnie przyrastają, niektóre jakby były zahibernowane. Pomimo tych wad bardzo je lubię, są śliczne.









Te irysy cudne. A które pachną cytrynowo?
Nowoczesny, długi, wąski, różowo-biały 19:53, 25 maj 2025


Dołączył: 11 lis 2019
Posty: 9670
Do góry
Patrycja_KG_Lu napisał(a)

Podrzucę jeszcze spam szpinakowy i szparagowy.




Mniam
szpinak uwielbiam a szparagi w sam raz do tortu
Pachnący różami, malowany bylinami 19:52, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
mirkaka napisał(a)


Jakie piękne zestawienie kolorystyczne, rodki i azalie masz już wielki
A ten irys zachwyca kolorem


Mirusiu, bardzo dziękuję. Faktycznie rodki i azalie już podrosły. Niektóre już nawet przycinałam. W tamtym roku przemarzły i bardzo mi ich brakowało a tym roku gwiazdorzą.



Znowu na wsi 19:52, 25 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Udało mi się odratować epimedium niveum, uwielbiam go. Zarastała go runianka, teraz wygląda na to że ono będzie zagrażać delikatniejszym sąsiadom.





Wyjątkowo długo kwitną w tym roku kukliki, chyba sprzyja im zimna wiosenna pogoda.



Pachnący różami, malowany bylinami 19:44, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Alija napisał(a)


Piękne masz irysy, u mnie nawet te zwykłe słabo rosną.


Dziękuję Alicjo. U Ciebie za to pięknie kwitną inne roślinki.





Pachnący różami, malowany bylinami 19:36, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
Kasya napisał(a)
Sa piekne
U siebie widze 1 pąk …zawsze lepiej niz wcale



Mnie czasami cieszy jeden pąk.

Kasiu, u mnie zakwitł pierwszy irys syberyjski, czekam na kolejne.



Pachnący różami, malowany bylinami 19:31, 25 maj 2025


Dołączył: 17 maj 2013
Posty: 12998
Do góry
tulucy napisał(a)
Moje irysy w większości strajkują po przesadzaniu. Do tego, że były ruszane doszła jeszcze zmiana gleby, w starym była inna, w nowym inna.
A niektórych to nawet w starym nie widziałam kwitnących, bo część była sadzona tuż przed opuszczeniem ogrodu.
Strasznie jestem ciekawa, co z nich wyjdzie. I ile będę musiała przesadzić.



Łucja, ja bardzo lubię ten czas oczekiwania na kwiaty nowych roślin. Ja irysy musiałam wysadzać z tej rabaty przy nowo wybudowanym domu, szły do kastr budowlanych, a potem na nowe rabaty. sadziłam na łapu capu i już widzę, że też czeka mnie powtórne przesadzanie.




Znowu na wsi 19:28, 25 maj 2025


Dołączył: 09 paź 2010
Posty: 14162
Do góry
Też mam problem z wyrzucaniem siewek, jedynie kłosowce i werbeny tępię. W tym roku mam ich mega urodzaj.
Tymczasem zaczęły kwitnąć czosnki i orliki





Limonkowa wiosenna zieleń



Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:15, 25 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
I owocny
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:10, 25 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Aflopark





Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:04, 25 maj 2025


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Rogow
Ogród w dolinie 18:51, 25 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry

Z ogrodu wyleciały 3 rozplenice, 4 miskanty.
Zostały jeszcze dwie rozplenice, mysle co z nimi zrobić, bo one dopiero startują, przez co mnie wkurzają.
A tutaj mój 6cio latek zrobił sobie plac zabaw



Ogród w dolinie 18:46, 25 maj 2025


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies