Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Jeżówkowe-Love 18:06, 18 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
deszczowymaj napisał(a)
Drakiew

Krwawnik apple blossom

Krwawnik paprika

Krzysztof w krzakach


Dziś kupiam białą wielką drakiew.
Wcisnęłam ją na cienistą między Annabelle.

Ten krawawnik paprika bardzo mi się podoba. Nie rozsiewa się?

A Krzyśki w krzakach mnie nie dziwią… i mnie też się pochowały niektóre i myślą, że ich nie widać.

Podobnie jak u Kawy, u mnie jegomoście w tym roku krótcy i wielkogłowi byli. Nieliczni tylko wysocy.
Dziś poszli na kompost
Choroby i szkodniki berberysów, berberys - Berberis 17:36, 18 cze 2020

Dołączył: 15 sie 2017
Posty: 13
Do góry

Witam
Dzisiaj zauważyłem takie coś na berberysach Erecta. Wszystkie zeszłoroczne liście chorują i zaczyna to przechodzić na tegoroczne.
Jak to zwalczyć i co to jest ?
Dzięki
Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera" 17:23, 18 cze 2020

Dołączył: 18 cze 2020
Posty: 1
Do góry
W kwietniu zasadziłem swoją umbrę. Zazielenła się, zaczęła też wypuszczać młode liście.
Dziś zauważyłem, że niektóre liście, również te młode, zaczęły żółknąć. Zastanawiam się w czym może tkwić problem.
Niektóre liście mają też dzurki lub ciemne plamki - jak na zdjęciu.
Spotkał się ktoś z podobną przypadłością?

Słoneczny Ogród 17:10, 18 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Kopciuszek- samiczka

Cierniówka
Słoneczny Ogród 17:09, 18 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
I zwierzyniec - wszędzie młodzież


Gróbodziób

Piecuszek

Muchołówka szara i kos

Słoneczny Ogród 17:05, 18 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
I moje odkrycie roku haha , tutaj w wannie



Słoneczny Ogród 17:02, 18 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Wśród naparstnic kwitnie ostróżka, taki ma podwójny kolor jakby świeciła



Słoneczny Ogród 17:00, 18 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry


Słoneczny Ogród 16:59, 18 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Nie wyrabiam czasowo, na forum brakuje czasu, wybaczcie , że nie mogę być u Was na bieżąco.

Naparstnice rozkwitły na rabacie bylinowej
1 rok mają



Pamiętajcie o ogrodach 16:50, 18 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Kasiu tam nie ma mleka w proszku, to herbatniki.
A no tak hit stanu wojennego, pewnie macie rację

A ta krowa to ciagle tylko łazi i się prosi, niestety tak ją rozbisurmaniłem, że jak jem to ona ...też

No dobrze a teraz powiedzcie dziewczyny co to i jak walczyć?


Droga do spełnienia 16:34, 18 cze 2020


Dołączył: 26 maj 2015
Posty: 14911
Do góry
Działka prawie w Borach Tucholskich 16:32, 18 cze 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry





daglezje Glauca Pendula ........................................................Graceful Grace




buk Rohan Weeping
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 16:30, 18 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Maczki z czosnkami
Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę 16:28, 18 cze 2020


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Do góry
Irysy w pełni kwitnienia
Rozpoznawanie traw 16:25, 18 cze 2020

Dołączył: 03 lip 2019
Posty: 117
Do góry
Proszę o identyfikację- turzyca czy trawa?
Po zimie mała część źdźbeł była zielona. Te uschnięte nie dawało się wyczesać- trzymały się mocno i zdrowo. Nie ścinałem niczego w obawie.
Teraz w czerwcu zakwitła jak na zdjęciu.
Tulipanowiec - Liriodendron 16:24, 18 cze 2020

Dołączył: 18 cze 2020
Posty: 1
Do góry
W naszym ogrodzie rosną już kilka lat Glediczja "Sunburst" oraz Ambrowiec amerykański. Oba drzewa z czasem mogą stać się bardzo duże, jednak Ambrowiec rośnie dość wolno, a Glediczja ma więcej miejsca i dobrze znosi cięcie.

Niedawno zasadziliśmy Tulipanowca amerykańskiego. Przeglądałem cały temat i natrafiłem na posty mówiące, iż Tulipanowiec również dobrze znosi cięcie i nadal ładnie rośnie i wygląda.

Nasz Tulipanowiec został posadzony dość blisko płotu, bo tylko niecałe 1,5 m. Planujemy korygować jego sylwetkę poprzez cięcie, tak, aby rozrastał się w szczególności na terenie naszego ogrodu, a minimalnie zarastał koroną teren za płotem (cięcie).

Czy takie zabiegi (oczywiście poza ograniczeniem naturalnego wyglądu korony) mogą jakoś niekorzystnie wpłynąć na samo drzewo?

Pozdrawiam!

Moja "przyziemna" :) pasja 16:17, 18 cze 2020


Dołączył: 13 kwi 2020
Posty: 43
Do góry
Jagodaa napisał(a)
Będzie więc powtórka . Zauważyłam, że aktualnie chętniej fotografuję tyły

Kwiatostany szałwii fajnie komponują się ze smukłą Erectą.




Jak daleko od sebe máte prosím zasazené ty šalvěje/szałwii? děkuji

Gożdzikowa - wiejski ogród 16:13, 18 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry
No dolało troszeczkę
Opadnie szybko ,już coraz mniej..gleba wciąga jak gąbka,przyda sie mały zapas


Wnuczki maja radochę .tak brykaja aż woda bryzga pod niebiosa



Gożdzikowa - wiejski ogród 16:03, 18 cze 2020


Dołączył: 05 lip 2015
Posty: 8356
Do góry




W samym słońcu 16:03, 18 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry

Kasia, niestety mam bliżej posadzone bo 70 cm od bzu. Jednego spokojnie mogę przesadzić dalej,ale drugiego nie mam gdzie, maks 10 cm a i tak na płot będzie wchodził. Zabrać go stamtąd całkiem?


Pomarańczowa linia to 150 cm
Zielona to 170-180 cm
Niebieska 80-85 cm
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies