Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

Pokaż wątki Pokaż posty

Wiśnia osobliwa odm. kulista - Prunus cerasus "Umbraculifera"

kozand 08:17, 22 maj 2020

Dołączył: 21 maj 2020
Posty: 3
A_gawa napisał(a)
Nie gryzie im co korzeni?


No być może - ale jak to sprawdzić. Pod koniec marca w tym miejscu rosła wiśnia która obumarłą więc przesadziłem zdrową w to samo miejsce i ta też zaczyna obumierać!
Jakaś abstrakcja dla mnie.
Jak przesadzałem i wykopałem starą nic nie wdziałem w ziemi - żadnych korytarzy. Dokoła nie ma żadnych kopców kreta.

Co robić....?
A_gawa 20:07, 09 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
A może turkuć?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
A_gawa 20:09, 09 cze 2020


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Teraz ja przychodzę z problemem. Mam 5 wiśni przed płotem- cztery mają super zielone czupryny, a piąta zaczyna jakoś jaśnieć. Kolor liści bardzo delikatnie zaczyna wchodzić w żółty. Ktoś tak miał?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
uras 17:23, 18 cze 2020

Dołączył: 18 cze 2020
Posty: 1
W kwietniu zasadziłem swoją umbrę. Zazielenła się, zaczęła też wypuszczać młode liście.
Dziś zauważyłem, że niektóre liście, również te młode, zaczęły żółknąć. Zastanawiam się w czym może tkwić problem.
Niektóre liście mają też dzurki lub ciemne plamki - jak na zdjęciu.
Spotkał się ktoś z podobną przypadłością?

Michalina_og... 16:27, 10 lut 2021

Dołączył: 10 lut 2021
Posty: 1
Witajcie, czy taką wiśnie można sadzić od północnej strony domu? Czy poradzi sobie w cieniu?
A_gawa 18:26, 14 kwi 2021


Dołączył: 18 sie 2012
Posty: 1467
Chyba jedna z moich wiśni nie przeżyła. Czupryna nie ma pąków, martwe to jakieś. Czy można odciąć czubek i zaszczepić jeszcze raz?
____________________
Agnieszka - W cieniu uśmiechniętego anioła
aramgad88 23:42, 03 cze 2021

Dołączył: 11 cze 2016
Posty: 3
Witam, niedawno posadzilismy dwie wiśnie kuliste, niestety już po samym fakcie zorientowaliśmy się ze są posadzone zbyt blisko siebie (zaledwie 2 metry). Co teraz? Przesadzić znowu, czy może poczekać rok - dwa, aby już teraz ich nie „męczyć”? Bardzo proszę o pomoc.
LLEA 14:13, 14 lip 2021


Dołączył: 30 wrz 2019
Posty: 135
Mam pytanie o moje wiśnie mam je dopiero od jesieni. Jednej zaczyna żółknąć całą gałąź



Pozostałe choć mają zielone liście to mają też pełno suchych galazek. Część z nich jest całkiem beż liści a część ma tylko liście na samych końcach. Zauważyłam też na jednej ze są dziurki w liściach. Co powinnam zrobić, żeby im pomóc?
____________________
Magda Ogród bez fioletów, błękitów i żółcieni
anuska2507 15:22, 13 lut 2022


Dołączył: 02 kwi 2019
Posty: 2561
Mam zagwozdkę z moimi wiśniami.
Posadziłam w szpalerze 3 sztuki jesienią 2020r, wykopane z gołym korzeniem. Teoretycznie wszystkie się przyjęły, ale różniły się wielkością liści - każda kolejna miała mniejsze. Martwych, uschniętych gałązek nie było. Z czego to mogło wynikać? Nieodpowiednie warunki? Niestety miejsce jest nieosłonięte, więc wiśnie mają dużo słońca, ale i wiatru.
Pod koniec sierpnia zauważyłam też, że złapały drobną plamistość drzew pestkowych.

Może poradzicie jak o nie zadbać w tym sezonie, na co zwrócić uwagę? Oczywiście poza opryskami na drobną plamistość (w sumie już chyba pora na pierwszy, bo było już kilka dni z temp. 7-10 stopni).

Poniżej zdjęcia z początku czerwca. Na pierwszym planie ta, która wyglądała najlepiej, za nią widać te "przerzedzone".


Tutaj zbliżenie na drugą i trzecią:
____________________
Ania - okolice Wrocławia Wymarzyłam sobie wrzosowisko
Gardenarium 21:56, 15 lut 2022


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Wszystkie choroby i złe samopoczucie drzew bierze się z gleby. Za mokro, za sucho, złą ziemia, złe pH itp. za głebokie posadzenie.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies