Gdzie jesteś » Forum » Drzewa i krzewy liściaste » Tulipanowiec - Liriodendron

Pokaż wątki Pokaż posty

Tulipanowiec - Liriodendron

Gardenarium 14:48, 15 lip 2018


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Platan.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
szkabona 23:13, 06 maj 2019


Dołączył: 04 lip 2011
Posty: 75
x
adamj84 20:28, 07 maj 2019

Dołączył: 13 maj 2016
Posty: 15
Proszę o rozpoznanie czy to przymrozki czy jakaś choroba. Zdjęcie z dziś.
iwona1980 20:23, 20 kwi 2020


Dołączył: 07 sie 2016
Posty: 105
Witam
Mam pytanie odnośnie Tulipanowca,czy drzewka szczepione będą mniejsze od tych nieszczepionych?
____________________
Pozdrawiam Iwona
maras723 16:24, 18 cze 2020

Dołączył: 18 cze 2020
Posty: 1
W naszym ogrodzie rosną już kilka lat Glediczja "Sunburst" oraz Ambrowiec amerykański. Oba drzewa z czasem mogą stać się bardzo duże, jednak Ambrowiec rośnie dość wolno, a Glediczja ma więcej miejsca i dobrze znosi cięcie.

Niedawno zasadziliśmy Tulipanowca amerykańskiego. Przeglądałem cały temat i natrafiłem na posty mówiące, iż Tulipanowiec również dobrze znosi cięcie i nadal ładnie rośnie i wygląda.

Nasz Tulipanowiec został posadzony dość blisko płotu, bo tylko niecałe 1,5 m. Planujemy korygować jego sylwetkę poprzez cięcie, tak, aby rozrastał się w szczególności na terenie naszego ogrodu, a minimalnie zarastał koroną teren za płotem (cięcie).

Czy takie zabiegi (oczywiście poza ograniczeniem naturalnego wyglądu korony) mogą jakoś niekorzystnie wpłynąć na samo drzewo?

Pozdrawiam!

werutka 14:41, 20 cze 2020

Dołączył: 20 cze 2020
Posty: 2
Witam, bardzo bym chciała posadzić mniejszą odmianę tulipanowca z tymi dwubarwnym liśćmi? Znalazłam w szkółce odmianę Globosa, a czy ktoś ma ta odmianę Edwar d Gursztyn?
madziara 16:17, 24 paź 2020

Dołączył: 20 sie 2017
Posty: 2
Proszę o pomoc w zdiagnozowaniu co dolega mojemu tulipanowcowi. Powinien już pięknie się przebarwiać a wygląda tak.
Czy teraz jeszcze mogę go czymś potraktować czy dopiero wiosną?

Fleszu 10:33, 12 maj 2022


Dołączył: 22 maj 2021
Posty: 418
Proszę o pomoc w rozpoznaniu co dolega Tulipanowcowi. Nie rozwinął prawidłowo liści, są one małe i zdeformowane.
Co może być przyczyną? Jesienią miał jakieś przebarwienia ciemne (prawdopodobnie grzyb) więc w marcu był pryskany miedzianem a w kwietniu Scorpionem przeciw grzybom, razem z opryskiem fungicydem podlałem też korzenie w stężeniu takim jak oprysk.
____________________
Flesz trawiasto-lisciasty-bez-thui
Marcin89 19:47, 02 sie 2022


Dołączył: 18 gru 2012
Posty: 2299
Witam. Zastanawiam się nad zakupem tulipanowca. Na plakietce jest podpisany tylko jako gatunek i ma piktogram wskazujący wysokość 400 cm. To trochę mało.
Ogród nie jest duży, zatem czy uda się utrzymać w ryzach takie drzewko?
____________________
Ogród na balkonie * Ogród w malinówkach Marcin
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies