Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród Małej Mi 2017 19:35, 15 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Ma zacięcie chłopak, bardzo ekspresyjne zdjęcia. Miny naturalne i widać na zdjęciach te ogrodnicze fluidy.

Niech się szkoli od małego. Zdradź mu kilka trików i niech pstryka. Teraz łatwiej niż kiedyś z manualnymi ustawieniami. Żałuję, że za wcześnie się urodziłam, Miałabym fajne zdjęcia ze swymi dziadkami, a tak mam raptem 3 czy cztery, takie legitymacyjne.

Pozdrawiam i życzę relaksującego tygodnia.


Chyba tak zrobię, że na urodziny dostanie aparat fotograficzny ale taki już "normalny".

Słoneczko przesyłam, u nas go jak na lekarstwo.. było w sobotę i tydzień temu też w sobotę.. a tak od prawie 2 miesiecy codziennie pada.



Dębowe zakątki 19:33, 15 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
anabuko1 napisał(a)

Zachmurzona ,leniwa, chłodniejsza niedziela po wczorajszym upalnym i roboczym ogrodowo dniu.
To poszłam nad staw i cyknęłam kilka fotek.
Ostrzegam Dorotko szału nie ma tu jeszcze. Myślimy jeszcze trochę ten staw poszerzyć od strony łąk.to dlatego tam nic nie obsadzam.
To na razie wygląda tak


Pośrodku ma być kiedyś tam mostek


Trochę liliowców nad stawem też jest

Dorotko bardzo ci dziękuję za te informacje o finkiach w donicach.Mam już 3 w donicach. To je może zadołuje i niech tak sobie rosną
no właśnie fajna może być roślina doniczkowa i to wieloletnia
Już jest całkiem fajnie, ale.... ja bardzo niecierpliwa jestem i od zawsze marzył mi się staw, którego nigdy nie będę miała. Przenosiłabym cały nadmiar roślinny w okolice tego stawu. Zawsze marzyła mi się niby altana stworzona z posadzonych dzikich brzóz w kształcie okręgu. W środku surowy stolik i siedziska z pni brzóz. Nie mam ja, może Ty stworzysz w swojej przestrzeni coś takiego. Zerowy koszt, a masz na takie coś dużo miejsca. Rozmarzyłam się.
Ogród Małej Mi 2017 19:33, 15 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
popcorn napisał(a)
Super będziecie mieli pamiątkę! Daj znać kiedy emisja! Muminki rewelacja jak zawsze! I rewolucja buksowa, będzie jeszcze piękniej, o ile to w ogóle możliwe!

Super


Jak się dowiem to dam znać

A chłopaki pomagają Każdy jak umie Basen kosiarka basen kosiarka i tak mogą od rana do nocy..



Anna i Ogród 19:31, 15 cze 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Basia_KRK napisał(a)

Aniu, tak sobie myślałam jeszcze o tej kosmatej do cienia - jaka u Ciebie jest strefa mroodporności? Może skoro tak nią straszą, to lepiej nie ryzykować? Jakiej wielkości sadzonki masz możliwość zakupu? Właśnie sprawdziłam swoje etykiety i moje rośliny były już duże (rozmiar 100-125 cm), może dlatego nie przemarzały? Moim zdaniem, patrząc na moje i w internecie (np. tutaj i tutaj), ona naprawdę będzie rosła do wielkości smoka I to dość szybko!


Na hortensję kosmatą to akurat nie to miejsce ze strzałką a to


Patrząc w net to mam tą samą strefę klimatyczna co Ty - III. Do -20 st zimą.
A strefa mrozoodporności to 6a
Ogród Małej Mi 2017 19:31, 15 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
Agania napisał(a)
Fajny czas mieliście z telewizją i radość z obcowania z Muminkami
Basen dla malców to pełnia szczęścia...cud, że pogoda w łikend była basenowa, oby to lato było gorące,
to odwiedzin u babci i dziadka nie zabraknie
Buź


Sobota też była basenowa

Dziadek pojechał kupić materac czy jakie kółko do basenu..do Biedronki.. i przyjechał z flamingiem. Myślałam, ze chłopa wyrzucę razem z tym różowym ptaszyskiem.. taki obciach. I okazało się, że to był strzał w dziesiątkę.. radocha ogromna, bo jak pływająca wyspa Wszyscy chcieli na niej być ..



Ogród Małej Mi 2017 19:28, 15 cze 2020


Dołączył: 13 sty 2012
Posty: 50494
Do góry
yolka napisał(a)
O! TV była, czekam na emisję Pamiętam nagranie w Mai

A mówią że drugi raz do tej samej rzeki się nie wchodzi

Jak już zrobiłam bałagan z przesadzeniem kulek bukszpanowych, szt. 16.. do tej pory mam nieskończone.. to po sąsiedzku wywaliłam barierkę ,która był na psa, bo mi wszytko niszczył, uwielbiał leżeć w kąciku. Denerwowała mnie, wymagała pomalowania... wiec nie ma.. Widok do przyzwyczajenia się, ale z kuchni widok ładniejszy






Pamiętajcie o ogrodach 19:27, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
greg66 napisał(a)
Basiu moja rośnie w pełnym słońcu i widzę że ma dobrze ale potzrebuje poszukać innych odmian myślę że w większej kupię będą ok



Dzięki Grzesiu, właśnie sprawdzam w jakich warunkach na forum dobrze rośnie jarzmianka i jak to ma się do książkowych rad
Anna i Ogród 19:24, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Makao_J napisał(a)
Jak wiecie mam kilka miejsc do obsadzenia.
Pierwsze jest to przy tujach. Rabata w cieniu - spora rabata. Pokazywałam już wcześniej. Zapotrzebowanie na jedną roślinę w kilku sztukach np. Hortensja Kosmata (odbiło mi na jej punkcie ) lub jakieś trawy do 150 cm .

Drugie miejsce do obsadzenia to tu



Aniu, tak sobie myślałam jeszcze o tej kosmatej do cienia - jaka u Ciebie jest strefa mroodporności? Może skoro tak nią straszą, to lepiej nie ryzykować? Jakiej wielkości sadzonki masz możliwość zakupu? Właśnie sprawdziłam swoje etykiety i moje rośliny były już duże (rozmiar 100-125 cm), może dlatego nie przemarzały? Moim zdaniem, patrząc na moje i w internecie (np. tutaj i tutaj), ona naprawdę będzie rosła do wielkości smoka I to dość szybko!
Pamiętajcie o ogrodach 19:22, 15 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
W balii zakwitł pierwszy oczar





petunie sliczny ma kolor


i tawuła kwitnie
Mój ogrodowy pamiętnik 19:22, 15 cze 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Dorota123 napisał(a)
Queen of Sweden podoba mi się od dłuższego czasu, u Ciebie znów mnie kusi. Muszę być silna.


Nie bądź . To jest moja jedyna róża, którą mam w 2 egzemplarzach. Bardzo lubię ten róż z nutą moreli .





Pamiętajcie o ogrodach 19:20, 15 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Basiu moja rośnie w pełnym słońcu i widzę że ma dobrze ale potzrebuje poszukać innych odmian myślę że w większej kupię będą ok



Danusiu ta rabata to też sam zrobiłem w zeszłym roku był tam trawnik, z szałwi sam jestem zadolowony jeszcze przetaczniki chcę tam wsadzić.
Pamiętajcie o ogrodach 19:05, 15 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2018
Posty: 4582
Do góry
Tak to jarzmianka Moulin Rouge, poluję na inne ale w szkółkach braki totalne, zresztą troche zniechęcony jestem zakupami w nich.
Ten cienisty zakątek to moja duma, jeszcze wiosną zeszłego roku była to niezbyt ciekawa część ogrodu


a teraz jest super.
Zreszta Asiu w zeszłym roku tej rabaty przywołanej przez Ciebie na zdjęciu też jeszcze nie było
Metamorfozy ogrodowe 18:57, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
Wrzucam i moją zmianę w ogrodzie




Liliowo i kolorowo:) 18:56, 15 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry


Te powyżej Veilchenblau dopiero zaczynają a te poniżej cudna Bajazzo i Angela, która dopiero zaczyna







Ogród z widokiem na jezioro 18:49, 15 cze 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
yolka napisał(a)
Piękne szerokie kadry, ogród prezentuje się świetnie.
Liliowo i kolorowo:) 18:47, 15 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry








Rojodziejowa na wygwizdowie wojuje z gliną 18:47, 15 cze 2020


Dołączył: 28 sie 2015
Posty: 10937
Do góry
No to żeby odejść od smętów to pare miejsc które nawet lubię

W oczekiwaniu na pierwsze kwitnienie



Siewki stipy przesadzane przez dzieci

I frontowa przygotowana na korę
Anna i Ogród 18:47, 15 cze 2020


Dołączył: 22 maj 2015
Posty: 1140
Do góry
O rany, masz czereśnię, uwielbiam i zazdraszczam!

Aniu, jadę hurtowo z pytaniami, bo tyle fajnych zdjęć wrzuciłaś

Czosnek Szuberta - o nieeee... jaki ładny! czyżby kolejny na moją listę? Gdzie ja to upchnę!

Żurawki - full wypas, przyznaj się, czym je karmisz, że mają tyle kwiatków Ja moich niczym nie podsypuje, a może warto dać im jakąś odżywkę? do kwitnących roślin? nie wiem Czy ta pierwsza to 'Paris' ?

Jarzmianki - mam też u siebie sadzonki i zastanawiam się gdzie je posadzić. U Ciebie są w słońcu czy półcieniu?

Makao_J napisał(a)

Cieszy mnie, dąbrówka tak się rozrasta. Błyskawicznie i gęsto. W przyszłym roku zarośnie całą rabatę. Koniec chwastów



Dąbrówka - super pomysł! Aniu, kiedy ona dokładnie kwitnie i jak długo u Ciebie tak zarastała? I jak gęsto ją sadziłaś? Może zastosuję ją u siebie na "kółku" jako wypełnienie. Czy ona nie zagłuszy innych roślin?

Liliowiec - co to za urocza cytrynowa odmiana? Śliczny!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies