Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Blaski i cienie nowego życia 13:00, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)
Piękne fotki Edenki w tych pąkach


Przez ten chłód te pąki takie bajeczne.

A tu mam żółto kwitnące czosnki. Wygląda jakby kwitła hortensja



A wogóle wszystkie to są 2- letnie sadzonki hortensji, powinny w tym sezonie pokazać się od fajnej strony.



I jeszcze tu secjalnie zostawiłam tawuły żeby hortensje raczyły się wyciągnąć w górę



A jedną hortensję puszczam na pnącą ale nie wiem jaka to odmiana.

Blaski i cienie nowego życia 12:52, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
No śliczności Ja bym chciała poprowadzić po pergoli na pnącą jak u Agi Agapant, Jej się cudnie pnie Tam się w niej zakochałam


Ciekawe moje w tym roku mają krótkie pędy. Może to zimno je tak zastopowało. Nie mam pergoli choć przydałaby się na murze.

A tu mam niewielką różę ok.1m Senteur Royale, pachnąca. Jest wyjątkiem bo z tej strony nie mam różu


Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 12:43, 11 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 12:40, 11 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
I mnie dziś pochmurno i deszczowo...
Za to bardzo ciepło

Przedwczoraj wieczorem obfociłam troszku skarpę.
Czosnki mijają, lawenda startuje.
A stipa świeci

W samym słońcu 12:33, 11 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2015
Posty: 6601
Do góry
Tak wygląda ta hakone
Słoneczny Ogród 12:33, 11 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
SlonecznyOgrod napisał(a)
Dzisiejsze dudki.
Jeden ciągle piszczał pewnie to młody a ten drugi go karmił.




O jaaaa!!!! Ale cudaki!!! ♥️
Ogród w skali mikro -pączkowanie :) 12:30, 11 cze 2020


Dołączył: 05 gru 2012
Posty: 18678
Do góry
Mała relacja z placu boju

Zakupy cierpliwie czekające na sadzenie



Hotel dla robaków


Nieszablonowe i nowoczesne metody utrzymania bieżnika w miejscu dla niego właściwym

Giardina jeszcze nigdy nie była tak piękna

Pod Biało-Niebieską Chmurką moj Bawarski ogrod na wsi 12:27, 11 cze 2020


Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 12608
Do góry
Basilikum napisał(a)
Haniu ok

Karola fajnie sobie takim kempingiem podrozowac, chociaz ostatnio pogoda do kitu.

Mysle, ze te moje mniej pachna. Ja nie mam problemow z zapachem. Mieso w kazdym badz razie lewcze niz jagniecina z merynosow. Mniej tluste (prawie nie ma tluszczu), troche jak dziczyzna smakuje. No i nie pachnie tak intensywnie.

Po deszczu mgla


jutro ma byc cieplej i mniej deszczu


Okno do raju piękne ujecie
Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 12:27, 11 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2020
Posty: 1
Do góry
Witam wszystkich. Szukam pomocy dla mojej brzozy. Pojawiły się na niej takie robaki. Co to może być i jak to zwalczyć?
Trawnik spalony / zniszczony nawozem 12:18, 11 cze 2020

Dołączył: 10 cze 2020
Posty: 1
Do góry
Witam
Proszę o poradę, trawnik był sadzony w tym roku, w połowie kwietnia.
Trawa rosła super, za sobą mam 2 koszenia, jednak po drugim razie użyłem nawozu (i to chyba był błąd bo podobno młodej trawy się nie nawozi, ale jeszcze pytałem w sklepie ogrodniczym....)

Polecili mi nawóz i tego użyłem: TARGET zagęszczający i wypierający chwasty z mikroskładnikami.

Od tamtego momentu mam placki na trawniku, a wygląda to tak (wcześniej wszędzie była piękna trawa):




Pytanie czy problemem była ilość nawozu w tych miejscach (za dużo) czy może jego w ogóle zastosowanie...
Jak sobie z tym poradzić, czy jeszcze uda się uratować trawnik? Czy trawa jest spalona?
Przede mną koszenie w weekend, co robić?

PS
Czy te brązowe tuje szmaragdowe jeszcze odbiją?

Dziękuje za porady, pozdrawiam!
Pojedyncze pytania na temat projektowania rabat 12:03, 11 cze 2020

Dołączył: 09 wrz 2019
Posty: 36
Do góry
Moi Drodzy, przedstawiam Wam mój ogród. Korzystałam że wskazówek na tym forum, z rad Pani Danusi, wzorowałam się na Waszych ogrodach. I oto jest mój nowo narodzony ogród.
Niby ogródek pszczółki Majki 11:57, 11 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
A to moje wczorajsze zakupy, udało się zdobyć hortensję bukietową Limelight
Jutro jadę z powrotem, muszę dokupić jeszcze 1 hortensję, chociaż może i że 2, muszę jeszcze przemyśleć i zdecydowałam się na zasadzenie trzcinników "Overdam", więc kilka też kupię.
Słoneczny Ogród 11:44, 11 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Dzisiejsze dudki.
Jeden ciągle piszczał pewnie to młody a ten drugi go karmił.
Pan Maluśkiewicz 11:43, 11 cze 2020


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Do góry
Mme Isaac Pereire

Nie potrafię oddać jej koloru, jest bardzo ostro różowa, kolor jak różowy zakreślacz
Pojedyncze kwiaty się otwierają, ale jest jeszcze tyle pąków
Podatna jest na czarną plamistość i lubi ją skoczek różany, za to mszyce mało.



Słoneczny Ogród 11:42, 11 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
A te kosaćce moje stare

Słoneczny Ogród 11:40, 11 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Kośaćce błękitne, u mnie nowośc dostałam na wymiankę.

Słoneczny Ogród 11:37, 11 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry



Słoneczny Ogród 11:36, 11 cze 2020


Dołączył: 16 sty 2017
Posty: 7665
Do góry
Tak słabo zawsze kwitły, że nawet nie wiedziałam jakie mam kolory.
Kojarzył mi sie jasny róż, w tamtym roku dowiedziałam się o białych.
W tym roku jeszcze ciemny róż się pokazał...




Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies