Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Blaski i cienie nowego życia

Pokaż wątki Pokaż posty

Blaski i cienie nowego życia

Urszulla 01:31, 10 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
ewsyg napisał(a)
Ula, jak rosły w rowie to na pewno lubią wodę. U mnie Edenka też się szykuje. Drugą przesadziłam wiosną (to już chyba 4 raz) i żyje, ale nie będzie kwitła. Róże w tym roku mają dużo pąków kwiatowych i nawet niektóre nieźle śmignęły ze wzrostem. Część przycięłam na jeżyka, bo mi się nie podobał ich kształt. Chyba im to dobrze zrobiło. Część moich róż to potwory, ale ja takie lubię


Jeszcze za mną chodzi róża BP. Ale to chyba wszystko. Z moich dokupiłabym osobiście Comtessę i Chopina. Zimno w tym roku sprawia że róże mają inną barwę niż zwykle, ciemniejszą momentami.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
popcorn 09:13, 10 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Urszulla napisał(a)


To fajnie Edenka potrafi zadowolić kwiatem i szybko zaczyna.

A u mnie szałwia szaleje nie spodziewałam się już szałwie prawie wywalałam. One lubią wodę...ciekawe....myślałam że to roślina na suche miejsca. A Sylwia też pisała że swoją przywiozła z rowu.
Muszę ją przesadzić do tyłu i drugą też przytargać. Czekam aż przestaną kwitnąć ale one nie chcą



Zetnij i przesadzaj
podglądam! Eden zazdroszczę, może kiedyś!
buziaki
____________________
Mój nowy ogródek
Urszulla 09:43, 10 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
popcorn napisał(a)


Zetnij i przesadzaj
podglądam! Eden zazdroszczę, może kiedyś!
buziaki


Dzisiaj właśnie tak myślałam bo łodygi kwitnące długie i w połowie łyse. Więc chyba czas. Pogoda też sprzyja. I właśnie tak zrobiłam

Edenkę warto mieć
Wstawiam 3. Mam jeszcze 4 ale narazie po przesadzeniu się odradza.





____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
sylwia_slomc... 14:45, 10 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81927
No śliczności Ja bym chciała poprowadzić po pergoli na pnącą jak u Agi Agapant, Jej się cudnie pnie Tam się w niej zakochałam
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
danuta_szwajcer 22:50, 10 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Piękne fotki Edenki w tych pąkach
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 12:52, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
sylwia_slomczewska napisał(a)
No śliczności Ja bym chciała poprowadzić po pergoli na pnącą jak u Agi Agapant, Jej się cudnie pnie Tam się w niej zakochałam


Ciekawe moje w tym roku mają krótkie pędy. Może to zimno je tak zastopowało. Nie mam pergoli choć przydałaby się na murze.

A tu mam niewielką różę ok.1m Senteur Royale, pachnąca. Jest wyjątkiem bo z tej strony nie mam różu


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 13:00, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)
Piękne fotki Edenki w tych pąkach


Przez ten chłód te pąki takie bajeczne.

A tu mam żółto kwitnące czosnki. Wygląda jakby kwitła hortensja



A wogóle wszystkie to są 2- letnie sadzonki hortensji, powinny w tym sezonie pokazać się od fajnej strony.



I jeszcze tu secjalnie zostawiłam tawuły żeby hortensje raczyły się wyciągnąć w górę



A jedną hortensję puszczam na pnącą ale nie wiem jaka to odmiana.

____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
danuta_szwajcer 18:07, 11 cze 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Ciekawy sposób prowadzenia hortensji, ciekawa jestem efektuMostek można zobaczyć, zapraszam
____________________
Liliowo i kolorowo:)
Urszulla 21:17, 11 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
danuta_szwajcer napisał(a)
Ciekawy sposób prowadzenia hortensji, ciekawa jestem efektuMostek można zobaczyć, zapraszam


Niższy pęd zostawiłam na wszelki wypadek. Trochę czasu zajmie zanim urośnie


Hortensja dębolistna bardzo ją lubię


____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Urszulla 10:44, 12 cze 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 21811
W tym roku mam strasznie mszycowo w ogrodzie. Nawet brzozy zaatakowane co mnie zdziwiło. A o ilości mrówek to nie mówię. Jedno z drugim w symbiozie. Z jednej strony mrówki to czyściciele ale czy aż taki to pożytek? chyba ich się nie da pozbyć i jesteśmy na nie skazani.
Uwielbiają trawy, więc co jakiś czas w trawy sypię kryształki. Ciekawe czy ktoś walczy jakoś skuteczniej. Nawet pozwoliłabym im zrobić w ogrodzie jakieś jedno mrowisko byłoby lepsze niż tysiąc podziemnych. A może walczyć z nimi tylko przy różach i ze spokojem przyjmować ich bytność w moim ogrodzie.
____________________
Blaski i cienie nowego życia*** Od patyczka po ogród*** Wizytówka-Blaski i cienie nowego życia
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies