Gdzie jesteś » Forum » Trawnik » Trawnik spalony / zniszczony nawozem

Pokaż wątki Pokaż posty

Trawnik spalony / zniszczony nawozem

marcin544 09:53, 02 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
PiotrekT napisał(a)
Witam. Nie wiem czy tojest wina nawozenia czy kiepskiej ziemi. Trawnik ma 5lat. Problem juz byl w tamtym roku i w tym znowu sie pojawil. Chodzi o to trawnik nawozilem na koniec kwietnia. Jak pada deszcz i ziemi jest mocno mokra to trawa jest cala ladna zielona i po nadepnieciu od razu wstaje. Jak dostanie kilka dni mocniejszego slonca to robi sie taki plac ktory po nadepnieciu juz nie wstaje i traci kolor. Dodam zdjecie jak to wyglada dzisiaj i zdjecie z poczatku maja jak byla krotko po nawozeniu i skoszeniu. Moze mi ktos powiedziec od czego to sie stalo i co zrobic zeby trawnik byl caly ladny. Pozdrawiam

Brak wody trawa schnie
PiotrekT 14:00, 02 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2020
Posty: 4
Ale to tylko w tym miejscu? Reszta trawnika jest ladna zielona.
PiotrekT 22:11, 02 cze 2020

Dołączył: 01 cze 2020
Posty: 4
W poprzednich latach byl nawadniany tak samo i nie bylo tego problemu. Od tamtego roku cos zaczelo sie z nim dziac.
Gardenarium 22:32, 02 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
To nie z nim zaczęło się coś dziać, a z glebą. I z nawożeniem oraz podlewaniem. Coś robisz źle, moim zdaniem za dużo tutaj było nawozu a za mało wody. Może teren fragment podłoża jest bardziej piaszczysty i woda szybciej odpływa?
Zrób badanie gleby z tego miejsca.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Grzegorz1989 12:52, 09 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 6

Witam jestem młodym ogrodnikiem z małym doświadczeniem posiadam niewielka działkę rekracyjna, koło 2 miesięcy temu posiałem trawę wszytko było ok do momentu gdy posypałem nawozem, trawa podlewana była systematycznie lecz zaczęły się pojawiać żółte place i tu moje pytanie czy da się coś z tym zrobić w jakiś sposób uratować trawnik ?? z góry dziękuję
Dodam że tarwa była kosza 4 raz nawóz który sypałem substal mineralny do trawników w granulkach sypany był około 2 tygodni temu bardzo prosił bym o pomoc pozdrawiam

Tak wyglądał po pierwszym koszeniu przed podaniem nawozu
Grzegorz1989 20:00, 09 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 6
A tak to wygląda teraz
marcin544 06:33, 10 cze 2020

Dołączył: 11 cze 2015
Posty: 131
PiotrekT napisał(a)
Witam. Nie wiem czy tojest wina nawozenia czy kiepskiej ziemi. Trawnik ma 5lat. Problem juz byl w tamtym roku i w tym znowu sie pojawil. Chodzi o to trawnik nawozilem na koniec kwietnia. Jak pada deszcz i ziemi jest mocno mokra to trawa jest cala ladna zielona i po nadepnieciu od razu wstaje. Jak dostanie kilka dni mocniejszego slonca to robi sie taki plac ktory po nadepnieciu juz nie wstaje i traci kolor. Dodam zdjecie jak to wyglada dzisiaj i zdjecie z poczatku maja jak byla krotko po nawozeniu i skoszeniu. Moze mi ktos powiedziec od czego to sie stalo i co zrobic zeby trawnik byl caly ladny. Pozdrawiam

Brak wody w dni sloneczne.
Ziemia piaszczysta i woda przelatuje
Lub zbita i woda splywa.
Mam to samo i gdy tylko pojawia sie plama to robie aeracje i wlewam w te dziury wode i na drugi dzien juz nic nie widac.
Aeracja to nakuwanie
Gardenarium 09:17, 10 cze 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Grzegorz1989 napisał(a)
A tak to wygląda teraz


Na razie podnieś wysokośc koszenia, zostaw trawę dłuższą, bo nie jestem pewna, ale myslę że nie spaliłęś tego trawnika, a raczej tam gdzie żółte to jest za mało nawozu.
O tym może jedynie zdecydować obserwacja i podlewanie. Oraz podniesienie wysokości koszenia.
Pokaż jak wygląda po następnym koszeniu, nic nie syp na razie bo nie wiadomo czy krzywo posiany nawóz czy spalone.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Grzegorz1989 09:56, 10 cze 2020

Dołączył: 09 cze 2020
Posty: 6
Dziękuję bardzo za odpowiedź zastosuje się do zaleceń
Za kilka dni wstawię zdjęcia pozdrawiam
lizack 12:18, 11 cze 2020

Dołączył: 10 cze 2020
Posty: 1
Witam
Proszę o poradę, trawnik był sadzony w tym roku, w połowie kwietnia.
Trawa rosła super, za sobą mam 2 koszenia, jednak po drugim razie użyłem nawozu (i to chyba był błąd bo podobno młodej trawy się nie nawozi, ale jeszcze pytałem w sklepie ogrodniczym....)

Polecili mi nawóz i tego użyłem: TARGET zagęszczający i wypierający chwasty z mikroskładnikami.

Od tamtego momentu mam placki na trawniku, a wygląda to tak (wcześniej wszędzie była piękna trawa):




Pytanie czy problemem była ilość nawozu w tych miejscach (za dużo) czy może jego w ogóle zastosowanie...
Jak sobie z tym poradzić, czy jeszcze uda się uratować trawnik? Czy trawa jest spalona?
Przede mną koszenie w weekend, co robić?

PS
Czy te brązowe tuje szmaragdowe jeszcze odbiją?

Dziękuje za porady, pozdrawiam!
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies