Dopiero zakwitł. Może jakieś nasiona się zawiążą. Wtedy na pewno zbiorę.
Trawy mam jak na lekarstwo, ciężko kompostownik wypełniać. Kupiłam od pani hodującej kury worek kurzaka. Po dwóch latach z dodatkiem kredy, kompost jest znakomity
Nie mam trawy więc ścieżki wyłożyłam kartonami a one robią za pułapki na ślimaki. Codziennie robię obchód i wybieram to draństwo
Witam posadziłem niedawno pomidory w ogródku (4-5 metrów dalej jest mała rzeczka) i zobaczyłem ostatnio że pod każdym wykopkiem czyli korzeniem pomidora zrobiły sobie gniazda prosionki lub stonoga murowa (ciężko odróżnić) jak z tym walczyć?
Niżej wrzucam zdjęcie
Przepraszam post utworzyłem w złym miejscu, proszę go usunąć
Fajny masz ten teren Pewnie klimaty Agaty z Tajemniczego ogrodu i Izy Ursy by Ci tutaj przypasowały?
Pod sosnami łączki za bardzo nie widzę Tzn. takiej typowej. Dodałabym tam parę bylin pośród tych traw i tyle, np. Anthericum liliago, Babtisia, Limonium. Od czego byś chciała ją oddzielić?
Tak w ogóle to podoba mi się to co widzę. Lubię taką zwiewną naturalność Nie wiem, czy oddzielanie to jest to, co by tu pasowało. Płynne przechodzenie jednego w drugie raczej. No kurczę, przydałby się wgląd na resztę posiadłości Ten teren ma taki potencjał, że ho ho. Poza tym kawałek ogrodu może być przecież bardziej dziki
Zbierzesz nasiona z tego pszonaka? Weszłam podziwiać kwiatki (ta żurawka przy rh ogromna) a ty o ślimakach. Dziś rano po deszczu zebrałam pół wiadra. Na floksach i narcyzach zatrzęsienie.
Zbyszku, dziękuję za piękną azalię, takiej nie mam. To Homebuch?
Wierszyk podkreśla cały nasz sens bycia ogrodnikiem. Jeszcze raz podziękowanie składam. Baw się dobrze ze swoją ferajną.
Ja nie mogę swoich zawołać, bo oni są w ścisłej kwarantannie. Szefowa podobno ma pozytywne wyniki, więc pracownicy w izolacji.
A my w domu w izolacji dobrowolnej od 4 marca. Całe szczęście, że jeszcze jest ogród i praca zdalna dla młodych. Ostatnio po luzowaniu, musieliśmy sobie zrobić odskok od codzienności. bo oszaleć można siedząc non stop w czterech ścianach.
Ps. A skrzyp mam swój.
Cudowne! jestem zauroczona tym widokiem, żwirową rzeczką oraz tą misą. Do tego klonik, kosaćce? lub wysokie trawy, kukliki zaglądające do wody, pięknie.. Genialna kompozycja, zapisuje do swojego folderu z inspiracjami