Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku...

vita 09:52, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Gocha napisał(a)
Vita u Ciebie to jak zwykle same rarytasy. Te piwonie drzewiaste sa cudne i chyba fajnie że wszystkie takie same.
Pokaż proszę troszkę chociaż warzywnika .


Gosia, nie pokażę warzywnika bo akurat zarośnięty. Ale mój warzywnik to bardzo chciałby być jak Twój Nie mam czym się chwalić.
Już po piwoniach drzewiastych. Dwie sesje zdjęciowe przed deszczami i do ogłowienia kwiaty.



____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 09:55, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Ewa777 napisał(a)
Piwonie drzewiaste przepiękne. Zachwycam się też storczykiem i to nie tylko kwiatem - liście ma cudne
Hiacyntowce również śliczne - nie wiem czy też nie mam którejś odmiany. Coś mi się kojarzy, że widziałam w ogrodzie.


C. formosanum ma cudne liście, cieszę się, że zauważyłaś.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:11, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
mirkaka napisał(a)


Storczyk śliczny, czy może rosnąć w suchej ziemi?
Sporo masz piwonii drzewiastych, są piękne, mają tylko jedną wadę, bardzo szybko przekwitają, ale może jak się je posadzi w chłodnym miejscu to dłużej go utrzymają.
Bardzo nie lubią przesadzania, ja swoją przesadziłam i niestety przepadła niemal całkiem, po roku wypuściła maleńki pędzik, po dwóch latach pędzik troszkę urósł, i tak czekam znów na jej świetność Może za kilka lat..

To info to chyba dla innej Mirki


To info to chyba do Ewy było
Bardzo lubię Twoje wnikliwe spostrzeżenia Nic nie ujdzie uwadze, trzeba się pilnować. Storczyki w suchej ziemi będą rosły słabo i krótko. Na mojej skromnej kolekcji, posadzonej pod brzozą sama się przekonałam. Z piwoniami tak już jest, krótko kwitną. Parę dni można zyskać, jeśli akurat nie padają obfite deszcze, na chłodnym stanowisku, ale wiosną jest tak dynamicznie.
Piwonie to nie tylko czas kwitnienia. Cudowne 'szparagi' wczesną wiosną, różnie wybarwione pędy, bogaty rysunek liści, ich kolor jesienią, no jest czym się zachwycać.
Przesadzanie drzewiastych to loteria. Mnie się też nie udawało.
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:30, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
P. 'Wine Angel' w pełnej krasie.





Przy dzbanie widać pionowe pręty. Próbuję przekierować na nie powojnika 'Polisch Spirit', zwykle leżał wokół dzbana. Będzie pionowy, filetowy akcent kolorystyczny.



Uwielbiam różnorodność bylinowych liści, przedkładam je nawet nad uroki kwiatów. W centrum disporum.



Tę arizemę kupiłam jako 'czarną', nic szczególnego, do jesieni. Potem zawiązuje cudownie pomarańczowe owoce. Zaczyna się rozrastać i bardzo mnie to cieszy. Może uda się zidentyfikować tę arizemę?
____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:42, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Liściasto jeszcze. Hosty, iris ensata (skąd tam się wziął?), i rabarbar dłoniasty. Nie dał rady się przebić, bo go podzieliłam wczesną wiosną.



Stopowiec


Martagony z ciemięrzycami w tle.



Ostatnie dni świetności rabarbaru. To zdecydowanie roślina wczesnej wiosny i chłodnego stanowiska.


____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:51, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
P. Lemon Chiffon. Szkoda, ani koloru ani formy nie udało się na zdjęciu przekazać. Pięknie pachnie, świeżo, z intrygującą, wyczuwalną nutą, której dokładnie nie umiem określić.



Orliki, pozdrowienia dla Filomeny





Tegoroczny eksperyment. Sztuczne bagienko dla ensat, call i pierwiosnków kandelabrowych. Trochę jest tu więcej słońca i candelabry jako jedyne to wyczuły.

____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 10:57, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057
Tu komentarz zbyteczny. Moje piękne







____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
vita 11:00, 07 cze 2020


Dołączył: 03 wrz 2012
Posty: 4057






____________________
Wiktoria Przy ścieżce aktualny Wzdłuż ścieżki, jak po sznurku... Cardiocrinum giganteum
AgnieszkaW 11:19, 07 cze 2020

Dołączył: 08 mar 2013
Posty: 10749
Vito, jestem zachwycona Twoimi "pięknymi", jak je nazwałaś. Są zjawiskowe
____________________
Agnieszka Jurajski Ogród *** Wizytówka
Pszczelarnia 12:49, 07 cze 2020


Dołączył: 04 maj 2011
Posty: 29256
vita napisał(a)
Nie nadążam za sezonem, pogoda przyprawia mnie o wściekłość, poza tym roboty trwają w nieskończoność. Bardzo powoli.









Usiłuję zlokalizować to miejsce, przy domu? Nie wiem ... .
____________________
Ewa Pszczelarnia. Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies