Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Doświadczalnia bylinowo-różana

Pokaż wątki Pokaż posty

Doświadczalnia bylinowo-różana

Johanka77 09:07, 07 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
tulucy napisał(a)
Daga, cholibka, weź no załóż swój wątek, bo jak to tak, żebyśmy biegały za Twoimi zdjęciami ??? a Ty jeszcze jakieś zmyłki robisz


Dokładnie!
Gdzie nie wleziesz, kot Magary na płocie

Łąka już fajna, tylko bez kwiecia
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Anda 12:17, 07 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
malgorzata_szewczyk napisał(a)
Te maki to cud natury. Widoczki lekkie i zwiewne wspaniałe U mnie błoto u Ciebie susza. Nie mogło by się to wyrównać? Pozdrawiam Ewuś


Też wolałabym żeby się wyrównało. I chyba się wyrówna, bo dwa dni padało. Dzisiaj jest chłodno, ale nie pada. Pogoda w kratkę Pozdrawiam

____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:18, 07 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
KasiaBawaria napisał(a)


U mnie tez, a potem wszystko lezalo na podjezdzie..Moje oddalam, bo wyrosly potwory i z kwiatow niewiele mialam.


No właśnie, szkoda tych kwiatów leżących na ziemi. Duże są, a kwitną zaledwie tydzień lub dwa ze względu na deszcze. Trochę to niesprawiedliwe...
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:20, 07 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
gogo napisał(a)


Ok, to czekam na fotkę oczka.
Przęstkę kupiłam, bo mi się spodobała u Ciebie.
Obok niej, w jednej kastrze, rośnie babka drobnokwiatowa i woda nie jest tak klarowna, jak w trzech pozostałych.
Może to przez te żółte listki?


U mnie woda nie jest klarowna w tym roku. Nie wiem, jak ją uzyskać w moim małym oczku. Roślin mam dużo
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:23, 07 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
Wendy79 napisał(a)


Nasiona mam od Kasi Bellingham, opisane jako mak odm. Lauren’s Grape. Może jutro, jak doczekam chwili bez deszczu, je wsadzę częściowo. Te mają problemy z mszycą, ślimaki jeszcze ich nie posmakowały.
Młode te irysy?
U mnie niektóre byliny tak się sieją, że chyba myślą, że ogród jest z gumy.


Ładne

Irysy sadzone wiosną. Pewnie jeszcze za młode Muszę się uzbroić w cierpliwość zatem
Zazdraszczam tym, którzy mogą sobie dokupić kawałek ziemi za płotem i powiększyć ogród. Też bym tak chciała
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Anda 12:37, 07 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33249
Magara napisał(a)
Ewcia, za Twoją zgodą, przyzwoleniem i namową pokazuję jak wygląda teren, na którym łączka mi się majaczy
Jak obejrzysz - usunę, bo jeszcze ktoś niezorientowany pomyśli, że u Ciebie chwastowisko takie
Ciśnienia na łączkę w tym sezonie nie mam bo i tak za dużo frontów rozgrzebanych, ale gdybyś miała jakiś pomysł jak łączkę na takim terenie skutecznie od reszty oddzielić - no będę wdzięczna jak nie wiem co
I na zdjęcia Twoich płotków czekam



Fajny masz ten teren Pewnie klimaty Agaty z Tajemniczego ogrodu i Izy Ursy by Ci tutaj przypasowały?

Pod sosnami łączki za bardzo nie widzę Tzn. takiej typowej. Dodałabym tam parę bylin pośród tych traw i tyle, np. Anthericum liliago, Babtisia, Limonium. Od czego byś chciała ją oddzielić?
Tak w ogóle to podoba mi się to co widzę. Lubię taką zwiewną naturalność Nie wiem, czy oddzielanie to jest to, co by tu pasowało. Płynne przechodzenie jednego w drugie raczej. No kurczę, przydałby się wgląd na resztę posiadłości Ten teren ma taki potencjał, że ho ho. Poza tym kawałek ogrodu może być przecież bardziej dziki
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Magara 13:59, 07 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2018
Posty: 6505
Anda napisał(a)


Fajny masz ten teren Pewnie klimaty Agaty z Tajemniczego ogrodu i Izy Ursy by Ci tutaj przypasowały?

Pod sosnami łączki za bardzo nie widzę Tzn. takiej typowej. Dodałabym tam parę bylin pośród tych traw i tyle, np. Anthericum liliago, Babtisia, Limonium. Od czego byś chciała ją oddzielić?
Tak w ogóle to podoba mi się to co widzę. Lubię taką zwiewną naturalność Nie wiem, czy oddzielanie to jest to, co by tu pasowało. Płynne przechodzenie jednego w drugie raczej. No kurczę, przydałby się wgląd na resztę posiadłości Ten teren ma taki potencjał, że ho ho. Poza tym kawałek ogrodu może być przecież bardziej dziki

Ewa, no jakbyś z mojej głowie siedziała
Ogród Izy jest ogrodem, przez który na forum trafiłam U Agaty też od jakiegoś czasu na bieżąco jestem
Roślinki posprawdzam, też mi się to co jest w miarę podoba, właśnie jakiś dziki kawałek bym chętnie zostawił i dlatego zakaz koszenia tam jest. Od czego oddzielić - dobre pytanie Niżej jest część owocowa, wyżej ozdobna Wyżej - coś co można nazwać trawnikiem jak się jest optymistą, niże - chwastowisko po całości
Ewcia, jak założę wątek to Cię ściągnę nawet na siłę w gościnę

Łucja, j/w, biegi to dla Waszej zdrowotności w przerwach od rycia , a zmyłki - jakie zmyłki?

Aśka, koty tak mają, że się włóczą
____________________
Magara Magary Dramaty z Rabaty
Katte 13:59, 07 cze 2020


Dołączył: 16 cze 2019
Posty: 982
Takie mam tuż za płotem różowe jeszcze w pąku .
Te sie wysiewają na potęgę.
____________________
Kasia Ogród naturalistyczny z duszą prerii [początki]
Ewa777 19:05, 07 cze 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 18354
Anda napisał(a)


U Ciebie też pada?



Padało cały dzień w piątek. Bardzo fajny równy deszcz. Wszystko dobrze podlane. Rozchodniki przycięłam i odpady powciskałam do gruntu przy "matkach". Oberwane listki powsadzałam do doniczek. Zobaczymy co z tego wyjdzie.

Dziś chmurzyło się cały dzień, ale nic nie pokropiło. Bardzo ciepło.
____________________
Ewa-Do raju daleko - u Ewy
Johanka77 19:47, 07 cze 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Katte napisał(a)
Takie mam tuż za płotem różowe jeszcze w pąku .
Te sie wysiewają na potęgę.


Piękne masz te maki Kasia!
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies