Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 09:44, 06 cze 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
popcorn napisał(a)
To samo myślałam że pytasz o to ile czytałam, a ja ledwo przewertowałam i tyle

Ze trzy tygodnie, chyba...

Kapusty mam przy tarasie buahaha


Karola, jak możesz to przykrywaj te kapuchy agrowółkniną...nie będzie bielinek atakował...póki co piekne są...jak z obrazka
Wzgórze chaosu 09:37, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Koniec użalania, trochę milszych dla oka kadrów
Tydzień tem pożegnałam tulipany. Długo cieszyły oko, rosły w miejscu, gdzie słońce jest tylko przez chwilę.

Tak Purple Flag wyglądały w towarzystwie Mystic Van Ejik.

Na koniec zostały fiolety, im starsze tym bardziej nasycone. Fantastyczny kolor.


Jesienią postaram się nie lenić cebulkowo
Zapisuję odmiany, które chciałabym posadzić:
Exotic Emperor
Dolls Minuet
Queen of Night
Purple Pion
Spring green
Virichic

Te dwa ostatnie mają zielony pasek na płatkach, takie tulipany ponoć powtarzają kwitnienie. Reszta z listy też, dlatego będę na nie polować.

Polecam ciekawy film Kasi Bellingham o tulipanach, mnóstwo fajnych rad.
I te angielskie okoliczności przyrody... uczta dla oka plus urocza Kasia, uwielbiam jej energię
https://www.youtube.com/watch?v=WAGm1RsWXQo





Wzgórze chaosu 09:37, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Co robiłam w maju - ano ustrzykiwałam młode przyrosty kosodrzewin i sosen.
Po co ich tyle nasadziłam
Nie powiem, lubię tę robotę, chwilami działa terapeutycznie, ale w tak hurtowych ilościach może doprowadzić do nerwicy
Im więcej ustrzykuję, tym więcej w następnym roku przyrasta. Robota głupiego
Na fotkach moja największa kosodrzewina, jak nic kilka godzin ustrzykiwania. Dodatkowo połowa ma mnóstwo kuleczek z których leci chmura żółtego pyłu. Dobrze, że nie mam alergii.
Szkoda, że nikt nie zrobił mi roboczej fotki. Ubrana byłam jak na front wirusowy. Maska, gogle, rękawiczki...



Zdjęć ze skończonej pracy brak, nie mogę już na te sosny patrzeć
Policzyłam, ze mam 10 kosodrzewin, 3 sosny bośniackie, wejmutkę, himalajską, ościstą. I ogromne trzy czarne, ale do nich nawet się nie zbliżam.


Wzgórze chaosu 09:36, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 5823
Do góry
Trochę majowych zdjęć z ogrodu, niektóre nadal aktualne
Na pierwszym zagadka - znajdź przestępcę

Zdjęcie prześwietlone, robione w samo południe. Wtedy "demolka" odpoczywa.
Zazwyczaj jednak wyleguje się w trawach, jeżówkach...
Bywa, że wchodzi na pierwszy poziom iglastych gałęzi i mam w nich coraz trwalsze dziury.


Powiecie pewnie, że słodziak Nooo czasem taki bywa... ale gdy przesiaduje na roślinach, oczywiście co chwila innych, mam ochotę wysłać go w kosmos!




Migawki z ogródka 09:32, 06 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Chyba mam omamy i zwidy i przywidzenia

Pąk kwiatowy na hortensji dębolistnej czyżby to był????
Dębowe zakątki 09:24, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Na tym Twoim ryneczku, to zawsze coś wypatrzysz Super masz z tymi zakupami
U mnie azalie już przekwitają. Trochę szkoda, że tak szybko.

To prawda, zawsze jak pójdę na ryneczek, coś mi wpadnie w oko.
A niby już wszystko mam.
Twoja azalie przekwitają.A moje kwitną i cieszą na całego.
Ale nie tylko one.

Firletka smółka

Clematis wielkokwiatowy Ville de Lyon
Pachnący różami, malowany bylinami 09:20, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
ewsyg napisał(a)


Oprócz róż czekają też irysy, również je lubię i to bardzo.






Ale masz piękne irysy
Pachnący różami, malowany bylinami 09:19, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
ewsyg napisał(a)


Mirusiu, to jest rododendron Calsap. Z daleka kolor wygląda na biały, ale on jest jasno liliowy.






WAW!!Cudne okazy
Dębowe zakątki 09:17, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
ewsyg napisał(a)
Aniu, ależ Ty jesteś odważna. Ja bym przed tymi pszczołami uciekła do domu. U mnie w warzywniku marności. Ogórki zjadły mi ślimaki

Ja takiego zjawiska dzielenia się roju nie widziałam i nie słyszałam.
Ciekawość zwyciężyła strach .

Warzywnik w miarę dobrze rośnie.
Tylko ogórki bidnie.
Oj, szkoda,że ślimaki zjadły ci ogórki. Będziesz dosiewać ??



AZALIA WIELOKWIATOWA FEUERWERK i AZALIA CECILE
Ptasi gaj 09:09, 06 cze 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Haniu bez oczka nie byłoby ogrodu był to warunek. W tym miejscu aż sią prosili oby oczko lub cokolwiek błotko zrobić bardzo mokro. Obok jest jeszcze suche oczko aby w razie ulew woda spływała do suchego.

Dzisiaj ładna pogoda

W ogródku emerytki 08:59, 06 cze 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
gogo napisał(a)
Nie mogłam spać w nocy z czwartku na piątek [pełnia tak na mnie działa], to sobie zrobiłam takie zdjęcie


To juz wiem, dlaczego sama zasnelam dopiero o 2.
Ogród złudzeń i niespodzianek cz.II 08:19, 06 cze 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 22059
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
Powrócił cudowny leśny klimat do ogrodu, taki w jakim się u Ciebie zakochałam w 2015 roku, jest inaczej zupełnie, ale klimat jest ponownie ten sam, uwielbiam


To sie cieszę, ogród uzewnętrznia to co w nas się dzieje w środku, dlatego przy moim niespokojnym duchu są częste rewolucje.
2015 - no kawał czasu wspomnienie

Ranczo Szmaragdowa Dolina II 08:05, 06 cze 2020


Dołączył: 02 cze 2013
Posty: 7857
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)


moje kamasje( o ile to kamasje)



A ja wiem co to jest. Dobrze jest mnie nieraz spotkać podczas zakupów lub zabrać na zakupy Sylwia kupiłaś to na targach na Klimeckiego i nazywa się cebulica peruwiańska. Wy kupujecie a ja zapisuje co

Zawsze jak chmurzyska widzę idące w waszą stronę to się martwię czy złych wieści nie dostanę.

Przepięknie jest, bujnie, kolorowo.
Ten fiolet z białym na balkonie to mój duet, choć ostatnio ciągnie mnie do innych zestawień kolorystycznych Ja też ostatnio maskowałam białą, plastikową doniczkę, tylko, że podłużną i było łatwiej. Z tym sznurkiem fajny pomysł. Możesz też założyć worki jutowe i zawiązać od góry nad doniczką a te mocowania sznurkiem opleść lub uszyć taki wąskie tuneliki i ponaciągać. Są od kawy worki mniejsze.

Babcia miała ciekawe spotkanie. Moja też jak opisuje spotkania z wilkami czy niedźwiedziem to pewnie podobnie to by wyglądało.
Przerwa na kawę... 07:49, 06 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry

Koniec dokumentacji zdjęciowej z ogrodu Ani
Przedziwny Ogród 07:45, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
AgataM napisał(a)










Piękny ten twój ogród.
I te barwne nasadzenia.
Cudne
Dębowe zakątki 07:27, 06 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24696
Do góry
gogo napisał(a)

Aniu, możesz złapać nasiona i wysiać, gdzie chcesz.
Jak torebki nasienne zbrązowieją, załóż na najbardziej dojrzałe torebkę papierową.
Ja tego nie robiłam, pozwalałam siać się gdzie chciały, najwyżej później usuwałam siewki.
Podoba mi się pomysł posadzenia żurawek koło host, zgapię
Pięknie Ci kwitną różaneczniki

To dobrze.To ja tak zrobię. Jak zbrązowieją, założę im papierowe torebki.
Mam tylko kilka żurawek koło host.Ale jak jest miejsce to można tak robić nasadzenia. Żurawki są cały czas.I jest inny kolor do zieleni.
Różaneczniki dziękują za pochwały

hosta Thunderbolt

hosta Paradigm

wydmuchrzyca piaskowa
Mój nowy ogród na wsi 07:26, 06 cze 2020


Dołączył: 16 mar 2020
Posty: 154
Do góry
Sadzimy tuje.
Przerwa na kawę... 07:26, 06 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Przedpłocie - ogród Ani Kwartet
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 07:22, 06 cze 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
sylwia_slomczewska napisał(a)
dziś już takie




Piekne, gdzie kupilas cebule ?
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 07:13, 06 cze 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Pozdrawiam

Z drugiej strony domu kalafiory z hakone. Buahaha
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies