Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Wzgórze chaosu

Pokaż wątki Pokaż posty

Wzgórze chaosu

sylwia_slomc... 01:15, 06 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81912
Czytam, ze Jutro w planach deski i malowanie, ale może wieczorkiem na kawkę Byś wpadła? Bo wyposzczona ogrodowo nie możesz być
Tyrknę rano
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Iwonka 08:44, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
sylwia_slomczewska napisał(a)
Czytam, ze Jutro w planach deski i malowanie, ale może wieczorkiem na kawkę Byś wpadła? Bo wyposzczona ogrodowo nie możesz być
Tyrknę rano

Pogoda dziś jak marzenie. Ogród fantastycznie podlany, niebo bez chmur, wiatr nie wieje. Z przyjemnością popracuję a pod wieczór skończę pościć
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:36, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Trochę majowych zdjęć z ogrodu, niektóre nadal aktualne
Na pierwszym zagadka - znajdź przestępcę

Zdjęcie prześwietlone, robione w samo południe. Wtedy "demolka" odpoczywa.
Zazwyczaj jednak wyleguje się w trawach, jeżówkach...
Bywa, że wchodzi na pierwszy poziom iglastych gałęzi i mam w nich coraz trwalsze dziury.


Powiecie pewnie, że słodziak Nooo czasem taki bywa... ale gdy przesiaduje na roślinach, oczywiście co chwila innych, mam ochotę wysłać go w kosmos!




____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:37, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Co robiłam w maju - ano ustrzykiwałam młode przyrosty kosodrzewin i sosen.
Po co ich tyle nasadziłam
Nie powiem, lubię tę robotę, chwilami działa terapeutycznie, ale w tak hurtowych ilościach może doprowadzić do nerwicy
Im więcej ustrzykuję, tym więcej w następnym roku przyrasta. Robota głupiego
Na fotkach moja największa kosodrzewina, jak nic kilka godzin ustrzykiwania. Dodatkowo połowa ma mnóstwo kuleczek z których leci chmura żółtego pyłu. Dobrze, że nie mam alergii.
Szkoda, że nikt nie zrobił mi roboczej fotki. Ubrana byłam jak na front wirusowy. Maska, gogle, rękawiczki...



Zdjęć ze skończonej pracy brak, nie mogę już na te sosny patrzeć
Policzyłam, ze mam 10 kosodrzewin, 3 sosny bośniackie, wejmutkę, himalajską, ościstą. I ogromne trzy czarne, ale do nich nawet się nie zbliżam.


____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Iwonka 09:37, 06 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Koniec użalania, trochę milszych dla oka kadrów
Tydzień tem pożegnałam tulipany. Długo cieszyły oko, rosły w miejscu, gdzie słońce jest tylko przez chwilę.

Tak Purple Flag wyglądały w towarzystwie Mystic Van Ejik.

Na koniec zostały fiolety, im starsze tym bardziej nasycone. Fantastyczny kolor.


Jesienią postaram się nie lenić cebulkowo
Zapisuję odmiany, które chciałabym posadzić:
Exotic Emperor
Dolls Minuet
Queen of Night
Purple Pion
Spring green
Virichic

Te dwa ostatnie mają zielony pasek na płatkach, takie tulipany ponoć powtarzają kwitnienie. Reszta z listy też, dlatego będę na nie polować.

Polecam ciekawy film Kasi Bellingham o tulipanach, mnóstwo fajnych rad.
I te angielskie okoliczności przyrody... uczta dla oka plus urocza Kasia, uwielbiam jej energię
https://www.youtube.com/watch?v=WAGm1RsWXQo





____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Katkak 21:59, 06 cze 2020


Dołączył: 13 lip 2013
Posty: 28254
Iwonka jesteś zdecydowanie zbyt krytyczna dla siebie. Masz piękny, dojrzały ogród. Jedyny w swoim rodzaju, nie sztampowy. Spacerując po nim odkrywa się co rusz nowe zakątki. Nie jest oczywisty i przewidywalny, a to uważam za wielki plus. Co tam moda. Gdyby były modne krótkie fryzury to ścięłabyś włosy? I tu Cię mam.
____________________
Kaśka - Moja bajka *** Wizytówka
Iwonka 22:07, 07 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Katkak napisał(a)
Iwonka jesteś zdecydowanie zbyt krytyczna dla siebie. Masz piękny, dojrzały ogród. Jedyny w swoim rodzaju, nie sztampowy. Spacerując po nim odkrywa się co rusz nowe zakątki. Nie jest oczywisty i przewidywalny, a to uważam za wielki plus. Co tam moda. Gdyby były modne krótkie fryzury to ścięłabyś włosy? I tu Cię mam.

Ano masz mnie Dobrowolnie nigdy! Zamierzam być długowłosą staruszką
I mniej narzekać! Co rusz mnie pocieszacie, zdecydowanie muszę wyhamować to moje marudzenie
No więc z dumą obwieszczam, że ten zakątek uwielbiam


I kilka innych też

____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Krakus 10:58, 08 cze 2020


Dołączył: 29 sie 2013
Posty: 1370
Iwonka napisał(a)


I kilka innych też

wow...mega ujęcie

Iwonka napisał(a)
Uśmiechaj się, uśmiechaj Lubię planować ale jest jeden problem, niewiele z tych planów wychodzi Serio! Najwięcej zmian udało mi się przypadkiem. Ogromnie pomogły też rady ogrodowiskowego towarzystwa Także Piotrek jeden nalot ci robimy i tak w głowie namieszamy, że hej


zapraszam..tylko dajcie wcześniej znać żebym chociaz zdazył zeszyt i ołowek załatwić do planowania jak będziesz do Sylwii jechać to po drodze prawie masz
____________________
Zielonym do góry...
kasiek 20:09, 08 cze 2020


Dołączył: 07 sie 2013
Posty: 21459
Iwonka wielkie dzięki za świetne popołudnie, porajdałam za wsze czasy
Nie martw sie - glicynia żyje, nie wyrwałaś z korzeniem A drugim razem idziesz na wprost bo okrężnie to nie zawsze wychodzi najprościej
____________________
kasiek ogród pełen złudzeń i niespodzianek cz II ogrod pełen złudzen i niespodzianek Wizytówka po zmianach -Ogród złudzeń
Iwonka 23:03, 08 cze 2020


Dołączył: 13 cze 2017
Posty: 4166
Krakus napisał(a)

wow...mega ujęcie
zapraszam..tylko dajcie wcześniej znać żebym chociaz zdazył zeszyt i ołowek załatwić do planowania jak będziesz do Sylwii jechać to po drodze prawie masz

Mega wyglądam jak robię to zdjęcie Leżę pod klonem, ma z metr wysokości
Jutro kopię dla ciebie miskanta, spodziewaj się kuriera
____________________
Iwonka - Wzgórze chaosu
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies