Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Choroby i szkodniki żywotników - tuja - Thuja 19:58, 05 cze 2020

Dołączył: 01 maj 2019
Posty: 132
Do góry
asmach napisał(a)
Pomocy! Czy to grzyb? Czym spryskać?

U mnie to samo, asmach wiesz już może co to takiego?
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:56, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Roocika napisał(a)
A u nas nareszcie deszcz jupi Szkoda, że na weekend jakmmialam pielić skarpę z irgą Chyba nigdy nie uda mi się jej wypielić


Może odparuje i spełni się Twoje marzenie o pracach ogrodowych. Mnie czeka pielenie w warzywniku i z brzegu rabat. W pracach przeszkadza mi ciemność albo deszcz.



Gdyby było cieplej truskawki, byłyby wcześniej.

Sezon 2017 u Hanusi 19:53, 05 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Bardzo kiedyś lubiłam brodzić w takiej wodzie, ale potem też mi się wydawało, że nie wejdę. Ale córka mnie namówiła i stało się. Po takim spacerze inaczej krew krąży w stopach i wcale nie jest zimno w stopy, tylko właśnie gorąco po wyjściu. Należy tylko natychmiast osuszyć.
Pozdrawiam


Sasanki !!!!! Kocham je. Mialam je kiedyś na balkonie i tak jakos nie wiem dlaczego strasznie mi sie spodobały.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:51, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
BKosimkArt napisał(a)
Haniu, pięknie przy tarasie... i jak super masz obudowany, jakoś wcześniej nie zwróciłam uwagi.


Taras ma akuratną wielkość, żeby między słupkami powiesić hamak, a na reszcie powierzchni ustawić fotele i stoliczek kawowy. Zmieściłby się jeszcze leżak.
Na etapie budowy domu niestety nie byliśmy w stanie przewidzieć, że będzie nas stać na tak duży taras i zadaszenie obejmuje tylko część tarasu. Można by to poprawić, ale już nam się nie chce. Obudowa poprawia estetykę całości.
Latem to moje ulubione miejsce. Bardzo zależało mi, żeby było intymnie.



Wzdłuż tarasu biegnie tzw. długa prosta, czyli najdłuższa ogrodowa rabata. Ma ponad 40 metrów.


Jej początek to cienisty zakątek odzyskany po wycięciu ognika.



A koniec to narożnik drzewiasto- krzewiasto- trawowy.

Sezon 2017 u Hanusi 19:48, 05 cze 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Kasiu, Jarosławiec był przy okazji zdobywania kolejnej latarni przez wnuka, zostało mu z całego zestawu jeszcze 3 do kompletu. Oczywiście polskie, bo mamy ich nad morzem chyba z 15. Mam nadzieję na kolejne wycieczki. Dla Ciebie szum sosen na wydmach.

Ogród bez roweru 19:45, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
W moich działaniach z tą hortensją panuje pewien eksperymentalny chaos. Do tego była przesadzana. Musiałam trochę pogrzebać w notatkach i zapiskach, żeby odtworzyć, co ja robiłam.

Więc...
Ponieważ ta hortensja czasem nie kwitła to zamiast ściąć ją wiosną, postanowiłam eksperymentalnie ściąć ją wcześniej, w grudniu 2017. Część ścięłam nisko do ziemi, a części obcięłam tylko wysokie pędy.

W czerwcu 2018 (gdy jeszcze pamiętałam, które są które ) postanowiłam to porównać.
Tak to wyszło. Początek czerwca.

Niecięta

Cięta


Potem kwitły i te niecięte i te cięte i różnica nie była zbyt widoczna.
Z tym, że ja nie obcięłam jej raz, we wcześniejszych latach była cięta, więc już i tak się trochę zagęściła.
Widać na zdjęciach pojedyncze wysokie pędy bez kwiatów, które zdarza jej się wypuszczać.
Hortensjowo 19:44, 05 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Do góry
Helen napisał(a)


Piękny! zapomniałem mojemu zdjęcie zrobić, muszę lecieć na dwór znowu . Czy to jest mieczyk bizantyjski czy mieczyk dachówkowaty?

Helen, zapisuję się na stałe do Ciebie . A do donicy myślałaś może o molinii jakiejś? Ja mam "Heidebraut" i "Edith Dudszus". Liście mają około 30 - 40 cm, a wyżej są zupełnie ażurowe kwiatostany.

Pozdrawiam
Mariusz
Ogród do odnowy 19:41, 05 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Pierwszy kwiatek bodziszka oxfordzkiego





Ten wściekły róż bije po oczach, zdjęcie tego nie oddaje.


Dwie perfumowane azalie, ale która jest która?


Chanel i Soir de Paris



Ogród bez roweru 19:40, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
Makao_J napisał(a)
Pokaż tą Prim White ciętą.

Mam 6 sztuk.

Zdjęcia z ostatniego tygodnia
Tu widać 4


Tu po prawej kończą się tam, gdzie ostatnia choina. Dalej jest Great Star, ale w tej chwili to wyglądają prawie tak samo.


Zaraz znajdę zdjęcia z poprzednich lat.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:38, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Nie masz jeszcze naparstnic? To moja miłość, koniecznie kup ze dwie na próbę. Potem co roku będziesz mieć nowe w najróżniejszych miejscach i o dziwo, zawsze świetnie się wpisują towarzysko
Kremowe są boskie.
Cześć Haniu


Wiedziałam, że ktoś oprócz Anuli ma te bylinowe. Teraz mi się przypomniało, że to Ty.
One się też sieją?

Goździki skalne pachną mi przy furtce.



Ta piwonia ma kwiat większy niż dwie moje dłonie.



Bowl of beauty (nazwę znam dzięki Vicie ) będzie drobniejsza, ale kwiecia ma mnóstwo.



Kiedy na skarpie zakwitną róże, to zrobi się piękny duecik.



Razem z różami dobrze mi maskuje kompostownik.



Sezon 2017 u Hanusi 19:36, 05 cze 2020


Dołączył: 07 lut 2015
Posty: 1965
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Pozdrawiam oglądających. i odlatuję!


Brawo Hania!!! Tak trzymaćja za Jaroslawcem nie przepadam. Byliśmy rok temu w kwietniu w Międzyzdrojach na tydzień. Było bosko !!!!! Bo plaża byla pusta! Pokochałam morze no i ogólnie ja lubię spacery i ...... zupę rybną hahahahahha
obowiazkowo musialysmy z córką zaliczyć stopy w morzu choc było dość zimno. Uważam, ze właśnie nad morzem najlepiej wydalam moje pieniądze kupując za 6 zł rękawiczki
Uwielbiam góry ale szum morza i fal jest jedyny w swoim rodzaju. I jeszcze te lasy przy plaży. Niby takie zwykłe a piękne!

Wybijający piasek spod trawnika 19:33, 05 cze 2020

Dołączył: 05 cze 2020
Posty: 2
Do góry
Dzień dobry. Potrzebuję porady. Jakiś czas już temu zakładano nam ogródek łącznie z prostym drenażem (po prostu rura drenarska wkopana w ziemię, by woda z rynien nie lała się bezpośrednio na działkę). Niestety podczas deszczy przy jednej z rynien mamy taki problem jak pokazuje zdjęcie.

Piasek jest wybijany spod trawnika. Nie mam pojęcia jak sobie z tym poradzić. Bardzo proszę Państwa o pomoc, bo cała radość korzystania z ogródka jest burzona przy prawie każdym deszczu. Nie wiem czy zdjąć darń dosypać ziemi i ubić to zagęszczarką i dopiero wtedy ułożyć darń czy jakie byłoby najlepsze rozwiązanie. Rynien w sumie jest 6, a tylko przy jednej dzieje się coś takiego. Będę ogromnie wdzięczna za pomoc.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:28, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
mrokasia napisał(a)
U mnie właśnie z pół godziny temu zaczęło padać. Właśnie jak obrobiłam się zawodowo i miałam iść do ogrodu... Siąpi więc do bani - podlać nie podleje a wszystko mokre i nie da się podziałać ogrodowo...
Naparstnicom przyglądam się od dwóch lat. Wcześniej na moich małych rabatkach nie miałam na nie miejsca. Teraz mam. Chyba sobie nabędę .


U Zany zapewne widziałaś bylinowe naparstnice. U mnie rosną z siewu.
Możesz kupić nasionka i sypnąć gdzieś na tyły rabat. Wykiełkują już w tym roku, a wiosną sobie je powsadzasz w docelowe miejsce.W czerwcu zakwitną i potem będą już stałym elementem ogrodu.




Pan Maluśkiewicz 19:27, 05 cze 2020


Dołączył: 21 kwi 2015
Posty: 3811
Do góry
Ewus A widziałaś mój Black Tower? jeszcze w łąkach.

Mój mały busz..
Ogród bez roweru 19:17, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2015
Posty: 3807
Do góry
SylwiaBe napisał(a)

Dzięki Marysiu za cenną wskazówkę odnośnie terminu sadzenia, Zapisane!
A ta odmiana Exotic Emperor cudna! Wolę żeby kwitły kilka lat, niż co rok wsadzać nowe. Marzą mi się żółte/kremowe właśnie + ciemnobordowe,czarne

Exotic Emperor przed domem sadziłam jesienią 2016, czyli kwitły teraz trzeci raz.
Chyba je wykopię w czerwcu.


Tulipanowy wątek pewnie już znalazłaś
https://www.ogrodowisko.pl/watek/134-tulipan-tulipa
Ogród Cioci cz. 3 19:14, 05 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Ogród Cioci cz. 3 19:13, 05 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Przerwa na kawę... 19:05, 05 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Pamiętacie jak jojczyłam, że zawinęłam rabatki koło huśtawki i to co zrobiłam mi za Chiny ludowe nie pasuje? W podtekście było to co pod huśtawką ale to boki mnie drażniły. Przyszła Asia Makadamia i rzuciła inny pomysł wykończenia po dość głębokim łuku ale to by się wiązało z wyrzuceniem skrzyni i bałaganem jakich mało. Roboty to ja i tak mam sporo więc nie, ale... piłeczka nad głową skakała jak u pomysłowego Dobromira i łuk powstał. Zniwelował wszystkie dawne linie.
Wersja robocza

I wersja na gotowo.



Z drugiej strony też łagodniejsze zaaokrąglenie powstało i jeszcze się robi bo deszcz mnie wygonił.
Stary ogród zamkn. 19:04, 05 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Do góry
Po śliwie wspina się róża "Maigold". Ma przepiękny zapach. Pierwsze kwiaty już rozkwitły, ale są za wysoko, żeby je powąchać czy zrobić zdjęcie. Te niższe już lada dzień




Dziś kurier przywiózł poidełko dla ptaków. To stanęło w warzywniku

Ogród Cioci cz. 3 19:02, 05 cze 2020


Dołączył: 24 lip 2013
Posty: 33832
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies