Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Hortensjowo

Pokaż wątki Pokaż posty

Hortensjowo

Helen 22:32, 04 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Czy ktoś umie rozpoznać tego chwasta i czy on się na coś nada? Rośnie za płotem... nie kłuje,,,
____________________
Helen - Hortensjowo
antracyt 07:44, 05 cze 2020


Dołączył: 15 maj 2019
Posty: 11588
Pięknie już wystartowały te Twoje różyczki
____________________
Zuzanna Zieleń, drewno i antracyt , Ogród wakacyjny
Helen 08:14, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
antracyt napisał(a)
Pięknie już wystartowały te Twoje różyczki

Dziękuję liście jeszcze niezbyt ładne, ale kwitnienie całkiem ok
Miłego dnia
____________________
Helen - Hortensjowo
MariuszG 19:44, 05 cze 2020

Dołączył: 11 wrz 2016
Posty: 538
Helen napisał(a)


Piękny! zapomniałem mojemu zdjęcie zrobić, muszę lecieć na dwór znowu . Czy to jest mieczyk bizantyjski czy mieczyk dachówkowaty?

Helen, zapisuję się na stałe do Ciebie . A do donicy myślałaś może o molinii jakiejś? Ja mam "Heidebraut" i "Edith Dudszus". Liście mają około 30 - 40 cm, a wyżej są zupełnie ażurowe kwiatostany.

Pozdrawiam
Mariusz
____________________
Pozdrawiam Mariusz Stary ogród
Anda 19:57, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Obstawiam bizantyjski
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:04, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
MariuszG napisał(a)


Piękny! zapomniałem mojemu zdjęcie zrobić, muszę lecieć na dwór znowu . Czy to jest mieczyk bizantyjski czy mieczyk dachówkowaty?

Helen, zapisuję się na stałe do Ciebie . A do donicy myślałaś może o molinii jakiejś? Ja mam "Heidebraut" i "Edith Dudszus". Liście mają około 30 - 40 cm, a wyżej są zupełnie ażurowe kwiatostany.

Pozdrawiam
Mariusz

Mariusz, to mieczyk bizantyjski, tak jak poniżej pisze Ewa. Zresztą zgapiony chyba od Niej lub Asi/Makadamii

Molinie mam tylko Moorhexe, ale na razie mnie nie zachwyciły. Ale to pewnie moja wina, bo ja ciągle coś przesadzam a one chyba tego nie lubią... i długo się odbudowują. Jak tylko dostanę stacjonarnie Edith Dodszus, to spróbuję w donicy.
Dziękuję bardzo i odpozdrawiam
____________________
Helen - Hortensjowo
Helen 20:06, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)
Obstawiam bizantyjski

Ewa, Ty jesteś ekspert ekspercki
Nawet nie wiesz jak byś mi była czasami potrzebna w celach dydaktyczno-projektowych... ehhh:
____________________
Helen - Hortensjowo
Anda 20:31, 05 cze 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33360
Hehe, oj nie wiem, czy chciałabyś mieć mnie rzeczywiście w pobliżu - namieszałabym Ci tylko w głowie
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Helen 20:42, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8292
Anda napisał(a)
Hehe, oj nie wiem, czy chciałabyś mieć mnie rzeczywiście w pobliżu - namieszałabym Ci tylko w głowie

Ewa, może i tak, ale ekspert przydałby się

P.S. Jeszcze mam pytanie skoro masz trochę czasu
Znalazłam wreszcie w necie hortensję vanille fraise szczepioną na pniu z takim opisem:
"Oferowana roślina w doniczce wysokości ok.110 cm, o wysokości pnia ok.80cm"

Będzie dobra czy szukać szczepionej na wyższym pniu?
____________________
Helen - Hortensjowo
ajka 21:06, 05 cze 2020


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3980
greg66 napisał(a)


i to jest to, te nasze truskaweczki są bardzo smaczne a te kupowane co teraz można kupic na kazdym straganie są bez smaku i bez tego truskawkowego zapachu.
Niech żyją nasze truskawki


Zgadzam się, u mnie nawet w pół zielone słodsze niż te z bazaru Ale ogólnie brak słońca teraz i nawet na bazarach w większości czerwono białe.

Fajnie, ze róże kwitną, u mnie jeszcze nic nie kwitnie.
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies