Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 18:49, 05 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Basiu, czyli miałam jednak nosa i tej akurat z "kwiatem" sadzonki nie kupiłam
Dziwna mi się wydawała i wzięłam taką normalną bo miała więcej kiełków do podziału
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 19:05, 05 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Pamiętacie jak jojczyłam, że zawinęłam rabatki koło huśtawki i to co zrobiłam mi za Chiny ludowe nie pasuje? W podtekście było to co pod huśtawką ale to boki mnie drażniły. Przyszła Asia Makadamia i rzuciła inny pomysł wykończenia po dość głębokim łuku ale to by się wiązało z wyrzuceniem skrzyni i bałaganem jakich mało. Roboty to ja i tak mam sporo więc nie, ale... piłeczka nad głową skakała jak u pomysłowego Dobromira i łuk powstał. Zniwelował wszystkie dawne linie.
Wersja robocza

I wersja na gotowo.



Z drugiej strony też łagodniejsze zaaokrąglenie powstało i jeszcze się robi bo deszcz mnie wygonił.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Helen 19:20, 05 cze 2020


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8341
Iwonka, jesteś mistrzynią szybkich decyzji i działań
Bardzo dobrze wyszło i zrób więcej zdjęć
____________________
Helen - Hortensjowo
Gosiek33 19:45, 05 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Miodzio
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 20:14, 05 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Helen, jak mnie coś męczy to chodzę i kombinuję jedno poprawiłam a teraz z drugiej strony powstał problem

Dzięki takiemu zaokrągleniu powstała dosyć spora część żwirowa. Teraz do zdjęcia zdjęłam donice coby wam pokazać problem i widać gdzie doniczki stały


Przez przypadek postawiłam tam misę wysadzając tulipany i... pomyślałam o zagłębieniu z wodą i 1-2 roślinach wsadzonych w żwirze.

1 - płytka misa-poidełko,/zagłębienie
2 - hosta i coś trawiastego co wytrzyma w półcieniu - jest coś takiego?

Mniej więcej taki układ tylko trawa lub coś trawiastopodobnego większego. Liliowiec Stella radzi sobie tam obok dobrze, może inny większy dałby radę? Tam jest półcień - światło tylko rano. Trawy słońca potrzebują. Więc chyba one nie. Nawet hacone u mnie na glinie w cieniu ma problem. Mam sporo kosaćca syberyjskiego - może jego tam dać? On potem bardzo ładne liście ma.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 20:41, 05 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Tak teraz całość z daleka wygląda



Znowu problem z ładowaniem zdjęć mam

I do drugiego tematu pomocy waszej potrzebuję - likwiduję Ice Dance i szukam zastępstwa. I nie mogę mieć samych żurawek na obwódkach W ID drażni mnie jednak jego rozchodzenie się i obecny stan (nadal łyse). Jakie trawki niskie lubicie/poleciłybyście? Lub co innego na obwódki?
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 20:51, 05 cze 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
No nie wiem czy robienie zagłębienia z wodą jest teraz bezpieczne? Potem prawo pierwokupu ma starosta
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
tulucy 21:11, 05 cze 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 12904
Trawiaste miniaturowe liliowce mogę się podzielić ja poza tym doradzam przywrotniki farerskie, ale to do cienia bardziej. I w paru miejscach mam prymulki, lubię ich liście po kwitnieniu, takie kępki budują. No i fiołki białe.

Tak geometrycznie jest chyba lepiej teraz
____________________
Łucja 1. Migawki z ogródka 2. Migawki z Rodos
inka74 00:55, 06 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Gosiek33 napisał(a)
No nie wiem czy robienie zagłębienia z wodą jest teraz bezpieczne? Potem prawo pierwokupu ma starosta
eee, co oni u ciebie znowu wymyślili...

tulucy napisał(a)
Trawiaste miniaturowe liliowce mogę się podzielić ja poza tym doradzam przywrotniki farerskie, ale to do cienia bardziej. I w paru miejscach mam prymulki, lubię ich liście po kwitnieniu, takie kępki budują. No i fiołki białe.
Tak geometrycznie jest chyba lepiej teraz
dzięki Kochana!! Przywrotnik tylko zwykły mam i go z lubością rozmnażam ostatnio gdzieś ten niski widziałam. Śliczny jest. Właśnie prymulki, kiedyś takie większe widziałam, dobrze, że mi o nich przypomniałaś.
Liliowce - z chęcią. Chciałam zamówić przez net i jest wyczyszczone do cna.
Z tymi liniami rabat to ciągle jakieś zmiany
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 01:07, 06 cze 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15035
Obiecany Kwartecikowy ogród. Wybaczcie, za każdym razem co innego przykuwa moją uwagę.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies