Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » To tu- to tam- łopatkę mam !

Pokaż wątki Pokaż posty

To tu- to tam- łopatkę mam !

BKosimkArt 16:10, 05 cze 2020


Dołączył: 03 kwi 2015
Posty: 5749
Haniu, pięknie przy tarasie... i jak super masz obudowany, jakoś wcześniej nie zwróciłam uwagi.
____________________
Basi Kosimkowo - Kosimkowo-ogród po totalnej rekonstrukcji
Brzozowadzie... 16:31, 05 cze 2020


Dołączył: 27 mar 2017
Posty: 4769
mrokasia napisał(a)
U mnie właśnie z pół godziny temu zaczęło padać. Właśnie jak obrobiłam się zawodowo i miałam iść do ogrodu... Siąpi więc do bani - podlać nie podleje a wszystko mokre i nie da się podziałać ogrodowo...
Naparstnicom przyglądam się od dwóch lat. Wcześniej na moich małych rabatkach nie miałam na nie miejsca. Teraz mam. Chyba sobie nabędę .

Nie masz jeszcze naparstnic? To moja miłość, koniecznie kup ze dwie na próbę. Potem co roku będziesz mieć nowe w najróżniejszych miejscach i o dziwo, zawsze świetnie się wpisują towarzysko
Kremowe są boskie.
Cześć Haniu
____________________
Agata.Tajemniczy ogród
Gruszka_na_w... 19:28, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
mrokasia napisał(a)
U mnie właśnie z pół godziny temu zaczęło padać. Właśnie jak obrobiłam się zawodowo i miałam iść do ogrodu... Siąpi więc do bani - podlać nie podleje a wszystko mokre i nie da się podziałać ogrodowo...
Naparstnicom przyglądam się od dwóch lat. Wcześniej na moich małych rabatkach nie miałam na nie miejsca. Teraz mam. Chyba sobie nabędę .


U Zany zapewne widziałaś bylinowe naparstnice. U mnie rosną z siewu.
Możesz kupić nasionka i sypnąć gdzieś na tyły rabat. Wykiełkują już w tym roku, a wiosną sobie je powsadzasz w docelowe miejsce.W czerwcu zakwitną i potem będą już stałym elementem ogrodu.




____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:38, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Brzozowadziewczyna napisał(a)

Nie masz jeszcze naparstnic? To moja miłość, koniecznie kup ze dwie na próbę. Potem co roku będziesz mieć nowe w najróżniejszych miejscach i o dziwo, zawsze świetnie się wpisują towarzysko
Kremowe są boskie.
Cześć Haniu


Wiedziałam, że ktoś oprócz Anuli ma te bylinowe. Teraz mi się przypomniało, że to Ty.
One się też sieją?

Goździki skalne pachną mi przy furtce.



Ta piwonia ma kwiat większy niż dwie moje dłonie.



Bowl of beauty (nazwę znam dzięki Vicie ) będzie drobniejsza, ale kwiecia ma mnóstwo.



Kiedy na skarpie zakwitną róże, to zrobi się piękny duecik.



Razem z różami dobrze mi maskuje kompostownik.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:51, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
BKosimkArt napisał(a)
Haniu, pięknie przy tarasie... i jak super masz obudowany, jakoś wcześniej nie zwróciłam uwagi.


Taras ma akuratną wielkość, żeby między słupkami powiesić hamak, a na reszcie powierzchni ustawić fotele i stoliczek kawowy. Zmieściłby się jeszcze leżak.
Na etapie budowy domu niestety nie byliśmy w stanie przewidzieć, że będzie nas stać na tak duży taras i zadaszenie obejmuje tylko część tarasu. Można by to poprawić, ale już nam się nie chce. Obudowa poprawia estetykę całości.
Latem to moje ulubione miejsce. Bardzo zależało mi, żeby było intymnie.



Wzdłuż tarasu biegnie tzw. długa prosta, czyli najdłuższa ogrodowa rabata. Ma ponad 40 metrów.


Jej początek to cienisty zakątek odzyskany po wycięciu ognika.



A koniec to narożnik drzewiasto- krzewiasto- trawowy.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 19:56, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Roocika napisał(a)
A u nas nareszcie deszcz jupi Szkoda, że na weekend jakmmialam pielić skarpę z irgą Chyba nigdy nie uda mi się jej wypielić


Może odparuje i spełni się Twoje marzenie o pracach ogrodowych. Mnie czeka pielenie w warzywniku i z brzegu rabat. W pracach przeszkadza mi ciemność albo deszcz.



Gdyby było cieplej truskawki, byłyby wcześniej.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Gruszka_na_w... 20:09, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Johanka77 napisał(a)
U mnie dziś leje jak z cebra…
Wzięłam w końcu wolne

Ale pomimo deszczu pojechaliśmy po roślinki z mężem.


Jestem u Ciebie na bieżąco. Podziwiam nowy placyk i palenisko, nowe roślinne zakupy. Wiele pracy wykonaliście, ale chyba było warto, bo ogród Ci pięknieje.

Łubiny kojarzą mi się z koloniami. Miejsca, do których jeździłam były bogate w łąki, a na nich rosło to, co dzisiaj zapraszamy do ogrodów ozdobnych.
Pierwsze łubiny w ogrodzie miałam z okolicznych rowów. Wyginęły niestety. Te z siewu i samosiewu wolą się plątać gdzieś pod płotami. Ten jeden zdecydował się rosnąć na rabacie.



Lawenda startuje.



I Twoje ulubione.



____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Ivo 20:15, 05 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258


Jakie to są tuje - ta stożek i za nią? A za nimi co zielonego masz? Żywopłot?

Lubię zaglądać do Ciebie
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Ivo 20:18, 05 cze 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258


Czy to jest tawuła van houtte? ile lat ma - i przycinasz od razu po kwitnieniu - jak zalecają? I nic pod nią nie rośnie?
Piękny okaz. U mnie dopiero mini mini

A po prawej żurawki z jaką trawą masz?
____________________
Iwona - Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe
Gruszka_na_w... 20:20, 05 cze 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Na przedpłociu szaleje kocimiętka.


Mimo swego naturalnego rozwichrzenia jakoś współgra z najbardziej uregulowanym fragmentem poczynionych przeze mnie nasadzeń.





Bardzo mnie w tym sezonie zaskoczyły rodgersje. Mam dwie i obie zanotowały znaczny przyrost masy. Do tej pory zwykle wypuszczała jeden listek.

____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies