Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ogród kwiatowy 10:08, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Osteospermum Akila z nasion. Bez skarlania, uszczykiwania- wyglądają jak te z centrów ogrodniczych.


Rutewka Black Stockings
Ogród kwiatowy 09:59, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry

Nepeta Summer Magic. Jako jedyna stoi sztywno i nie pokłada się na boki.

Rododendrony zasuszyłam w ubiegłym roku i w tym prawie wcale nie kwitną.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 09:59, 31 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
Lubie bardzo drzewa
Miłorząb ma fajny pokroj, glediczja tez



Ogród kwiatowy 09:56, 31 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 6671
Do góry
violaskom napisał(a)
Renatko, to ten kuklik, który może wygląda jak Bell Bank? Wysiał się z pomylonego nasiona.

Dereń Venus malutki, ale cały w kwiatach.

Pełnik chiński Golden Queen. Jego pierwszy rok a już go uwielbiam.

Geum Blazing Sunset z nasion.

Pięknie i energetycznie jak zawsze. A na ostatnim zdjęciu z kuklikiem to szałwia? Znając ciebie, to pewnie z nasion.
W ogródku emerytki 09:56, 31 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
gogo napisał(a)

Za to piórówka Hameln Gold i w tym roku niska



Podoba mi się ta Hameln
Dębowe zakątki 09:56, 31 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24691
Do góry
Gosialuk napisał(a)
Aniu jaki ten karczoch wielki. Będzie tylko dla ozdoby, czy do spożycia również? Fiona elegantka jak zwykle.
Oglądałam wcześniej twój przegląd hostowy. Piękne są. A z takich wielkich, masz jeszcze jakieś?

Karczoch ładnie rośnie już drugi sezon.Przezimował super.Y
To może zakwitnie też ładnie.
Będzie raczej ozdobny
Hosty bardzo lubię.
Mam ich sporo będzie co pokazywać.
Mam kilka z wielkich.
wyżej pokazana Milenium i np.

funkia Sum and Substance


Sieboldiana Elegans

Funkia BLUE MAMMOTH

Ogród kwiatowy 09:48, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Renatko, to ten kuklik, który może wygląda jak Bell Bank? Wysiał się z pomylonego nasiona.

Dereń Venus malutki, ale cały w kwiatach.

Pełnik chiński Golden Queen. Jego pierwszy rok a już go uwielbiam.

Geum Blazing Sunset z nasion.
Berberys - Berberis 09:46, 31 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2020
Posty: 885
Do góry
Cześć Sylwio
Z doświadczenia wiem, że tak się czasem dzieje że swieżo posadzonymi berberysami. Dla przykładu: w tamtym roku posadziłam kilka Chiquita, Tiny Gold oraz Summer Sunset. Wszystkie, poza 1 egzemplarzem Chiquita miały po jakimś miesiącu od posadzenia praktycznie wszystkie zaschnięte listki. Już miałam wyrzucać, ale coś mnie tknęło, żeby ich nie ruszać i chwała! Odżyły, mają się bardzo dobrze tu przykład, coby nie być gołosłowną
Natomiast w tym roku posadziłam większą ilość moich ukochanych berberysów i jedynie 2 Marie są takie zamierające,a reszta jest ok - w tym roku dłużej trzymałam w wodzie każdą roślinkę tuż przed wsadzeniem do gruntu, żeby dobrze namoczyć bryłę korzeniową.
Ogród bez reguł 09:40, 31 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry
Dla Helen - zestawienie trawek

Carex remota - w słońcu jest limonkowa, ale na pewno nie żółta


Carex montana - ma ciemniejszą zieleń i szersze listki


Sporobolus jeszcze w obserwacji . Rośnie w słońcu, być może w półcieniu byłby ładniejszy...
Ogród kwiatowy 09:38, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2087
Do góry
Kuklik Flames of Passion.

Blazing Sunset
Ogród bez reguł 09:32, 31 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2019
Posty: 10915
Do góry


Musiałam to zrobić, żeby samej zobaczyć - wczorajsze zdjęcie muru i płotu
To jest w zasadzie ten sam kolor
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 09:28, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Sezon 2017 u Hanusi 09:28, 31 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
hankaandrus_44 napisał(a)
Dziś ogrodowo od 12-tej do 19-tej. Podlewanie, pielenie i sadzenie. Posadziłam fasolkę szparagową, i cukinię na rabacie No DIG. Tym razem było i kopanie, ale tylko teraz, bo już od następnego roku tu nie kopię. Zostało jeszcze pół tej rabaty na dokończenie, będą ogórki i coś przy tym, na szybko. Jakieś kalafiory może?

Ziemniaki w kubełkach dostały drugą warstwę kompostu i słomy. Rosną jak głupie, przydałaby się nadstawka. Może coś wykombinuję,już nie mam takich dużych pojemników. Zdjęć z tych prac nie mam, może jak będę kończyć ogórkową grzędę. Trudno być wykonawcą i operatorem.

Ale za to zdjęcie najnowszej piwonii od Mariusza mam. Cudowna piwonia!




Działasz , jak błyskawica.
Mamy tę samą piwonie, moja już dawno przekwitła
Też mam od Mariusza.
Hania, ziemniaki i u mnie ruszyły
Przerabianie ogródka pod swój gust 09:26, 31 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)


Ona nadaje sie tylko do doniczki, w gruncie bedzie przemarzac.

Dalie juz wygladaja tak.



Mikolajek





[/quote
Śliczna jest no i w ogóle kwiecia masz full.
O dziwo i moje dalie ruszyły, a tak kiepsko bulwy przechowałam.
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 09:25, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Takietamy lila róż

Przerabianie ogródka pod swój gust 09:23, 31 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Dostalam od znajomej jej przyczepke dla psa, bo musiala wieksza kupic i przyuczamy Eddiego do wsiadania.Nie chcial na poczatku ale co sie nie robi dla suszonego miesa ze strusia Eddie biegnie obok roweru lub przed ale na calodniowe wycieczki chcemy by od czasu do czasu mogl tam odpoczac.

Mikolajek, pomimo niskich temperatur niedlugo zakwitnie


Stipa, siewki


Ale on ma dobrze idę dalej oglądać
Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 09:22, 31 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Placykowo, skarpowo, w budowie



I z perspektywy widza

Pamiętajcie o ogrodach 09:22, 31 maj 2020


Dołączył: 03 lip 2015
Posty: 574
Do góry
greg66 napisał(a)
Potem pzryszła paczka z iglaki24.
UWAGA ja już nie będę zamawiał pzrez neta, to skandal, żona się ze mnie śmieje, ze tak robią nas w balona.
Oto sadzonki dla porównania funkia z mojej szkółki.
To są wypierdki do tego droższe niż stacjonarnie, oni są bardzo drodzy co jest jeszcze nieadekwatne do wielkości sadzonek. Nie polecam ich, absolutnie.



Witam, to samo przerabiałem na wiosnę właśnie z funkiami. Lepiej poczekać aż przywiozą do szkółki i wiesz co się kupuje ale że człek niecierpliwy jest to i stratny podwójnie. Rośliny urosną ale też nie lubię jak już oczyma wyobraźni widzisz gotową rabatę, a tu ..............
Miłkowo - sezon 2016-2022 09:21, 31 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Do góry
r.Symphatia

r. Rphsody in Blue


a jedna różę chyba zamordowałam, ścięłam do ziemi i ledwo co puszcza
a taka śliczna była


naparstnice samosiejki
i jak widzę większość biała
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies