Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

violaskom 09:48, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Renatko, to ten kuklik, który może wygląda jak Bell Bank? Wysiał się z pomylonego nasiona.

Dereń Venus malutki, ale cały w kwiatach.

Pełnik chiński Golden Queen. Jego pierwszy rok a już go uwielbiam.

Geum Blazing Sunset z nasion.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Gosialuk 09:56, 31 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5290
violaskom napisał(a)
Renatko, to ten kuklik, który może wygląda jak Bell Bank? Wysiał się z pomylonego nasiona.

Dereń Venus malutki, ale cały w kwiatach.

Pełnik chiński Golden Queen. Jego pierwszy rok a już go uwielbiam.

Geum Blazing Sunset z nasion.

Pięknie i energetycznie jak zawsze. A na ostatnim zdjęciu z kuklikiem to szałwia? Znając ciebie, to pewnie z nasion.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
violaskom 09:59, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085

Nepeta Summer Magic. Jako jedyna stoi sztywno i nie pokłada się na boki.

Rododendrony zasuszyłam w ubiegłym roku i w tym prawie wcale nie kwitną.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:08, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Osteospermum Akila z nasion. Bez skarlania, uszczykiwania- wyglądają jak te z centrów ogrodniczych.


Rutewka Black Stockings
____________________
Viola Ogród kwiatowy
violaskom 10:13, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Gosialuk napisał(a)

Pięknie i energetycznie jak zawsze. A na ostatnim zdjęciu z kuklikiem to szałwia? Znając ciebie, to pewnie z nasion.

Gosia to akurat jest szałwia łąkowa Twilight Serenade. Ta akurat kupna. Kwitnie jako pierwsza.

____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 11:08, 31 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Ale te kukliki jak fajne akcenciki na rabacie .
U mnie osteospermum w donicy coś nie bardzo. Kwiaty są cały czas półotwarte. Nie wiem o co chodzi. Za zimno im?
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
violaskom 11:34, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Nowa12 napisał(a)
Ale te kukliki jak fajne akcenciki na rabacie .
U mnie osteospermum w donicy coś nie bardzo. Kwiaty są cały czas półotwarte. Nie wiem o co chodzi. Za zimno im?

Może być za zimno lub za mokro. One wcale nie lubią dużo wody. Trudno powiedzieć. Może też być jakaś choroba grzybowa? Pokaż zdjęcie.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Kokesz 13:30, 31 maj 2020


Dołączył: 20 paź 2015
Posty: 6692
Viola przepięknie masz podziwiam Cię za te wysiewy Normalnie kupyjąc tyle roślin, można zbankrutować. Szałwia łąkowa też ładna, długo kwitnie?
Kupiłam rok temu kocimietkę Blue Dragon, na razie stoi prosto, jeszcze nie kwitnie
____________________
Renata Osiedlowy ogródek
violaskom 13:36, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kokesz napisał(a)
Viola przepięknie masz podziwiam Cię za te wysiewy Normalnie kupyjąc tyle roślin, można zbankrutować. Szałwia łąkowa też ładna, długo kwitnie?
Kupiłam rok temu kocimietkę Blue Dragon, na razie stoi prosto, jeszcze nie kwitnie

Blue Dragon to fajna kocimiętka. Jest wyższa od Summer Magic i ma większe kwiaty. Zawsze u mnie stoi prosto. Jedyna rzecz na którą musisz zwrócić uwagę to na mszyce. Zawsze ją podjadają i jak w porę nie opryskasz to będzie zero kwitnienia. Szałwia łąkowa kwitnie jako pierwsza ok 3 tygodni i nie powtarza kwitnienia.
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 13:44, 31 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
violaskom napisał(a)

Może być za zimno lub za mokro. One wcale nie lubią dużo wody. Trudno powiedzieć. Może też być jakaś choroba grzybowa? Pokaż zdjęcie.


Może faktycznie za mocno je podlewam. Albo potrzebują więcej ciepła i slońca bo u nas paskudny ten tydzień jest. A maj cały zimny.
Na chorobę mi to raczej nie wygląda. Ale jak mówisz że nie potrzebują dużo wody to przystopuję z tym podlewaniem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies