Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród kwiatowy

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród kwiatowy

Nowa12 14:10, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
violaskom napisał(a)

Tak bywa. Nie wszystko się udaje. Ale jak coś wyjdzie i kwitnie w ogrodzie to bardzo cieszy. Nie wiem co wysiewałaś. Werbena jest łatwa, nie powinnaś mieć z nią problemów.


Nasiona werbeny okazały się nie być nasionami werbeny. Nie sądziłam że takie pomyłki zdarzają się znanym firmom od nasion.
Z szałwii ostało się 5 szt. które posadzę po przymrozkach. Jedynie stipa urosła jak należy a że posadzona do gruntu przed przymrozkami to i tak nie wiem co z niej będzie .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
Gosiek33 14:16, 14 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Czyli testowanie zostaje
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
gosika67 14:18, 14 maj 2020


Dołączył: 29 sty 2017
Posty: 7757
Wiola dawno tu nie byłam, szalejesz .Nie na próżno wątek się nazywa Ogród kwiatowy, będę czekać na efekty, pozdrawiam.
____________________
Gonia Kwiaty we włosach
violaskom 14:58, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Nowa12 napisał(a)


Nasiona werbeny okazały się nie być nasionami werbeny. Nie sądziłam że takie pomyłki zdarzają się znanym firmom od nasion.
Z szałwii ostało się 5 szt. które posadzę po przymrozkach. Jedynie stipa urosła jak należy a że posadzona do gruntu przed przymrozkami to i tak nie wiem co z niej będzie .

Byłam u Ciebie i widziałam. Pewnie to co wysiałaś to Verbena tenuisecta. Nie wywalaj jej, to bardzo fajna niska werbena na obwódki. Kwitnie długo, jest bezproblemowa. Jak jej nie usuniesz, to rozsieje się sama i będziesz miała na następny rok dużo sadzonek. Jaką szałwię wysiewałaś?
Verbena tenuisecta Imagination
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 15:26, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
violaskom napisał(a)

Byłam u Ciebie i widziałam. Pewnie to co wysiałaś to Verbena tenuisecta. Nie wywalaj jej, to bardzo fajna niska werbena na obwódki. Kwitnie długo, jest bezproblemowa. Jak jej nie usuniesz, to rozsieje się sama i będziesz miała na następny rok dużo sadzonek. Jaką szałwię wysiewałaś?
Verbena tenuisecta Imagination


Takie coś wysiewałam.



____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
violaskom 16:27, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Nowa12 napisał(a)


Takie coś wysiewałam.




O wysiewie Salvia farinacea pisałam w wątku u Renaty, ale napiszę jeszcze u siebie. Szałwia omączona potrzebuje długiego okresu do kwitnienia. Ja swoją wysiewałam pod koniec stycznia, pierwsze kwiaty miałam w połowie lipca. Z około 50 wysianych nasion doczekałam ok 15 sadzonek, więc to niewiele. Część sadzonek na zimę zabrałam do garażu, część została w gruncie. Te w garażu przeżyły zimę, po wyniesieniu na zewnątrz zdechły. Te w gruncie wyglądały jakby zanikły, ale teraz widzę małe listki i widać, że niektóre przeżyły. Ciekawe tylko czy zdążą jeszcze w tym sezonie zakwitnąć. Generalnie Salvia farinacea jest ciężka w uprawie i lepiej kupić parę sadzonek i cieszyć się kwiatami już od maja. Parę zdjęć mojej z ubiegłego sezonu.
Salvia Farinacea Evolution Violet
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 19:31, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
Szałwię omączoną kupuję od 2 lat w tej samej szkółce. W tym roku wymyśliłam, że może ją sama wysieję. I tak jakbym przeczuwała że nie kupię sadzonek bo w tej mojej szkółce powiedzieli mi że już jej nie mają w ofercie bo rzekomo szarą pleśń łapie. Uważam, że kit wciskają bo nigdy mi jeszcze nic nie złapała aż do końca sezonu. Być może po prostu już im się nie chce jej wysiewać bo proponowali mi omszoną.
A u Ciebie omączona chorowała? Mi prędzej omszona coś łapie.
Zamówiłam ją przez internet i już . Bo musi być, tak ją lubię .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
violaskom 19:54, 14 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Nowa12 napisał(a)
Szałwię omączoną kupuję od 2 lat w tej samej szkółce. W tym roku wymyśliłam, że może ją sama wysieję. I tak jakbym przeczuwała że nie kupię sadzonek bo w tej mojej szkółce powiedzieli mi że już jej nie mają w ofercie bo rzekomo szarą pleśń łapie. Uważam, że kit wciskają bo nigdy mi jeszcze nic nie złapała aż do końca sezonu. Być może po prostu już im się nie chce jej wysiewać bo proponowali mi omszoną.
A u Ciebie omączona chorowała? Mi prędzej omszona coś łapie.
Zamówiłam ją przez internet i już . Bo musi być, tak ją lubię .

U mnie zdrowa była cały czas. Jest fajna bo kwitnie cały sezon i ma fajny kolor. Omszona też nic nie łapie, wysiewa się sama tylko krótko kwitnie. Ja chyba tez jeszcze kupię omączoną bo nie wierzę by ta w gruncie zakwitła. Sprzedający często wciskają kit. Jak czegoś nie mają, to powiedzą Ci wszystko byś to odpuściła i kupiła w to miejsce coś innego, co akurat mają!
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Nowa12 20:39, 14 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11110
A w ogóle to dzięki za pocieszenie, że trudno ją się wysiewa bo myślałam że ze mnie taki antytalent wysiewowy .
Omączoną uwielbiam właśnie z tych powodów o których piszesz. A na szkółkę się wkurzyłam bo Pan mi powiedział, że "szałwia choruje na szarą pleśń. Mówi Pani to coś?"
Obrażona jestem .
____________________
Aga - Górny Śląsk Mój ogrodowy pamiętnik
violaskom 09:38, 31 maj 2020


Dołączył: 15 sty 2018
Posty: 2085
Kuklik Flames of Passion.

Blazing Sunset
____________________
Viola Ogród kwiatowy
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies