Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zielony zakątek z Antonówką 01:15, 31 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
-Hosta 1szt.
-Konwalia pasiasta 1szt.
-Emecon śnieżny 1szt.
-Mukdenia 1szt.


Zielony zakątek z Antonówką 01:09, 31 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2017
Posty: 2103
Do góry
Witaj Aniu Te maliny raczej są niskie, może odrobinę podrosną na przyszły rok.
Ja wiem czy kolekcjonerskie ? były to wzięłam

Dzięki Kasiu coś tam jeszcze pokażę

Witaj Elu Kukliki były kupione na targach bez nazwy (str.18)
konwalijki i ja lubię, mają niesamowity zapach ...

A to kolejne zakupy - dwie soboty pod Zamkiem:

-Wiąz Wredei 1szt.

Mój 4 arowy azyl... 01:01, 31 maj 2020


Dołączył: 30 sty 2011
Posty: 18912
Do góry
AgnieszkaW napisał(a)
(...)
Czy sadzonki robiłaś ze 'starego" bukszpanu?


Pierwsze sadzonki zrobiłam z wyrośniętych i nieco zaniedbanych bukszpanów znajomej, ktora poprosiła mnie o ich przycięcie. Było to ze 20 lat temu, albo więcej. Zabrałam ze sobą kilkanaście tych przyciętych gałązek i powsadzałam bezpośrednio w ziemię. Ukorzenione przeniosłam na docelowe miejsce. Potem po każdym cięciu większe przyrosty ukorzeniałam i tak uzyskałam wystarczającą ilość krzaczków.
Te dwie kostki i dwie kule są z tych pierwszych sadzonek.



W ogródku emerytki 00:58, 31 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Na pierwszym zdjęciu Vulcan

W ogródku emerytki 00:45, 31 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
I jeszcze takie.
Na pierwszym zdjęciu Halcyon.


Revolution
Miłkowo - sezon 2016-2022 00:19, 31 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15242
Do góry
Milka napisał(a)








Miluś wszystkie piękne pastelowe kolorki i te dodatki kulkowe.
Bardzo jesteście wszystkie trzy podobne córka, ty i mama.
Moi synowie w dzień matki zawsze każdego roku kupują w prezencie kwiaty do ogrodu.

Miluś rododendrony piękne zawsze czekam.na ten widok u ciebie. Chyba jeszcze dokupie rodkow bo znalazłam miejsce gdzie mogą rosnąć najwyżej jak wyrosną to będę ciela.
Jeszcze idę popatrzeć wstecz czy odpisałaś odnośnie hosty.

U nas pada i to solidnie od godz 15. Cieszę się.
Pozdrawiam miłej niedzieli.
Piaszczysta ziemia 00:17, 31 maj 2020

Dołączył: 31 maj 2020
Posty: 4
Do góry
Witam
Mam miejsce na rabatę pokryte kamykiem. Niestety ziemia to prawie sam piach. W tym miejscu nie mogę wymienić całej ziemi.
Proszę o poradę które z wymienionych roślin: trawy ozdobne, liliowce, hortensja, poradzą sobie mając piach w okolicy. Oczywiście miejscowo ziemia zostanie wymieniona pod sadzonką max 50 cm średnicy pod sadzonkę.
Miejsce półcieniste, słońce od 9:00-13:00 z przeciągami.
Na zdj widoczne próbne nasadzenia.
Będę wdzięczna na wszelkie wskazówki .
Dziękuje
W ogródku emerytki 00:07, 31 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Obiecane portrety host, większość bez nazw

So Sweet.


W ogródku emerytki 00:00, 31 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Miskant Morning Light już całkiem spory

Za to piórówka Hameln Gold i w tym roku niska

A żarnowiec się rozbujał
W ogródku emerytki 23:56, 30 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Na powiększonym skalniaku posadziłam gipsówkę Rosea i perłówkę orzęsioną.

I widok całości.
Koniecznie muszę zainstalować kaskadę, stoi w garażu i czeka.

Berberys posadzony.

Na nową rabatę dosadziłam seslerię Heufflera i szałwię okręgową Purple Rain.
Przerwa na kawę... 23:54, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Tyły nabrały przestrzeni. Wystarczyło usunąć część nieużywaną podpory na winogrona a to co zostało, zamiast w rabatce to przymocować na płocie. Nagle odkryłam, że tam nie jest aż tak mocno wąsko. Tylko to ja optycznie zwęziłam przestrzeń.
W ogródku emerytki 23:44, 30 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
Żeby nie było, że tylko o wiewiórce
Kwitną smagliczki, lwie paszcze i werbeny, które przeżyły zimę


W moim małym ogródeczku - Dorota 23:44, 30 maj 2020


Dołączył: 03 sty 2018
Posty: 7199
Do góry
Dorota123 napisał(a)




Pięknie skomponowane: piwonie i niezapominajki
Przerwa na kawę... 23:33, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Klon Carnival bardzo podrósł. Teraz go widać na rabacie



Wkoło płyt w rabacie na tyłach mam różowolistną dąbrówkę. Niestety część z sadzonek wraca do koloru rośliny matecznej.
To tu- to tam- łopatkę mam ! 23:24, 30 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
Gruszka_na_wierzbie napisał(a)
Amsonia nie miała w tym roku idealnych warunków. Za zimno, za wilgotno i niewiele słonka, ale i tak dobrze się spisała.





Amsonia ma niesamowity kolor. Taki niedookreslony.
Przerwa na kawę... 23:22, 30 maj 2020


Dołączył: 15 maj 2018
Posty: 1469
Do góry
inka74 napisał(a)
Od dziewczyn zdjęć nie mam, kilka rano u mnie udało się zrobić bo teraz to mega zimno jest, mega mokro i nic mi się nie chce. Zła jestem na pogodę bo tyle planów miałam a tu zong, ech...
Po kolei bo się pogubię. Cytrynowa piwonia ma 5 pąków. 3 już lekkim w rozkwicie.


Niestety więcej zdjęć będzie w bardziej sprzyjających okolicznościach bo czekanie 5 minut na wgranie przekracza moje możliwości.


A pamietasz imie tej cytrynowej damy?
Ale sie cytrynowo ostanio zrobilo, pelnik, zawilce, az szkoda, ze nie mam limoncello pod reka

Fajnie busz Ci rosnie!

I wlasnie, mialam pytac, dlaczego wyciagasz tulipany teraz i czekasz z obrywaniem lisci do sierpnia?
Jeżówkowe-Love 23:22, 30 maj 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Do góry
Zana napisał(a)
Kurcze, mam tiarelki już wiele lat i ani razu coś takiego mi się nie przytrafiło, żeby jakieś wąsy wypuszczała celem zagarnięcia wolnej przestrzeni.
Już kwiat na hoście? Niewiarygodne! Pokaż tę rabatę szerzej, wygląda smakowicie


Chyba nie mam zdjęcia tej rabaty w całości ..mam fragmenty które już pokazywałam,ale co tam
Choroby i szkodniki brzóz, brzoza - Betula 23:19, 30 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
janosikseba napisał(a)


Witam na mojej brzozie pojawiło się pęknięcie z którego wypływa rdzawa substancja czy to jest objaw jakiejś choroby? Rok temu takie samo pęknięcie pojawiło się na tej
samej brzozie tylko niżej przesmarowałem maścią ogrodniczą i wyciek zaschnął ale pękło wyżej proszę o rade co to może być. Z góry serdecznie dziękuje !!!

Jeżówkowe-Love 23:19, 30 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89771
Do góry
deszczowymaj napisał(a)
Mam zdjęcia podglądowe..w jaki sposób wędruje u mnie Tiarella
Wypuszcza takie oto wąsy..tu jeden z nich

Na końcu tego wąsa jest już malutka sadzonka..po jakimś czasie pojawiają się korzonki.
Tu dwie sadzonki na jednym wąsie

Ale numer Od 6 lat mam thiarellę i ani razu czegoś podobnego nie miałam. w kępce mi się rozrastają zawsze, choc akurat ten sezon dla nich u mnie tragiczny bo mi nornica masę załatwiła
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies