Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

inka74 23:54, 30 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Tyły nabrały przestrzeni. Wystarczyło usunąć część nieużywaną podpory na winogrona a to co zostało, zamiast w rabatce to przymocować na płocie. Nagle odkryłam, że tam nie jest aż tak mocno wąsko. Tylko to ja optycznie zwęziłam przestrzeń.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
AnnaCh 00:25, 31 maj 2020


Dołączył: 10 mar 2015
Posty: 12213
Iwonka, jeżeli to Wróblew za Sieradzem, to ode mnie fakt trochę daleko, ale nie za Łodzią. Ja mieszkam na południe od Łodzi.
Dziękuję Ci bardzo Kochana, bardzo mi pomogłaś tym linkiem, okazało się, że producent bzu Golden Tower jest niedaleko w Tuszynie. M bardzo się ten krzaczek podoba i powiedział, że pojedziemy
Co do Twojego ogrodu, to pięknie działasz. To nowe przejście mega mi się podoba
____________________
Ania - Malutki pod lasem
April 05:57, 31 maj 2020


Dołączył: 28 lis 2014
Posty: 10149
Tyły faktycznie po twoich zabiegach nabrały kubatury Jakbyś działkę poszerzyła
Świetna ta ławka przy grillu. Nowa? Nie pamiętam jej. Szkoda że mój szef kuchni nienawidzi grilować. Uznaje tylko gotowanie w kuchni a nawet nakładkę grillową ma na kuchence. Już nie ma tego zapachu i nastroju. Ech.... nie można mieć wszystkiego...
____________________
April April podbija las Mazowsze
inka74 06:16, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
I na koniec dwie ciekawe roślinki - pęcherznica Little Angel, kompaktowa, o złotych liściach z czasem ciemniejących. Oraz hortensja Polestar. Drobna biała chmurka.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 06:42, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Poppy napisał(a)


No ja nie mam dobrej szkolki blisko, wiec bede zazdroscic
Wydawalo mi sie, ze jestescie dosc bogaci w szkolki, tyle ich masz wokol siebie, i te cudenka, ktore wynajdujesz!

Kukliki sa super, ja je tam wszystkie wielbie, chociaz ostaly mi sie dwa: totally tangerin i blazing sunset (zupelnie nie ogrodowiskowy, bo czerwony, ale go uwielbiam) Kukliki z grupy avens bodajze mi wypadly, bo albo mialy za sucho, albo zaginely w trakcie przeprowadzek, albo jedno i drugie, i jak ustale rabaty na stale to powoli dokupie innych, bo tak bezdzie latwiej o nie dbac U mnie geum kwitna z rozami, wiec tez ok.

Ale tak naprawde zazdroszcze wizyty u Anuli i Aprila. O ja cie krece
Ja we względnym pobliżu mam 2-3 szkółki i 4 sklepy ogrodnicze, które mają dobre zaopatrzenie. Jest więc w czym wybierać choć czasem trzeba posiłkować się zamówieniami internetowymi. Ja też geum blisko róż mam u mnie wszystko blisko róż lub hortensji jest

U dziewczyn staram się być min. raz na rok. Choć w sumie 2-3 wizyty by się przydały. O każdej porze roku. Dlaczego? Bo po pierwsze lubię ich towarzystwo. To genialne jest, że można godzinami gadać o roślinkach i nie mieć dosyć i że żadnej z nas nie dziwi, że gówno druga dostaje na walentynki od męża (w sensie obornik ale brzmi to fajnie jak się komuś postronnemu opowiada - co dostałaś na Walentynki? Gówno )) sorry Jola ale nadal mam banana na twarzy jak o tym pomyślę). A po drugie, każda z nich ma inne rośliny i upodobania i pomysły. Warto po prostu obserwować to co robią bo to największe skarbnice wiedzy. One ciągle narzekają, że tu robota a tam dziura a ja odbieram ogród jako całość i u nich po prostu człowiek wypoczywa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Kasya 06:45, 31 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41841
inka74 napisał(a)
I na koniec dwie ciekawe roślinki - pęcherznica Little Angel, kompaktowa, o złotych liściach z czasem ciemniejących. Oraz hortensje Polestar. Drobna biała chmurka.

Pecherznica bardzo ładna
Tez kupilsm podobna ale duza odmiana
A ta hortensja to ogrodowa ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
inka74 06:54, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
Poppy napisał(a)


A pamietasz imie tej cytrynowej damy?
Ale sie cytrynowo ostanio zrobilo, pelnik, zawilce, az szkoda, ze nie mam limoncello pod reka

Fajnie busz Ci rosnie!

I wlasnie, mialam pytac, dlaczego wyciagasz tulipany teraz i czekasz z obrywaniem lisci do sierpnia?
Muszę poszukać nazwy. Napiszę jak znajdę bo pamiętam że ona chyba jakoś tak ogólnie była opisana na metce.

Tulipany wyciągam teraz zanim cebulki do reszty zdołają się podzielić i nie zawiążą się nasienniki u góry. To po pierwsze a po drugie teraz łatwiej wychodzą z ziemi - ciągniesz łodygę i masz, widełki/łopatka uszkadzają często cebulę i się taka już nie nadaje. Po trzecie u mnie w wielu miejscach jest stale wilgotno i tam po prostu one mi podgniwają w ziemi. Liście muszą zaschnąć tak na wiór bo wtedy przy ich obrywaniu nie uszkadzasz cebuli. W sumie już w lipcu one są gotowe do czyszczenia ale ja najczęściej nie mam na to czasu
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:04, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
TAR napisał(a)
ale ładnie i ta grillownia super, tyle ciekawych kawalkow, ze nie wiadomo co chwalic, nowe przejscie rabatowe wyszlo tak akurat.

tez mam Carnivala ale nie szczepionego (albo bardzo nisko szczepionego) pokroj naturalny, bardzo go lubie ale mam strasznie male listeczki jak na Carnivala, byc moze bede musiala go przeniesc
Tarcia, chwalić nie trzeba, wszystko to samo przecież na tak małej powierzchni ale ja wrzucam coby mieć potem porównanie jak się rabaty zmieniają, co wymaga poprawek a co już dobrze wygląda
Carnivala bardzo lubię choć jak go kupiłam rok temu to 2 patyki zamiast gałązek były. On bardzo rozjaśnia rabatę. Jak dojdą do niego hortensje i miskant to tam optycznie robi się się taka mgiełka biała. U mnie ma półcień i chyba dobrze mu służy. Nie przypala go, rośnie
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 07:13, 31 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15016
AnnaCh napisał(a)
Iwonka, jeżeli to Wróblew za Sieradzem, to ode mnie fakt trochę daleko, ale nie za Łodzią. Ja mieszkam na południe od Łodzi.
Dziękuję Ci bardzo Kochana, bardzo mi pomogłaś tym linkiem, okazało się, że producent bzu Golden Tower jest niedaleko w Tuszynie. M bardzo się ten krzaczek podoba i powiedział, że pojedziemy
Co do Twojego ogrodu, to pięknie działasz. To nowe przejście mega mi się podoba
u nas blisko to w granicach 30 km a tak trochę dalej to 100 km a tak serio to zanim pojedziecie to zadzwońcie do szkółki czy mają na stanie. Te listy nie zawsze są aktualne, szkółki zmieniają ofertę. Ja w ten sposób szukam roślin. U mnie bardzo dobrze jest zaopatrzonych kilka sklepów ogrodniczych. Wiem w czym każdy się specjalizuje i dosyć często (raz w tygodniu do jednego) po drodze z pracy zaglądam. Nie po to by coś kupić ale żeby zobaczyć co mają i po ile. Taki zwiad trochę Potem jak coś mi jest potrzebne to wiem, gdzie szukać.

A ogród na tym etapie w końcu mam wrażenie, że ładnie się dopełnił i uzupełnił. Stanowi taką jedną całość a nie zlepek różnych bajek
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Magleska 07:20, 31 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18414
Iwonka ta część z domkiem ogrodnika jest świetna-masz dar do komponowania roślin - nowa pęcherznica super z tym kołem kolorystycznie wygląda -i ta hortensja jak rozkwitnie doda efektu końcowego

cały Twój ogród mi się podoba wpraszam się na kawę ,jeśli będę w okolicach


powiedz proszę ,gdzie kupiłaś taką fajną misę na wodę ? potrzebuję pod klona przy schodach coś postawić
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies