Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Dębowe zakątki 21:19, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2013
Posty: 24697
Do góry
Malgosik napisał(a)
Kwiaty długo się trzymają. Chyba chłód im w tym pomaga.
Widzę że lubisz Kolor żółty kwiatów.
Piękna suknia u tej anielicy.

Szału z tą pogodą w tym tegorocznym maju nie ma.
Ale rośliny dzielnie się trzymają .
Oj ja lubię różne kolory i kwiaty
Dziękuję
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:17, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



Między brzozami 21:16, 26 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Różaneczniki i azalie za chwilę zakwitną


Dereń lekko drgnął i w końcu wypuścił liście...


... a parocja gwiazdorzy na tle kory
To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:14, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Szałwia używana czasem w kuchni. Z takim zamiarem kupiłam sadzonkę. Przeniesiona z ziołownika w poprzednim ogrodzie. Tam nigdy mi nie kwitła, a tu zaskoczyła kwieciem.
Startuje.





Majtkowa piwonia majowa weszła w pełnię kwitnienia.Całe szczęście, że kwitnie teraz i nie gryzie się z rosnącym za nią przywrotnikiem ostroklapowym.





Ketmie startują najpóźniej ze wszystkich krzewów, ale młode listki wyglądają wyjątkowo uroczo.



Cypelek w świetle zachodzącego słońca.Katalpa wreszcie wypuszcza liście.



Długa prosta w słońcu i w cieniu. Spora różnica. Moje okołotarasowe maskownice już działają.




Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:14, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry
ziemniaczki

zakopcowane


może teraz po deszczu podciągną

Mój ogrodowy pamiętnik 21:13, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Żurawki Forever Purple po podzieleniu wreszcie zaczęły się zbierać bo myślałam, że nic już z nich nie będzie.



A to jest aktualnie kawałek moich ulubionych meandrów .

Mój ogrodowy pamiętnik 21:11, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Coraz bardziej przymierzam się żeby przesadzić za płot bez Black Lace. Po pierwsze za wielkie ma gabaryty trudne do okiełznania a drugi powód miliony mszyc, które na nim siedzą.

Przerwa na kawę... 21:10, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15211
Do góry
Madzia- jak napisałam to zrobiłam no niekończący się tetris
Między brzozami 21:09, 26 maj 2020


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Do góry
Witaj Ivo Może my gdzieś po sąsiedzku

U mnie na razie wiele się nie dzieje aktualnie szukam choin kanadyjskich i trochę warzywniak ogarniam czas najwyższy wrzucić trochę zdjęć

Dopiero dziś posadziłam pomidory ale chyba dobrze że nie zrobiłam tego szybciej bo przed niedzielą był u nas przymrozek

Czosnek i cebulka mają się dobrze...

a bób szaleje
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:08, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry




Mój ogrodowy pamiętnik 21:08, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Klonowi posadzonemu jesienią musiałam usunąć kilka gałęzi bo przemarzły albo uschły. Ale w sumie teraz jest taki bardziej pagodowy i też mi się podoba .



Za to kousa mocno się rozrasta na boki. I zastanawiam się czy go nie skorygować po kwitnieniu. Ciął ktoś kousę? Bo ja jeszcze nie. Jak to znosi?



Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:05, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



Ogród z rzeźbą 21:04, 26 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Zana napisał(a)



To prawda, te refleksy świetlne robią mega robotę, sama nie mogę się napatrzeć na ten efekt.

Migawki z zielonej bylinówki






Na pierwszym planie będzie kwitł zatrwian szerokolistny, bardzo go jestem ciekawa. Kupiłam w ubiegłym roku, ale nie zakwitł.





LOVE ❤️ LOVE ❤️ LOVE
Ogród z uśmiechem 21:03, 26 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Ranczo Szmaragdowa Dolina II 21:01, 26 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 89774
Do góry



cudownie pachnie na pół ogrodu jak lilie

kaliny już

Ogród z uśmiechem 21:00, 26 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Mój ogrodowy pamiętnik 21:00, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
Sesleria na skarpie super sobie radzi. Ale u mnie jakaś taka mało limonkowa.



Białe azalie lubię. I w sumie trochę białego u mnie jest.


Ogród Natalii 21:00, 26 maj 2020

Dołączył: 22 sie 2017
Posty: 47
Do góry
Po prawie dwóch latach...


To tu- to tam- łopatkę mam ! 21:00, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Aura zmieniała się dzisiaj jak w kalejdoskopie. Rano wiało i lało, termometr wskazywał zaledwie 8 stopni, a potem stopniowo z nieba znikały szarogranatowe chmury i wreszcie wyszło słoneczko. Wreszcie można było pospacerować bez obawy zmoknięcia, czy urwania głowy.

Kwitnienie zaczęła żurawka krwista.Wykorzystuję ją czasem jako element obwódek z różności.





Szczyt kwitnienia maja teraz białe bodziszki. Wciskałam je, gdzie popadnie. Ich zaletą jest całoroczność oraz jesienne przebarwienia. Kwiatki są delikatne.



Klon strzępiastokory wyprodukował nasienniki. Wkrótce zacznie produkcję strzępków. Dobrze się wpasował w nieformowany żywopłot.



Formowany żywopłot wymaga już cięcia, ale muszę się z tym wstrzymać do zakończenia lęgów przez ptaki. Zaczekam do połowy czerwca. Wtedy powinno już być "po ptokach".



Wśród ogrodników wyczuwa sie napięcie związane z kwitnieniem róż. U mnie zwykle pierwsza kwitnie odmianowa rosa rugosa przy tarasie. Kolor już widać. W zeszłym roku o tej porze już kwitła. Za nią pójdą następne. W ogrodzie rośnie kilka róż historycznych. Jedną z nich, Madame Isaac Pereire, widać za amsonią. Krzak ma ponad 1,5 metra. Smagliczkę muszę ogolić.

Ogród z uśmiechem 20:58, 26 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16509
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies