Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ogród z rzeźbą

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród z rzeźbą

Magda70 15:21, 26 maj 2020


Dołączył: 05 lip 2012
Posty: 20087
Zana napisał(a)



To prawda, te refleksy świetlne robią mega robotę, sama nie mogę się napatrzeć na ten efekt.

Migawki z zielonej bylinówki






Na pierwszym planie będzie kwitł zatrwian szerokolistny, bardzo go jestem ciekawa. Kupiłam w ubiegłym roku, ale nie zakwitł.


Rany jak pięknie!

____________________
Niby nowoczesny -- Carpinus ogród nad jeziorem -- Wizytówka - Appeltern - Bressingham --
Johanka77 21:04, 26 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Zana napisał(a)



To prawda, te refleksy świetlne robią mega robotę, sama nie mogę się napatrzeć na ten efekt.

Migawki z zielonej bylinówki






Na pierwszym planie będzie kwitł zatrwian szerokolistny, bardzo go jestem ciekawa. Kupiłam w ubiegłym roku, ale nie zakwitł.





LOVE ❤️ LOVE ❤️ LOVE
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Zana 21:11, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Kawa napisał(a)
Anusia no cudnie a tą rodgersje to długo masz? ona do cienia??

Justi nie wiem co ci pęknie ale uważaj !


Kamiś, rodgersje zdecydowanie do półcienia/cienia i sporo wilgoci lubią. Na słońcu będzie je przypalać.

AnnaCh napisał(a)
"I" jej pękło



Juzia napisał(a)


Hahaha!
To z wrażenia!



____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:13, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Juzia napisał(a)
Lubię takie ścieżki. Ale to chyba oczywiste

Kukliki też lubię i miałam, ale oddałam, bo do koncepcji kolorystycznie nie pasowały. Teraz trochę żałuję. Pomarańczowy z fioletem i różem wcale źle nie wygląda
Nom. Kusi mnie pomarańcz w tym roku...

No i zazdroszczę ci cienia. Wszystko takie intensywnie zielone! Nie to co na mojej patelni.


No ba, oczywista oczywistość, że kamieniołomy w Twoim guście
Pomarańczowy,fiolet, róż- jak najbardziej widzę to
Mnie się wydaje, że każdy kolor można z każdym zestawić - po prostu zależy co się zestawia i w jaki sposób.
Nie daj się kusić i kup
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:19, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
lilarose napisał(a)
Piękne masz kępy tiarelli na tej postruderowej- gapa ze mnie, będąc na zakupach w ZP zapomniałam o niej
Hostowa jak zwykle urzekająca- też sobie sprawiłam taką rabatę ale na efekty muszę poczekać chociaż do przyszłego roku.
Hakonki All Gold do cienistego ogrodu najlepsze, wciąż dokupuję i ciągle mi mało.


Idę zaraz do Ciebie obejrzeć zakupy. Co do hostowej to oczywiście już mnie zaczyna kręcić, żeby coś tam zmienić, ale na razie (być może na szczęście!) mam inne obszary w robocie.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:22, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
antracyt napisał(a)

Dzięki Podoba mi się, muszę o nim poczytać. Rodgersja też mi się bardzo podoba, tylko chyba zbyt wymagająca jeżeli chodzi o wodę.


Tak, lubi wilgoć i półcień/cień. I chyba lubi dobrze zaprawioną glebę, bo w piachu to ledwo co ją było widać. Wegetacja "aby przeżyć". Po przesadzeniu w dobroci ruszyły "z kopyta"-
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Zana 21:34, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
Basia_KRK napisał(a)


Dziękuję za zdjęcia z tiarellami, zachwycam się nimi Moje Pink Skyrocket już są posadzone w różnych częściach ogrodu Nawet dorodne sadzonki udało mi się zakupić i pięknie wyglądają! Czy ścinać im przekwitłe kwiatostany, tak jak żurawkom?

Pytanie nr 2 - chodzi o tą ścieżkę ze zdjęcia. Co to za obrzeża, które można tak wygiąć w łuk? i z czego są te "płyty" a'la drewno? Muszę u siebie w "lasku" taką ścieżkę poczynić, dlatego dopytuję.


Hmmm, chętnie bym zobaczyła posadzone tiarelki. Kwiatostanów nie ścinam, jak przekwitną po prostu wyciągam, całkiem łatwo się odrywają.

Basiu, odnośnie płyt wysłałam priv.
____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Margerytka40 21:35, 26 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Zana napisał(a)


Asiu, mam obydwa.

Brilantissimum





Wiosną ładnie świeci, potem robi się bardziej zielony.



A Esk Sunset jakiś w tym roku jak nie on. Powinien wpadać bardziej w róż/pomarańcz, a jakiś taki bladawy jest




Dzieki kochana za zdjęcia. Z tym ES to może ta pogoda w tym roku, wszystko jakoś tak dziwnie rośnie.
Nabyłam sobie tego klonika, plakietka B a klonik ES. Nóż w kieszeni się otwiera.
Anuś ja już nie wiem jak się zachwycać tak cudne to u Ciebie wszystko
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Gruszka_na_w... 21:37, 26 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 22090
Z tego nowego derenia będziesz miała wielka pociechę. Ma olbrzymi potencjał.
A Montana u Ciebie tworzy zwartą kępkę, czy się rozłazi? Bo u mnie połowa jest zwarta, a połowa nie.
____________________
Hania-To tu- to tam-łopatkę mam! "Przyjemność ma się do szczęścia mniej więcej tak, jak drzewo do ogrodu; nie ma ogrodu bez drzew, ale drzewa, nawet w wielkiej ilości, nie stanowią jeszcze ogrodu." ~ Władysław Tatarkiewicz
Zana 21:40, 26 maj 2020


Dołączył: 26 mar 2016
Posty: 12232
inka74 napisał(a)
Gdzie wsadziłaś w końcu Sunsation? W sumie to tylko dzięki tobie ja też ją mam i się zachwycam.


No tu jej wymyśliłam miejsce zimową porą. To ten patyk po lewej stronie. Nic lepszego na razie nie wydumałam.


____________________
Anula, Ogród z rzeźbą
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies