Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Przerwa na kawę...

Pokaż wątki Pokaż posty

Przerwa na kawę...

Magleska 20:39, 26 maj 2020


Dołączył: 07 maj 2017
Posty: 18424
Bardzo ładny -dorodny okaz ,wcale nie mały

ach te roszady ja ledwie skończyłam ciężkie prace ,to już dziś patrzyłam co i gdzie mam pozamieniać niekończąca się historia
____________________
Magda Wilczy ogród WizytówkaWilczy ogród
jolanka 21:05, 26 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Klonik naprawdę wypasiony. Na tego kwiecistego też mam ochotę
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
makadamia 21:06, 26 maj 2020


Dołączył: 25 kwi 2016
Posty: 10110
inka74 napisał(a)
Akurat się przydadzą na inne rabaty w myśl spójności i powtarzania roślin w ogrodzie.




Iwonko, napisz jeszcze, czy Ci się sprawdza żwir na rabacie? Bo wydawałoby mi się, że rabaty żwirowe to raczej na piaszczystych miejscach się sprawdzają. A może to nie robi różnicy?
____________________
Asia-podmiejski ogrodek
inka74 21:10, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Madzia- jak napisałam to zrobiłam no niekończący się tetris
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:20, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
jolanka napisał(a)
Klonik naprawdę wypasiony. Na tego kwiecistego też mam ochotę
no cóż, nie ma to jak ogrodowe chciejstwa

nie mogę sobie dać rady z jednym kawałkiem 2 metrowym rabaty. Wcześniej to był przechowalnik a teraz chciałbym ładnie... bo z całą resztą koliduje. Chyba w desperacji wysadzę z niej wszystko i od nowa rozpocznę zabawę w układanki
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
jolanka 21:27, 26 maj 2020


Dołączył: 08 sie 2015
Posty: 16448
Iwonka, ja mam ochotę tak zrobić na całej działce
Od kilku dni nic nie robię bo niezbyt dobrze się czuję i zastanawiam się czy jeszcze zabierać się za łopatę czy czekać znowu do jesieni
____________________
jolanka ogród z uśmiechem
inka74 21:29, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
makadamia napisał(a)




Iwonko, napisz jeszcze, czy Ci się sprawdza żwir na rabacie? Bo wydawałoby mi się, że rabaty żwirowe to raczej na piaszczystych miejscach się sprawdzają. A może to nie robi różnicy?
czemu na piaszczystych? Mi się nie sprawdza z czysto praktycznego punktu widzenia, myślę o pozbyciu się. Może to i ładnie wygląda przez pierwszy rok ale jest totalnie niepraktyczne. Brudzi się, nie da się wyczyścić. Mam w żwirze bukszpany. Wyobraź sobie co tam się dzieje po cięciu. Jeszcze do takiego nasadzenia jak z bukiem soliterowego gdzie nic nie ruszasz i jest coś wyeksponowanego to ok. Ale całych rabat najgorszemu wrogowi bym nie robiła. Już miesiąc czasu się zbieram by w żwirowej rabacie oczara dosadzić.

Podpytaj Magdę czemu ze swojej skarpy żwir na kolanach usuwa
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
inka74 21:33, 26 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
jolanka napisał(a)
Iwonka, ja mam ochotę tak zrobić na całej działce
Od kilku dni nic nie robię bo niezbyt dobrze się czuję i zastanawiam się czy jeszcze zabierać się za łopatę czy czekać znowu do jesieni
Jola, na razie pogoda sprzyja ale to ostatnie podrygi. Boję się upałów więc dlatego dzień w dzień coś robię, przynajmniej te grubsze roszady na patelni. Ale jak ty się źle czujesz to nie ma sensu na siłę. Jola ogród nie zając, zdrowia nie wróci.
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Gosiek33 06:58, 27 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14125
Ogród żwirowy, pomysł na piaszczystą glebę-odc. 5
Katarzyny Bellingham

Sama co jakiś czas wybieram resztki otoczaków z rabaty
____________________
pozdrawiam Gosiek Ogród do odnowy
inka74 07:30, 27 maj 2020


Dołączył: 20 mar 2016
Posty: 15017
Gosiu, dzięki! Aż poszłam zobaczyć jak ona to ma zorganizowane. Muszę na spokojnie posłuchać i pooglądać u niej na stronie bo na razie żwir widzę na ścieżkach a rośliny w doniczkach
U mnie pod paleniskiem czy stolikiem żwir się sprawdza ale to powiedzmy komunikacja a nie rabata wysypana żwirem z wsadzonymi roślinami a tak Asi pytanie zrozumiałam. A może ja zbyt pedantyczna jestem i drażnią mnie liście i inne śmierci w żwirze...
____________________
Iwona - Przerwa na kawę... *** Wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies