Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Ania -Spełnione marzenie 19:44, 25 maj 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4644
Do góry
A teraz trochę nowych ŁUPÓW hihihi







Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:43, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Moje ulubione zdjęcie tulipanowe tej wiosny



Ogrodowy powrót do dzieciństwa. 19:43, 25 maj 2020


Dołączył: 05 kwi 2012
Posty: 12953
Do góry
polinka napisał(a)


Aniu, tutaj jest za hortensjami.






o matko i córko!!!!!ale czadowo!!!!ja bym tak się legła w te trawy i nie wstawała
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:41, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry


Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:41, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Rozpoznawanie traw 19:38, 25 maj 2020

Dołączył: 07 cze 2018
Posty: 10
Do góry
Cześć,
Mam trawnik z wiechliny, życicy trwałej, kostrzewy rozłogowej i kępowej. W zeszłym roku pojawiły się takie trawy w których rośnie sztywna okrągła łodyga a z niej kwiatostany (lub nasiona...) Co to może być?
Oprócz tego trawnik ucierpiał bo tuż po pojawieniu pojawiła się chwastnica oraz susza

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:37, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:37, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Mokradło... i mój ogród 19:37, 25 maj 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:36, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry



Mokradło... i mój ogród 19:34, 25 maj 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
To tu- to tam- łopatkę mam ! 19:31, 25 maj 2020


Dołączył: 28 gru 2015
Posty: 24536
Do góry
Mariposa napisał(a)
Dziękuję, Haniu, będę próbowała i tego.
W tym roku systematycznie pryskam HT i OW i, niestety, mszyc na różach mam dużo. O dziwo, nie na wszystkich. Mydłem potasowym z czosnkiem, gnojówką też opryskiwałam, i nic. Najskuteczniejsze ręczne zabiegi


Dzisiaj zrobiłam bobowi oprysk z octu. Sporo czarnych na nim siedziało. Przy okazji spryskałam kalinę angielską. Dam znać, czy dało to jakiś efekt.
U mnie rośliną wskaźnikową skuteczności ekologicznych oprysków są grusze. Dwa lata temu opryski robiłam systematycznie i rdza gruszy wystąpiła symbolicznie na kilku listkach. Rok temu zaniedbałam systematyczne zabiegi i rdza mocno poraziła większość liści. W tym sezonie (odpukać) wszystkie liście są zdrowe.

Szczęśliwa jestem nad wyraz, bo żadnych prac ogrodowych nie mam w planach, a od soboty pada. Co jakiś czas są przerwy i wilgoć ma szansę spływać głębiej.
Po zakończeniu kwitnienia sasanka wygląda nieziemsko.






U Galgasi toczyła się dyskusja na temat turzycy Montana (pagórkowatej). Nie podejmuję się zająć stanowiska. Dzieli je 1,5 metra. Obie sadzone w tym samym czasie. Edit: zapomniałam napisać, że dyskusja dotyczyła tworzenia przez te turzyce rozłogów.





W cienistym zakątku ładnie srebrzy się jasnota plamista.

Ogrodowisko- ogrody pokazowe Nasza Anglia 19:28, 25 maj 2020


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77377
Do góry
Pszczelarnia napisał(a)
Liczyłam choć na zajawkę tulipanową u Ciebie.


Przecież były zdjęcia z tulipanami Innych, lepszych nie mam. Tulipany w doniczkach w tym roku porażka, cała ulica była ustawiona donicami, multum, ale jedynie połowa wyszła, reszta przyschła, nie zakwitła, sucha zima była.
W gruncie ok. Nie miałam się czym chwalić niestety. Pokazałam co mogłam pokazać.

Moje 10 tys. tulipanów niestety...już wywiezione na pole. Będzie mieszanka łąkowa. Wszystkie donice usunęłam, teraz robię
kompozycje letnie. Wszystko wywożę, co brzydkie, a ustawiam, co ładne.

Tak było.




Mokradło... i mój ogród 19:27, 25 maj 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
Były stokrotki i bratki a są

Mokradło... i mój ogród 19:24, 25 maj 2020


Dołączył: 20 lip 2018
Posty: 650
Do góry
Czekam




Ogród Nebel 19:08, 25 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2012
Posty: 2470
Do góry
Na skarpie i pod drzewem, też mogą rosnąć rośliny, które kwitną.
Ogródek pachnący -> moje miejsce na ziemi w budowie nieustającej ;) 19:06, 25 maj 2020


Dołączył: 17 kwi 2015
Posty: 14138
Do góry
Palibin a takie duże kwiatostany

Moje jeżówki mają po kilka albo i kilkanaście cm wysokości.

Śniegowiec ma liście identyczne jak na górze. Jest jakaś odmiana podstawowa?


Przekwitająca Belle w deszczu




I porównanie z Krasawicą


Podwórkowa rehabilitacja 19:04, 25 maj 2020


Dołączył: 12 sie 2013
Posty: 11968
Do góry
Usprawniłam płotek w przedogródku. Założyłam siatkę drucianą, żeby powojniki miały po czym się wspinać. Sam płotek nie był atrakcyjny i leżały na runiance.
Po jednej stronie rośnie Guernsey Cream (na zdjęciach) po drugiej Hagley Hybrid.

Działka prawie w Borach Tucholskich 18:58, 25 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Jola podstawowy błąd przy pęcherznicach (i krzewuszkach) - pozwalamy im rosnąć na maksa, są wówczas łyse od dołu i niezbyt ciekawe w barwach.
Moja Amber jest już do tyłu z wiosennym przycinaniem ale nadrobię
Sprawdź tawułę japońską Golden Princess im mocniej ja tniesz tym ładniejsza

Hoopsii cięty bez litości
Znowu na wsi 18:49, 25 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Joku napisał(a)





Piękność pierwiosnkowa Bardzo mi się podoba.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies