Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 13:30, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 3
Do góry



Natomiast w tym miejscu trawa ma miesiąc od wysłania,z bliska pojedynczych kiełków jest bardzo dużo ale nie wiele się z nimi dzieje,są ale nie idą w górę.
Zakładanie trawnika z siewu - trawnik z siewu 13:27, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 3
Do góry


Witam mam problem z trawnikiem,trawa safari najlepsze trawy z iławy, wymiana dwa miesiące temu,wygląda tak jak na zdjęciu, ziemia była nawieziona, przesiana. Trawa regularnie podlewana. Pytanie co poszło nie tak? Czy kiepskie nasiona czy popełniłem gdzieś błąd? Co robić? Przekonać i siać od nowa? Z góry dziękuję za pomoc.
Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 12:50, 25 maj 2020


Dołączył: 05 cze 2016
Posty: 331
Do góry
@Basia_KRK

U mnie podobna sytuacja co u Kasi - kwiaty oscylują między różem, a fioletem. Co nie znaczy, że nie da się uzyskać koloru niebieskiego, ale trzeba mocniej "przyładować" glinem

Sezon 2017 u Hanusi 12:09, 25 maj 2020


Dołączył: 10 lut 2017
Posty: 7845
Do góry
Zgadza sie, Irenko.
Tak jestem zadowolona, bo została mi do obsadzenia jeszcze tylko jedna rabata ogrodowa, cukinia, na parapecie, ogórki w kiełkowniku. Może w środę się uda.

Dzisiaj świeżo po deszczu, wszystko śmignie w zauważalny sposób.

Wczoraj przyniosłam do domu pędy kosodrzewiny. Cały słoik, zasypałam cukrem , Po dwóch dniach zaleję alkoholem. Będzie to moje lekarstwo na chrypki, przeziębienia i suche kaszle, Wszystkie koronowirusy już powinny mnie omijać.
Sosnowe pędy są popularniejsze w przepisach, ale ja sosny u siebie w ogrodzie nie mam. A kosówki mam trzy. Będzie więc nalewka na kosówce, po góralsku. Żałuję, że nie mam alkoholu włoskiego Sambuco, bo podobno z nim jest najlepsza. Żytnia z kłoskiem musi wystarczyć.


Na dodatek będzie pożytek dla rośliny. Zagęści się, bo pędy ucięłam nie na całej długości, a tak mniej więcej 2/3 pędu.
Bez za płotem u sąsiadki.

Działka prawie w Borach Tucholskich 11:43, 25 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry











Połowa działki - czyli mam powoli dość część II 11:43, 25 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 15250
Do góry
zawitka napisał(a)


Tyle przywiozłam od Hani I w 2 dni obleciałam z tym ogród swój i Córki .





Co ty z przyczepą pojechałyscie tyle tego i jakie dorodne. Hania ma luz.
Też chciałabym pojechać może za tydzień odwlekam aby więcej zobaczyć rośliny już dorodne.
Jak byłam raz u Ewy z ogrodu za grosik koniec lipca upał jak cholera przypakowala mi tyle wszystkiego, że robilam z tym 2 dni. Z tymi kwiatami jak syn otworzył bagażnik to motyle się zleciały z osiedla.
Jestem zadowolona z gaury białej i Jeżowek te najpopularniejsze posadziłam w jednym miejscu i mam motyli od groma. Jeszcze irysy ale te rosną też w kupię i każdy ma inny kolor.
Nowa działka, nowy ogród, nowy dom, nowe życie :) 11:24, 25 maj 2020


Dołączył: 05 sie 2011
Posty: 33171
Do góry
Chyba tak Niemniej jedza, chyba piją bo wody jakby mniej, brudzą, chyba to jednak kurczaki buahahahaha


Miłego dnia!
Lepiej późno niż wcale - dojrzewanie ogrodowe 11:22, 25 maj 2020


Dołączył: 20 kwi 2020
Posty: 258
Do góry
Sylwia - Ale słodziak

A moja to hovawart, i nie do końca czarna

Przerabianie ogródka pod swój gust 11:16, 25 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Bodziszek


Strong annabelle- za rok powieksze jej miejscowke bo bedziemy usuwac zywoplot.




ostrogowce tuz przed kwitnieniem

Nasze hortensje urzekające kwiatami przez długi okres :) 11:13, 25 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Moja diva, z 2018. W 2019 byla jeszcze bardziej fioletowa.Rozkwita na rozowo, potem kwiaty robia sie niebieskie i fioletowe.
Choroby i szkodniki kolcowój chiński, jagoda goji 11:11, 25 maj 2020

Dołączył: 25 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry,
To mój pierwszy post na forum, a już tworzę nowy wątek...
Mam problem z moimi krzakami jagody goji (kolcowojem chińskim).
Bardzo wcześnie na liściach pojawiają się wyczuwalne pod palcami zgrubienia, które później robią się ciemne i powodują opadanie liści. Czasami roślinie uda się zawiązać owoce, ale w krótkim czasie opadają.
Wycieczki po różnych sklepach ogrodniczych nie pomogły. Stosowanie różnych preparatów póki co nie przyniosło efektu. Szkoda mi pozbywać się roślin, a podejrzewam, że kupując nowe, te również złapią "zarazę".
Czy ktoś będzie uprzejmy i pomoże mi ustalić co to za grzyb/szkodnik/choroba?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.
Pozdrawiam


Przerabianie ogródka pod swój gust 11:08, 25 maj 2020


Dołączył: 19 mar 2012
Posty: 6443
Do góry
Milka napisał(a)
Buczek w skarpecie zachwyca.
A garażówka wyjątkowa, takiej nie widziałam jeszcze


Ona nadaje sie tylko do doniczki, w gruncie bedzie przemarzac.

Dalie juz wygladaja tak.



Mikolajek





Chlebek. 11:07, 25 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
poranny wypiek chleb żytni na zakwasie, ogóreczki z piwnicy a słoninka z słoika (solona z czosnkiem i majerankiem )
przepisy sprawdzone po wielokroć z netu
Miłkowo - sezon 2016-2022 10:59, 25 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Milka napisał(a)

Nie mogę oderwać oczu od tego zdjątka
Ogrodowa terapia-ogród z periodycznym przesadzaniem 10:57, 25 maj 2020


Dołączył: 29 lut 2012
Posty: 2582
Do góry
Trochę kolorów, w deszczu.


Działka prawie w Borach Tucholskich 10:56, 25 maj 2020


Dołączył: 02 wrz 2012
Posty: 8948
Do góry
Jola na 100% ta forsycja Golden Times i barbula klandońska 'Summer Sorbet'




to zdecydowanie (raczej) Amber Jubilee


Kolorowy ogród do kapitalnego remontu 10:42, 25 maj 2020


Dołączył: 28 mar 2014
Posty: 5372
Do góry
Ewa777 napisał(a)
Gosiu, masz największą kolekcję ciemierników jakiej u nikogo nie widziałam Już sama ta łączka jest cudowna, a jeszcze masz tyle sadzonek porobionych. Sezon zaczęłaś bardzo pracowicie. Bardzo malowniczo wyglądają krajobrazy z kwitnącymi drzewami owocowymi i u Ciebie w ogrodzie i na Twoich spacerach Pozdrawiamy całą Waszą rodzinkę


Ewa faktycznie dużo mam ciemierników ale one u mnie ładnie rosną więc szkoda byłoby nie wykorzystać. To miejsce im bardzo pasuje. Może jeszcze im znajdę inne miejsce i zobaczę jak tam się będą sprawowały. Gdzieś przecież muszę posadzić chociaż część tych siewek które mam nadzieję że jednak urosną. Buziaki dla Was wszystkich.
Chyba mi już trochę podrosły

Tu narazie jest ściernisko... 10:41, 25 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Po raz pierwszy zakwitł mi dereń Cousa. Kwiatków ma wprawdzie raptem 5 ale radość wielka i z tego.
Tu narazie jest ściernisko... 10:39, 25 maj 2020


Dołączył: 19 sty 2016
Posty: 7414
Do góry
Zakwitły Marushki.


Po deszczu rodki trochę zmasakrowane ale trudno. Coś za coś.
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies