Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Anna i Ogród 20:46, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
Teraz czas na to miejsce


Myślę o jednym gatunku przed tujami. Albo hortensje albo jakieś wyższe trawy. Będą miały tam cień cały dzień.
Anna i Ogród 20:42, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Do góry
A ja dalej strzelam fotki bo normalnie nakręciliśmy się na porządkowanie tego co było odkładane w czasie od jakiegoś czasu

Donice przy tarasie
przed:


i po:
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:38, 23 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
I rarytasik cis szczepiony na pniu 2 sztuki

Ja i mój ogródek, a może ogród 20:37, 23 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Ber berys Maria

Małymi krokami-Ogród Wioli 20:36, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Palibinki pięknie kwitną i pachną ba odległość, to była dobra zmiana







Koniec


Jesssoooo!!! Jakie Ty masz hakony! Olbrzymy!
Małymi krokami-Ogród Wioli 20:35, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Wiolka5_7 napisał(a)
Czosneczki




Macham !


Macham Wiola do Twoich czochów!

I zazdroszczę prezentu z rozmachem! Twój M to ma gest
Ja i mój ogródek, a może ogród 20:35, 23 maj 2020


Dołączył: 09 kwi 2014
Posty: 18709
Do góry
Moje dzisiejsze zakupy

Glauca globosa na pniu


Ogród w dolinie 20:33, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Roocika napisał(a)
Byliśmy dziś w szkółkach, straszne pustki. Rośliny będą dopiero późnym latem. Udało nam się kupić hortensje, brakującą Limelight, oraz 5 szt. Wims Red do posadzenia za ambrowcem oraz irysy syberyjskie. Irysów są 3 odmiany, będą kwitły naprzemiennie
Ciekawa jestem czy ta hortensja wims Red rośnie do 2 czy 3 metrów. W internecie są informacje o 2 m a na metce o 3 m.





Ale zakupasy!
Tej Wims Red nie znam… muszę poczytać. Fajna!
Dwa ogrody 20:29, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Asiu, mieć takie rabaty jak Ty, to dopiero jest marzenie
odkrycie ubiegłego sezonu, paprocie




Kłopoty - problemy z trawnikiem 20:25, 23 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Witam, po 20 latach użytkowania trawnika zdecydowałem się na wiosnę na glebogryzarkę, usunięcie starej darni, położenie siatki na krety.

Zdecydowałem się na trawę Kiepenkerl Majestic Royal, efekty na jakieś półtora miesiąca od posiania, po 3 koszeniu wyglądają tak:


Nie wiem czy coś zrobiłem źle, byłą glebogryzarka, byłą dowieziona nowa gleba na całość działki (jakieś 6-7 cm) (ziemia niby z torfem idealna pod trawniki)

Generalnie zaczyna to jakoś wyglądać, chcę osiągnąć efekt trawnika dywanowego, narazie jest nierówno, miejscami zraszacze wypłukały trawę i zastanawiam się czy tam dosiewać czy czekać aż się sama rozkorzeni.

Po samym sianiu był zastosowany nawóz Barenburg Barfertile (nie jestem do końca pewien czy słusznie)

Chwastów nie ma dużo ale martwi mnie to, że kolor jest nierównomierny i trawa się za bardzo nie zagęszcza ale może za wcześnie panikuje. Nie wiem, czy już dosiewać czy jeszcze czekać.

Trawa podlewana jest 2 razy dziennie po 10 minut o 6 i 20. Czasami woda stoi kilka minut, może przelewam...
Blaski i cienie nowego życia 20:20, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Dubelek mi wyszedł to jeszcze 2 portrety roślin

Blaski i cienie nowego życia 20:18, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Kawałek wejściowej w powijakach i nowa hortensjowa ze szpalerem tawułowym w trakcie tworzenia



Artemisowa różanka przyrosła bo po wycięciu śliwki wreszcie dostała światła. I róże pnące z marketu- będą niespodzianką.
Ogród do odnowy 20:16, 23 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Gosiek33 napisał(a)




Mistrzostwo świata... Piękne ujęcie
Dwa ogrody 20:12, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Gosiu, sieją się, może niezbyt inwazyjnie, ale jednak. Moim skromnym zdaniem cięcie kwiatów nie ma wpływu na wielkość liści. Na pewno za to woda, półcień i dobre podłoże. To obserwuję u siebie. W ub. roku poszerzałam cienistą rabatę, pokazywałam ją do znudzenia Posadziłam m.in. brunnery, słuszne sadzonki, wyjęte z innych miejsc w ogrodzie. Dostały dobrą ziemię i linię kroplującą. Po kwitnieniu cięłam kwiatostany, bo zrobiło się za gęsto. Rozrosły się też gwałtownie bodziszki Renarda, brunnery. Kilka dni temu wykopałam trzy z nich i poszły na tyły tej rabaty, pod thuje. Ledwo zmieściły się w średniej wielkości wiadrze.
W innych miejscach, bardziej nasłonecznionych i mniej podlewanych rosną, kwitną, ale bez szaleństw.

duże donice z kieszonkami



Migawki z ogródka 20:11, 23 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Takie maleństwa wybieram
Migawki z ogródka 20:11, 23 maj 2020


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 13822
Do góry
Z placu boju
Na pierwszym po lewej i na drugim całe to ogarnięte, wyczyszczone.
Ogrodowe radości i rozterki - ogród Agani 20:09, 23 maj 2020


Dołączył: 06 wrz 2013
Posty: 26063
Do góry
Wnusia rośnie, miłość w nas żyje i radości moc

Kicia i Tola się zaprzyjaźniły
Storotkowa łączka najbardziej się spodobały... całe szczęście,
że dziadek jej nie skosił
Blaski i cienie nowego życia 20:04, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry
Sadzonki-Rozchodnik od Anitki i serduszka od Kasi


Jeszcze taki patyczek się ukorzenił i nie wiem co to

Sesleria na pełnym słońcu

Blaski i cienie nowego życia 20:00, 23 maj 2020


Dołączył: 10 lip 2012
Posty: 22439
Do góry

Dwa ogrody 19:55, 23 maj 2020

Dołączył: 19 sie 2012
Posty: 7826
Do góry
Hanuś, zagęszczenie mam na każdej rabacie, nie ma gdzie nogi postawić. Ale tak lubię. Chwastów mniej rośnie, bo żeby wcale to nieI brunnery mam na każdej rabacie. Pewnie po jakimś czasie będę je pielić jak chwasty, bo widze kolejne siewki. Ale żeby ta chciała się rozsiewać, to byłoby super


dla Ciebie jeszcze całościowo



Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies