Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ptasi gaj

Pokaż wątki Pokaż posty

Ptasi gaj

ElzbietaFranka 23:45, 10 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
SlonecznyOgrod napisał(a)
Hej Ela jestem.
Ja swoje oczko czyszczę kilka razy w sezonie, często wodę wypompowuję na warzywnik i pod kwiaty bo to taka fajna woda ciepła i odstana działa jak nawóz.

Widzę takie żółte funkie masz, jak Ci sie sprawują, nie przypalają sie bardziej?





Witam Daria

Oczko oczku nie równe. Moje ma ok 16 tys litrów. Pompowanie na 2 pompy na szczęście nie jest mokro więc też wszystko podlewalam szczególnie brzozy i tuje przyjmą każda ilość wody. Latem też dolewam wody ale nie podmieniam.
Mam nadzieję,że będzie 2 lata spokoju.







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
anka_ 07:24, 11 maj 2020


Dołączył: 24 sty 2012
Posty: 5340
Super masz oczko Elu. Mam nadzieję, że jeszcze z miesiąc i na tyle sytuacja u mnie się unormuje że pozwoli na dokończenie oczka.
Jakie masz Elu lilie w wodzie?
____________________
Anka Kiedyś będzie tu ogród "Będziesz mieć w życiu ciężkie chwile, ale to one własnie zawsze są tym, co pozwala otworzyć oczy na znaczące rzeczy w twym życiu, których wcześniej nie mogłeś dostrzec" Robin Williams
ElzbietaFranka 23:41, 11 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Odpisałam na twoim wątku ale nie mam pojęcia jak się te lilie nazywają. W tym roku jak zakwitną muszę porównać z liliami sklep internetowy Szuwarek ma opisane.

Teraz fotki dęba Monument Na focie tego nie widać ale wysoki ok 5 metrów a kupiłam go jak miał 0,5 m taka witka. Liście dobre do ogórków i Toszka kiedyś mówiła do zmieszania z ziemią. Nie mają mączniaka. Niektóre liście mają długości ok 20 cm.
Fotka październik 2019

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:48, 11 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Trochę fotek z wczoraj
Po czyszczeniu tego oczka tak jestem wykończona, że mi się niczego nie chce muszę dojść do siebie



Kalina Watanabe ma dużo kwiatów jak nie zmarznie będzie ładnie





____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:51, 11 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
CD







____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
ElzbietaFranka 23:56, 11 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
CD

Może nie zmarznie



Hortensja pnąca na sosnach, bergenie bardzo dorodne ale nie kwitną co zrobić.

____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Anusia 22:40, 12 maj 2020


Dołączył: 27 sty 2013
Posty: 6078
Pięknie wszystko kwitnie. Nie pamiętam odmiany moich berberysów ale też raz w roku przycinam. Orange Rocet spodobał mi się po czasie. Kolce są dużym minusem stąd tylko siedem szt. mam w ogrodzie.
Duża działka to ogrom pracy. Dbaj o siebie. Pozdrawiam i macham do Was z Żuław.
____________________
Skandynawia po krzyżacku
ElzbietaFranka 23:45, 12 maj 2020


Dołączył: 14 kwi 2016
Posty: 13874
Anusia napisał(a)
Pięknie wszystko kwitnie. Nie pamiętam odmiany moich berberysów ale też raz w roku przycinam. Orange Rocet spodobał mi się po czasie. Kolce są dużym minusem stąd tylko siedem szt. mam w ogrodzie.
Duża działka to ogrom pracy. Dbaj o siebie. Pozdrawiam i macham do Was z Żuław.




Anusiu dzięki, że zajrzałas. Tak jestem spracowana, że aż mi się pisać nie chce tylko wszędzie zaglądam. Też te sprawy w Polsce są przygnębiające bardzo mnie to wszystko denerwuje.
Czy nie może być w tym kraju normalnie tylko zawsze coś się dzieje nie normalnego.
____________________
Ela-Wawa Ela-ptasi-gaj
Milka 06:14, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
Fantastycznie w ogrodzie, widać kawał pracy. Elu, wypatrzyłam jarząb, jak długo u ciebie?
Swój niedawno kupiłam, ale taki ponad 2m, posadziłam, oby rósł
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Milka 06:18, 13 maj 2020


Dołączył: 23 sty 2012
Posty: 69457
ElzbietaFranka napisał(a)




U mnie w tym roku nie zakwitnie w pełnej krasie ta azalia ma jeden paczek szkoda bo bardzo ładna. Ta biała z tyłu ma też chyba dwa paczki.




Rododendrony i azalie zawiązują kwiaty w sierpniu i trzeba je dużo podlewać.

2 rododendrony też nie będą specjalnie kwitły. Jeden pod domem pierwszy raz się zbuntował zaledwie kilka paczków. Może musi odpocząć.
Azalie Chanell też nie za bardzo zawiązały trzeba będzie przesadzić coś im nie pasuje w tym miejscu.





Z azaliami i rodkami juz tak 7-8 lat walczę. Musi byc mokro, konieczny nawóz, oskubywanie, opryski, wtedy cieszą.
Ale i tak uważam, że azalie wielkokwiatowe są bardziej wymagające od rodków.
Na rabacie z magnoliami Yllow River miałam 4, 2 bidy, jedną ścięłam do ziemi, chyba Chanel, nie udłąo się kikuta wyciągnąć i co widzę, po tych ulewach z tego kikuta wypuszcza pąki listków.
W tym roku po kwitnieniu, tnę wszystkie azalie, potem nawóz i podlewanie, zobaczę jaki wynik, w kolejnym sezonie. Rodki tnę już regularnie, bo za bardzo rosną i blokują przejście.
Buziaki Elu
____________________
Miłkowo - sezon 2022*** Miłkowo cz.I *** Wizytowka *** Miłkowo cz.II
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies