Artykuły Forum Ogrody pokazowe Instagram
Logowanie
Gdzie jesteś » Forum

Znalezione posty dla frazy ".img"

Mój ogrodowy pamiętnik 14:08, 23 maj 2020


Dołączył: 05 lis 2016
Posty: 11113
Do góry
effka napisał(a)

Matko, jak masz pęknie, ile kolorów, no nie ozna się napatrzeć Spędzam wyjątkowo miły poranek wędrując od ogrodu do ogrodu..
Powiedz, gdzie kupiłaś to lustro? Mam miejsce gdzie chciałabym je umieścić
Ażurowe lampy solarne bardz fajne, też poprosiłabym o namiar o u mnie ciągle ciemno prócz tarasu.
Ślicznie masz!!!


Wysłałam priva . Lustro i lampy w tym samym sklepie internetowym.
U mnie światła nie brakuje .




W moim małym ogródeczku - Dorota 14:08, 23 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
danuta_szwajcer napisał(a)


Piękna jest ta dziewanna, musze sie rozejrzeć za nią, posadziłam tej wiosny gipsówke, biała i chyba różową, mozesz mi zrobić fotke jak Twoja wygląda teraz? Surfinie i kompozycje masz CUDNE Też tego latania z donicami mam już dosyć, pięc dużych donic hortensji ogrodowych no i inne, wczoraj wieczorem latałam okrywać begonie co na rabatę posadziłam echh, zwariowana ta pogoda. Pozdrawiam i może nam coś popada
Danusiu nie zrobię zdjęcia gipsówkom, staram się zgrywać zdjęcia z aparatu 2-3 razy w miesiącu. Mam uszkodzone wszystkie wejścia usb w laptopie, boję się żebym sobie nie uszkodziła gniazda w aparacie. Teraz jak nie pracuję nie mogłabym sobie pozwolić na nowy sprzęt. Gipsówki mają u mnie po około 10 cm, ale jedna różowa nie przeżyła zimy.
Za dużo tego wszystkiego mam w donicach, a pogoda dość niestabilna. Mam bardzo sucho w ogródku, trawa znów schnie.

Pozdrawiam



Ogólne, ogrodnicze wskazówki w projektowaniu i realizacji ogrodów zamkn. 14:04, 23 maj 2020

Dołączył: 17 maj 2020
Posty: 3
Do góry
W moim małym ogródeczku - Dorota 13:55, 23 maj 2020


Dołączył: 07 gru 2012
Posty: 12208
Do góry
Ania111 napisał(a)


Dorotka ,
Ogród cudny .
Jak z pod igły
Ale moje serce skradła altanka.
Z takiej bym się zaczyna z książką i kawą
Piękniutko za zawsze

Aniu ja w tej altanie spędzam bardzo dużo czasu, ona w lecie jest prawie cały dzień w cieniu. Teraz upojnie pachną w pobliżu lilaki i glicynia, która wspina się po róży przytulonej do altany. Kawka przy dźwięku śpiewających ptaków i wśród zapachu kwiatów zawsze smakuje wyśmienicie.





Przerabianie ogródka pod swój gust 13:46, 23 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
KasiaBawaria napisał(a)
Jedna z garazowek zaczela kwitnac



Buczek



Kasiu, chodziło mi o nazwę ogrodówki z garażu.
Masz rację, glina dla traw niedobra, lepszy piasek.
Ogrodowe marzenie Mrokasi 13:40, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 44806
Do góry
mrokasia napisał(a)
Dziś po południu zabraliśmy się z eMem za odchwaszczanie kolejnych metrów ziemi. W zasadzie docieramy do końca nie licząc przyszłego trawnika oraz miejsca pod altanę i basen.

A po skończonej robocie siedliśmy sobie na chwilę przed domem a tam takie widoczki z krzesełka:



Jeszcze raz patrze na te twoje rabaty i..... ty masz juz takie wielkie rozplenice ??
Czy u wszystkich są takie wielkie ? A miskanty ?
U mnie trawy ledwo wylaza ? Tylko u mnie tak ?
Jezowki tez ledwo ledwo....
Liliowo i kolorowo:) 13:37, 23 maj 2020


Dołączył: 07 sty 2012
Posty: 7632
Do góry
Urszulla napisał(a)
Fajny ten żółty perukowiec. I hakonkami Twoimi się zawsze zachwycam.
Mam te ciemne orliki uwielbiam a Ty je masz?
A nie pokazujesz miejsce z elatą...co tam się dzieje?



Ula polecam, nie ma żadnej pracy z nim a ozdabia ogród, lolor limonkowy przez cały rok no i przepięknie się odbarwia jesienią.
Hakonki u mnie nie wszedzie tak rosną, one jednak potrzebują mokro. Które ciemne Ula, pokaz u siebie? Juz pokazywałam a ostatnio jakoś zdjęc tam nie robiłam, Bardzo szybko wypuściły i te mrozy wiosenne -7 troche im kolor zmieniły, bałam się o nie, ale bardzo je lubie i podlewam im prawie codziennie bo one lubia wode i półcien i mają się dobrze, jedna w bardziej sloncu widać jest mniejsza. To stara fotka, teraz już troce masy nabrały, pokaze jak sie slonecznie zrobi Ula na tym drugim zdjęciu zobacz jak duże drzewo u mnie buk tricolor. Lubie grę kolorów drzew w ogrodzie.


o taki ciemny?






Do raju daleko - u Ewy 13:29, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Czosnki, czosnusie





Za drzwiami do ogrodu... 13:27, 23 maj 2020


Dołączył: 12 cze 2018
Posty: 9727
Do góry
anpi napisał(a)
Seslerie jesienne przesadzone na słoneczne miejsce faktycznie bardziej limonkowe. Między nimi czosnki. Wkoło kolumny stokrotki.

Kostrzewa srebrna, szałwie i tymczasowe wszędobylskie niezapominajki

Jeszcze chwilę i zakwitną irysy.


Aniu, dzięki za podpowiedź o wysianiu niezapominajek już w czerwcu, muszę kupić nasiona.
Czy znasz nazwę szałwii, tej na 2 i 3 zdjęciu? Ma piękny kolor i okrągłe listki, jest taka inna.
Faktycznie, ogród nieźle się rozbujał, a zapączkowany powojnik to będzie szał kwiatów
Fajna ta złotnica, taka koperkowa
Do raju daleko - u Ewy 13:26, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Azalia Juanita







Ogród do odnowy 13:23, 23 maj 2020


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 13824
Do góry
Gosiu, co mogla sie stac z moja Pistia? Wczoraj kupilam, byly śliczne a po nocy taki feler. Przyznaje,ze mialam zeolit w nocy nie wyciagniety i kostke chlorowa mezaty wrzucil, bo oczko bylo zielone. Myslisz, ze to od tego? czy raczej slonce i wiatr przypalilo. Chlor i zeolit juz wywalilam. Ten zeolit to pomylka jakas, woda jakby ktos krede rozpuscil. Czasem nie mozna wierzyc w to co mowia w programach ogrodniczych

Do raju daleko - u Ewy 13:22, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Ostatnie tulipany









Do raju daleko - u Ewy 13:20, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Górka azaliowa w pełni kwitnienia





Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 13:19, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 8856
Do góry
Johanka77 napisał(a)


Rozplenice są w tym roku nierówne.
Podobnie jak hortensje.

Zreszta w dole ogrodu ruszyły mi porządnie tylko dwie limki.
A reszta limek i Little limek wciąż senna jakaś.

Dziś ścięłam w końcu czerwone tulipany pomyleńce w dole ogrodu i zrobił się porządek.
Na korę nie starczyło mi już sił...
W niedziele wysypię.


Asiu, ten placyk wygląda ekstra, ale chyba jest duży co? Jakie ma wymiary?
Do raju daleko - u Ewy 13:16, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Genie nadal kwitnie





Do raju daleko - u Ewy 13:13, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Na oknach mam takie zestawy.





Do donic z hortensjami bukietowymi dosadziłam werbeny

Do raju daleko - u Ewy 13:12, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2014
Posty: 20290
Do góry
Nowe nasadzenia w donicach - lenie







Cis - Taxus 13:07, 23 maj 2020


Dołączył: 01 cze 2017
Posty: 6323
Do góry
Młode przyrosty cisa tak się dziwnie pokładają i kolor mnie mnie martwi, jakby były beżowe, czy to jakaś choroba grzybowa? co to może oznaczać

Choroba moreli zamkn. 13:00, 23 maj 2020

Dołączył: 23 maj 2020
Posty: 1
Do góry
Dzień dobry, kilka dni temu zauważyłem ze liście na moreli zwłaszcza na końcówkach pędów zaczynają się zwijać i usychać oraz są pokryte lepką substancją. Co to może być za zaraza? Drzewko ma 4 lata i nie stosowałem nigdy żadnych oprysków. Z góry dziękuję za pomoc. Szymon.

Ogród Pierwszy (nie)Wielki - projekt 12:46, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Do góry
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies