Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogrodowe marzenie Mrokasi

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogrodowe marzenie Mrokasi

Roocika 10:55, 23 maj 2020


Dołączył: 14 gru 2017
Posty: 7943
mrokasia napisał(a)


Witaj Asiu .
Kaliny to nowe nabytki, sadzone jesienią albo teraz wiosną więc nie mam z nimi jeszcze doświadczenia . Ale podobają mi się bardzo, mszycom niestety też, szczególnie koreańskie Aurory i Onondaga, japońskich nie ruszają .

Na rabacie z Kanzanem przy domku ogrodnika mam derenie Aurea. Elegantissimy mam posadzone w innym miejscu, pod tujami za przyszłą altaną. Elegantissimy sadziłam już duże (przesadzałam z innego miejsca) i od pnia tuj do pnia dereni mam pewnie ze dwa metry. Tylko że ja generalnie sadzę za gęsto .
Czemu martwicie się tym stawem?

Dzięki Kasiu, już zaczęłam trochę buszować po Twoim wątku Mówisz, że dwa metry to może być za ciasno ?
Dobrze, że mszyce japońskich nie ruszają.
Staw jest blisko naszego domu, zbiera wodę z całej okolicy, pól, bo to taki zbiornik retencyjny. Sąsiadka nie ma zwyczajnie czasu, wcześniej staw oczyszczał jej śp. ojciec. Teraz zarasta wierzbą i czarnym bzem. Myślę, że to może wpłynąć jakoś na stosunki wodne, szczególnie w okresach roztopów wiosennych i jesiennego deszczu.
____________________
Asia Ogród w dolinie Wysoczyzna Elbląska
eVka 13:25, 23 maj 2020


Dołączył: 27 paź 2016
Posty: 14291
Kasiu, ta Twoja Grabowa po-conicowa rabata przed domem jest idealna! To był strzał w 10-tkę
Ah Ci sąsiedzi... Fajnie by było mieszkać otoczoną przez las...
____________________
Kasya 13:40, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
mrokasia napisał(a)
Dziś po południu zabraliśmy się z eMem za odchwaszczanie kolejnych metrów ziemi. W zasadzie docieramy do końca nie licząc przyszłego trawnika oraz miejsca pod altanę i basen.

A po skończonej robocie siedliśmy sobie na chwilę przed domem a tam takie widoczki z krzesełka:



Jeszcze raz patrze na te twoje rabaty i..... ty masz juz takie wielkie rozplenice ??
Czy u wszystkich są takie wielkie ? A miskanty ?
U mnie trawy ledwo wylaza ? Tylko u mnie tak ?
Jezowki tez ledwo ledwo....
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
mrokasia 19:43, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Roocika napisał(a)

Dzięki Kasiu, już zaczęłam trochę buszować po Twoim wątku Mówisz, że dwa metry to może być za ciasno ?
Dobrze, że mszyce japońskich nie ruszają.
Staw jest blisko naszego domu, zbiera wodę z całej okolicy, pól, bo to taki zbiornik retencyjny. Sąsiadka nie ma zwyczajnie czasu, wcześniej staw oczyszczał jej śp. ojciec. Teraz zarasta wierzbą i czarnym bzem. Myślę, że to może wpłynąć jakoś na stosunki wodne, szczególnie w okresach roztopów wiosennych i jesiennego deszczu.

Buszuj ile chcesz .
Dwa metry od pnia do pnia to nie jest za wiele . Pomad pół metra zajmie tuja a derenie potrafią mieć 2-3 m szerokości więc te dwa metry to tak akurat .
Z tym stawem to rzeczywiście nie fajnie...

effka napisał(a)
Kasiu, ta Twoja Grabowa po-conicowa rabata przed domem jest idealna! To był strzał w 10-tkę
Ah Ci sąsiedzi... Fajnie by było mieszkać otoczoną przez las...

Powiem Ci, że ten jeden pełnowartościowy grab daje przedsmak tego jak ta rabata może wyglądać

Kasya napisał(a)


Jeszcze raz patrze na te twoje rabaty i..... ty masz juz takie wielkie rozplenice ??
Czy u wszystkich są takie wielkie ? A miskanty ?
U mnie trawy ledwo wylaza ? Tylko u mnie tak ?
Jezowki tez ledwo ledwo....


Naprawdę Twoje rozplenice są mniejsze? Moje miskanty też ładnie już ruszyły. Jeżówki też choć nie wszystkie...
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 19:50, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Po ciężkim tygodniu pracy przysiadłam i ja i z wielką przyjemnością popatrzyłam na Twoją frontową!
Te graby zrobiły z niej gwiazdę
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
mrokasia 19:53, 23 maj 2020


Dołączył: 26 lip 2016
Posty: 17981
Dziś zakończyliśmy akcję pielenia rabat z zielska . Tzn. oczyściliśmy z perzu i innych chwastów choć mam świadomość, że na pewno jeszcze będą odrastać. Mój syn usunął karpy po winobluszczu spod domu sąsiadów i mnóstwo gruzu. Mam nadzieję, że udało nam się wybrać korzenie i skutecznie pozbyć dziadostwa. Tu początek prac:


Przesadziliśmy też Kanzana. Okazało się, że to jeden z lepszych pomysłów .

Po lewej na pierwszy planie widać wykopany kawał gruzu a w głębi pod kruszyną górkę wykopanych korzeni, gruzu i śmieci, które były zakopane tuż pod domem sąsiadów.
Padam na twarz.
____________________
Kasia - Ogrodowe marzenie Mrokasi okolice Warszawy
Johanka77 19:56, 23 maj 2020


Dołączył: 12 maj 2016
Posty: 13628
Czyli u Was dziś nie padało…?
Bo mi niestety deszcz plany pokrzyżował i chyba nigdy nie dokończę tego stipowiska….
____________________
Asia Ogród Pierwszy (nie)Wielki *** Ogród Pierwszy (nie)Wielki part 2. *** Wizytówka *** Jankowskie Jeziorany - las, woda, cień
Margerytka40 20:01, 23 maj 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Jak ja lubię takie robocze foty, choć nie jestem sama. Super, że podziałaliście choć współczuję stanu fizycznego po, ha wiem coś o tym
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Kasya 20:14, 23 maj 2020


Dołączył: 22 mar 2014
Posty: 41816
Ale pracusie
A jaki kolor elewacji będzie ?
____________________
pozdrawiam i zapraszam do ogladania moich zmagań z naturą Sezon 2020-2023 / Sezon 2016-2018 / Sezon 2014-2015
Makao_J 20:39, 23 maj 2020


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Wszyscy pracują jak mróweczki. Robota idzie jak po maśle. Nie wiem jak u Was ale u nas zapowiadają deszcze cały tydzień. Dla przesadzonych roślin jak znalazł
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies