Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Jak zagospodarować zbocze góry z tarasami

Pokaż wątki Pokaż posty

Jak zagospodarować zbocze góry z tarasami

Agnesa 10:50, 21 wrz 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8
Dziekuję Wam za słowa otuchy i wszelkie sugestie. Do Kazimierza zapraszam
Podczas jednego z rekonesansów po okolicy odkryłam że po drugiej stronie mojej góry jest wieelka niczyja hodowla barwinka, zamierzam go właśnie przenieść na naszą część góry. Skoro rośnie sobie na dziko to może i u nas będzie rósł niewielkim nakładem. Widziałam u naszych sąsiadów jak pięknie im barwinek porósł własnie takie zbocze ( tylko dużo mniejsze)
A co do irgi, to irga mi się bardzo podoba i właśnie ostatnio się zastanawiałam jak ją można rozmnażać, bo mam kilka takich miejsc gdzie mogłabym "uszczknąć" i próbować ukorzeniać. Muszę poszukać informacji na forum
____________________
Agnieszka
hanka_andrus 11:18, 21 wrz 2011


Dołączył: 20 lis 2010
Posty: 34408
U mnie na osiedlu wiele miejsc jest zagospodarowanych irgą.Pod moim domem też jest takie miejsce,I rośnie tam irga od 30 lat jest wysoka na 2 m,PO każdej zimie ma wiele nowych sadzonek,wyrosłych z nasion.Nie wiem czy chciałabyś takie sadzonki? Mogłabym je wykopać i tobie wysłać.
A poza tym szukaj niższych irg z owocami i te wysiej u siebie.Może wiosną wykiełkują.Ale chyba trzeba zbierać jak opadną na ziemię. Z sadzonek nie próbowałam .
Bardzo ładne miejsce macie.Gratuluję samozaparcia!
____________________
sezon 2017 u hanusi sezon 2017 u Hanusi Ogródek Hanusi - jeszcze jeden sezon Ogródek Hanusi - kolejny sezon * Ogródek Hanusi po zimie
Agnesa 12:20, 21 wrz 2011


Dołączył: 15 wrz 2011
Posty: 8
Haniu,
Bardzo dziękuję Ci za gotowość pomocy Takie sadzonki mam i u siebie na osiedlu więc dziękuję Ci bardzo
Spróbuję u siebie z owocami, bo nawet kila mam u siebie na krzaczkach
Docztałam w necie, że można też irgę płożącąsię rozmnażać przez tzw. odkłady - muszę się przyjrzeć czy w tych moich upatrzonych miejscach nie ma takich odkładów
____________________
Agnieszka
justi 12:51, 21 wrz 2011


Dołączył: 29 maj 2011
Posty: 6263
Może zróbmy tu listę roślin, które się szybko rozrastają i nie są zbyt drogie. Mogłabyś je sama dzielić i rozmnażać. Każdy wpisze jakąś fajną roślinkę. Może coś uda się wybrać.
Teraz na myśl przychodzą mi:

bluszcz
paprocie
hosty (funkie)
trawy
tojeść
barwinek
trzmielina
____________________
Justyna - ogród w Alei Lipowej
Gardenarium 22:32, 27 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Dąbrówka, runianka.
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
MarekW 22:58, 27 paź 2011


Dołączył: 05 lut 2011
Posty: 2338
rdest pokrewny - pięknie kwitnie od jasnoróżowego na początku do krwistoczerwonego i szybko się rozrasta
____________________
Marek - Ogród średniowieczny i nie tylko
Gardenarium 00:17, 28 paź 2011


Dołączył: 09 lip 2010
Posty: 77308
Irga płożąca Major, Mooncreeper, Schneider
____________________
Danusia - Ogród nie tylko bukszpanowy cz.III*Część II*Część I*Wizytówka***Ogrodowisko-ogrody pokazowe*2 Wizytówka

Instagram Ogrodowiska
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies