Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Makao_J 16:21, 08 wrz 2019


Dołączył: 06 cze 2015
Posty: 12810
Witaj Dorii.
____________________
Ania Anna i Ogród ... i ciągłe poszukiwania własnego idealnego raju:)
Toszka 16:23, 08 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Tez trafiłam, ale co najlepsze to to, że tak przyzwyczaiłam się do ciebie Dorii, że dopiero przed chwilą załapałam, że wreszcie założyłaś wątek... najwyższy czas, hehe

Pytanie za 100puntów: ten spadek działki to jaką ma wystawę na słońce? Jaka strona świata? (oby południowa)
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorii 21:05, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Gosiek33 napisał(a)
Melduję się w Twoim wątku. Będę kibicować


Witam miło gościć

Anda napisał(a)
Witam się u Ciebie Nie masz lekko z tą glebą.
W Gdańsku jest piękny ogród Ewy777, wątek Do raju daleko - u Ewy


Witam
Lekko nie jest ale ważne że postępy są.
Nazwę wątku Ewy kojarzę, choć niestety już nie ogarniam gdzie byłam a gdzie nie.

Wendy79 napisał(a)
Cześć, jest warzywnik i kot oraz glina w glebie, to dużo nas łączy U nas co prawda glina nie aż taka ciężka, ale robienie rabaty pod domem, gdzie została ona wykopana w trakcie budowy, dało nam popalić i dalej lekko tam nie jest. Widoki ze wzgórza zachwycające


Witam
Kot był nazywany z początku substytutkiem. Zastępstwem za dzieci ale i te się pojawiły. A warzywniak musiał być , glina niekoniecznie ale ma też swoje plusy.

Basilikum napisał(a)
No i jaki ladny tytul watku
poczytalam i zaznaczam


Witam
No musiałam się jednak trochę wysilić, ja nie z tych co idą na łatwiznę, niestety albo stety
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:17, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Makao_J napisał(a)
Witaj Dorii.


Witam i zapraszam częściej

Toszka napisał(a)
Tez trafiłam, ale co najlepsze to to, że tak przyzwyczaiłam się do ciebie Dorii, że dopiero przed chwilą załapałam, że wreszcie założyłaś wątek... najwyższy czas, hehe

Pytanie za 100puntów: ten spadek działki to jaką ma wystawę na słońce? Jaka strona świata? (oby południowa)


Witam na mych włościach
Bo ja to już prawie stara forumowiczka jestem ;P
Skarpa to strona wschodnia i poludniowo-wschodnia. A to jakiś problem?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 21:43, 08 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Dzisiejsze przedpołudnie spędziłam na zdobywaniu złota zwanego Qpą. Udało się przywieść 6 worków. Niestety przypłaciła to kontuzją pleców, boli okrutnie. Ale czego się nie robi dla złota mam nadzieję że ból szybko minie.

W jednej ze stajni w której dziś byłam, pogłębiają rowy melioracyjne i zastanawia mnie czy ziemia z nich wydobyta jest wartościowa. Wygląda jak czarnoziem. Toszko, co o tym sądzisz?
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 08:20, 09 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wschodnia i południowo-wschodnia skarpa to świetne pole do popisu by obsadzić roslinami
Natomiast ziemia z rowu...hm, wszystko zalezy od tego jak dużo i jak często jest tam wody. Czy woda stoi, czy tez przepływa. I przez jakie okolice przepływa rów.
Może to być muł ze stojącej wody, ale równie dobrze może być to tylko naniesiona ziemia z okolicznych pól. A jesli tak, to z wielkim prawdopodobieństwem jest też dużo nawozów jesli to tereny upraw. Idź zobacz, weź w rękę i oceń.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
Dorii 10:18, 09 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
No to się nie zdecyduje na tą ziemię. Za dużo wątpliwości. Dziękuję

____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:44, 09 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Kolejne zdjęcia z przed kilku lat



____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:50, 09 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Wiosną każdy kwiatek cieszył




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 10:58, 09 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
A to z serii gdy ciężarna spać nie mogła




____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies