Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 17:37, 07 paź 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341

Kwiatki jeszcze pięknie kwitną, mam nadzieję że pogoda się ciut poprawi i będzie można oko pocieszyć jeszcze jakiś czas.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 18:09, 07 paź 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Magara napisał(a)
Markowe, markowe Nawet miałam obawy czy nie będą za żółte

Ja za to kupiłam różowe nagietki, też markowe i się zastanawiam czy może nie mam jakiś problemów z widzeniem kolorów
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
TAR 19:28, 07 paź 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
chyba żólte wyszly?

wpadne do Ciebie na szaber na marcinki, te przy swierkach przepiekne, chce takie moze za rok bede sie mogla podzielic ann leys i takimi burakowymi ale niskimi i wrzosolistnymi. Ann Leys pokazalam u siebie, sa nietuzinkowe, w wazonie pieknie sie prezentuja
____________________
Ogrod nad bajorkiem
Dorii 12:27, 08 paź 2023


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Niektóre kwiatki lekko łososiowe ale większość żółtki, heh.

Aster przy świerkach to Marina Volkonsky od ciebie:⁠-⁠D
Co prawda tam jest może z sześć badyli tylko ale coś tam dam radę ukopać. Do wiosny może kolejne kilka przybędzie, choć on nie przyrasta zbyt mocno. Za to krzak bardzo ładnie w tym roku rozbudował.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Gosialuk 13:27, 08 paź 2023


Dołączył: 20 lut 2016
Posty: 5254
Dorii napisał(a)

To zdjęcie mi się podoba.
Masz jeszcze kawał trawnika do zagospodarowania. Świerki mocno zmężniały i ten aster faktycznie fajnie na ich tle wygląda.
Moja kalina jeszcze zielona, za to klon ginnala już złapał kolorek.
Mam nadzieję, że jeszcze złota polska jesień się nie skończyła wraz z wrześniem. W końcu jesień zaczęła się dopiero.
____________________
Gosia Bylinowa łąka
TAR 19:47, 08 paź 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
Mojemu ginnala wiatr juz wszystkie liscie zwial to samo crimson centry i 1 scietolistny juz golasy
____________________
Ogrod nad bajorkiem
TAR 22:10, 08 paź 2023


Dołączył: 16 sie 2016
Posty: 7289
Dorii napisał(a)
Niektóre kwiatki lekko łososiowe ale większość żółtki, heh.

Aster przy świerkach to Marina Volkonsky od ciebie:⁠-⁠D
Co prawda tam jest może z sześć badyli tylko ale coś tam dam radę ukopać. Do wiosny może kolejne kilka przybędzie, choć on nie przyrasta zbyt mocno. Za to krzak bardzo ładnie w tym roku rozbudował.


Ja to jestem jednak udana mariny uszczkne kawalatek i moze jeszcze jakies wyzebram krwawniki chyba sie przyjely ale zobaczymy wiosna na jaki zakwitna
____________________
Ogrod nad bajorkiem
ajka 17:59, 08 mar 2024


Dołączył: 24 kwi 2015
Posty: 3987
Dorii napisał(a)

To skalnica Arendsa, fajna roślinka, zaczyna kwitnienie w kwietniu i do końca maja kwitnie najbujniej ale kwiatki wypuszcza przez całe lato. A zimą jest soczyście zielona. Pierwsze zdjęcie robione w maju drugie przed chwilą. Też ładnie przyrosła, sadziłam takie mikruski jak widać na pierwszym zdjęciu a po roku są piękne kępki.



Hejka, chcę posadzić niskie białe kwiatki u siebie przy szafirkach. Pomyślałam o skalnicy. Jak szeroko masz posadzone te kępki? Jak one wyglądają w ciągu roku? Brzydną?
____________________
Ania Ogród ponad miarę, czyli trudne początki
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies