Gdzie jesteś » Forum » Projektowanie ogrodów » Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Pokaż wątki Pokaż posty

Ogród na wzgórzu, czasem trochę pod górkę

Dorii 20:17, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Rzeczywiście może to być ona, dziękuję. Po zdjęciach podejrzewałam Vanilla ice i Goldband.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 20:20, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
galgAsia napisał(a)
carex everest

To była pierwsza myśl że względu na podobnie brzmiącą nazwę ale ona ma chyba białe obrzeże a ta moja ma kremowe.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Toszka 20:23, 11 wrz 2019


Dołączył: 02 sty 2013
Posty: 14436
Wiesz, tych odmian narobiło się multum. Czasami różnią się nieznacznie jednym cieniutkim dodatkowym paseczkiem, czasami dłuższym liściem lub innym pokrojem lub odcieniem. Na zdjęciu ciężko rozpoznać.
Ja mam takiego małego, słodkiego carexowego kurdupelka. Kilka lat temu dostałam od forumki. A ona kilka lat wczesniej kupiła. W sumie będzie to już 13-14 lat od zakupu. Było wiele prób identyfikowania i nikt nic nie wie. A carex fantastyczny i niziutki. Teraz nie do zdobycia.

Jesli kremowe, to prawdopodobnie Evergold.
____________________
Kto szuka ten znajduje, kto pyta ten dostaje:-)
sylwia_slomc... 20:29, 11 wrz 2019


Dołączył: 20 kwi 2015
Posty: 81690
O cho cho widzę, że wizyta była i zdobycze przywiezione Pomoc w ogrodzie już rośnie
Co do trawy wygląda jak te co ja mam, z zimowaniem nie mają problemu, nawet ładniej po zimie wyglądają niż ice dance bo te u mnie podmarzają
____________________
Ranczo Szmaragdowa Dolina II *** Ranczo Szmaragdowa Dolina *** Wizytówka
Dorii 20:30, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Evergold ma środki jasne. Chyba że mi google źle pokazuje
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Helen 21:53, 11 wrz 2019


Dołączył: 03 mar 2019
Posty: 8268
Hej Dorii, witam się u Ciebie
Fajny masz domek z rabatką werbeny
I szałwia, jednoroczna, która się rozsiewa też super. Możesz napisać jaka to odmiana? Bo mi umknęło

No i te podarunki od Tarci, ilość hurtowa po prostu
____________________
Helen - Hortensjowo
Misia 21:55, 11 wrz 2019


Dołączył: 11 sie 2017
Posty: 616
Dorii napisał(a)
Witam sąsiadkę
Z tą ręką to różnie bywa
Zachody piękne a wschody jeszcze bardziej tylko wstać trzeba przed czwartą.


Chyba faktycznie sąsiadki jesteśmy i to całkiem niedalekie a wschody to już chyba trochę szybciej niż czwarta, niestety

Turzyce mam podobną do Twojej i też nie wiem co to za odmiana, całkiem o niej zapomniałam rozrosła się w niezłą kępę chyba czas najwyższy podzielić jeśli jesteś zainteresowana to daj znać
____________________
Misia - Między brzozami
Dorii 23:19, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
sylwia_slomczewska napisał(a)
O cho cho widzę, że wizyta była i zdobycze przywiezione Pomoc w ogrodzie już rośnie
Co do trawy wygląda jak te co ja mam, z zimowaniem nie mają problemu, nawet ładniej po zimie wyglądają niż ice dance bo te u mnie podmarzają


Dobrze mieć taką sąsiadkę jak Tar
Pomoc rośnie, na razie czekam aż wyrośnie z bycia szkodnikiem numer jeden w ogrodzie.
Mam nadzieję że to taka jak twoja w takim razie ta moja turzyca.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:27, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Helen napisał(a)
Hej Dorii, witam się u Ciebie
Fajny masz domek z rabatką werbeny
I szałwia, jednoroczna, która się rozsiewa też super. Możesz napisać jaka to odmiana? Bo mi umknęło

No i te podarunki od Tarci, ilość hurtowa po prostu

Witam i dziękuję
Szałwia powabna, polecam bardzo. Drugi sezon u mnie i na pewno będzie w przyszłym roku.
Sąsiadka stwierdziła że jakby nie widziała to by nie uwierzyła ile się tego zmieściło do mojego malutkiego autka. Mam nadzieję że w przyszłym roku wszystkie roślinki znajdą swoje docelowe miejsce. Teraz większość posadzone bez ładu i składu, byle by się nie zmarnowały.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Dorii 23:33, 11 wrz 2019


Dołączył: 15 sie 2018
Posty: 4341
Misia napisał(a)


Chyba faktycznie sąsiadki jesteśmy i to całkiem niedalekie a wschody to już chyba trochę szybciej niż czwarta, niestety

Turzyce mam podobną do Twojej i też nie wiem co to za odmiana, całkiem o niej zapomniałam rozrosła się w niezłą kępę chyba czas najwyższy podzielić jeśli jesteś zainteresowana to daj znać


Zaintrygowałaś mnie i poleciałam do ciebie wylukać gdzie twoje miejsce na ziemi ale zdjęcia mi nic nie mówią :-\

U mnie wtedy właśnie najpiękniejsze gdy są o 4. Zimowe wschody są za zalesionym wzgórzem i praktycznie nic nie widać. Zachody też mają najlepsze tło gdy dni są bardzo długie.

Pokaż zdjęcie swojej może odgadniemy co to.
____________________
Ogród na wzgórzu a czasem trochę pod górkę
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies