Gdzie jesteś » Forum » Nasze ogrody » Ania -Spełnione marzenie

Pokaż wątki Pokaż posty

Ania -Spełnione marzenie

Ania111 11:15, 04 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
MOJE PIERWSZE ZAKUPY W TYM ROKU

Oj jak się cieszę,
W moim ulubionym sklepie ( i oczywiście to ogrodniczy )
Skończyła się inwentaryzacja .

I ...



... czy nie są piękne
Do kompletu ziemia do wysiewu i nową szklarenki
Jak szaleć to szaleć

WE WTOREK BEDE SIAĆ
( No chyba ,że nie wytrzymam i wcześniej posiej)

____________________
Ania Spelnione marzenie
Margerytka40 11:35, 04 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Myślę, że na wysiewy jeszcze za wcześnie Aniu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 11:40, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Aniu, ja rowniez mysle, ze na wysiewy za wczesnie. Dzien jeszcze taki krotki. Bedzie malo swiatla i beda sadzonki sie wyciagac. Poza tym do gruntu mozesz sadzic pomidory po ok. 8 tygodniach, najczesciej w polowie maja. Czyli wysiewy najwczesniej zaczac nalezy w marcu. No chyba, ze masz szklarnie lub foliaka. Wtedy mozesz wczesniej
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
Margerytka40 11:50, 04 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
My mamy tunel foliowy i M wysiewy robi końcem lutego albo w pierwszej połowie marca. A i wtedy trzeba pamiętać o doświetlaniu.
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Anda 12:06, 04 sty 2020


Dołączył: 25 maj 2015
Posty: 33593
Margerytka40 napisał(a)
My mamy tunel foliowy i M wysiewy robi końcem lutego albo w pierwszej połowie marca. A i wtedy trzeba pamiętać o doświetlaniu.


O widzisz

Nie zapomne, jak chyba dwa lata temu na poczatku kwietnia (to byl goracy poczatek kwietnia, 20 stopni lub wiecej) klienci w szkolce sie obruszali, ze jeszcze nie mamy sadzonek pomidorow do gruntu w sprzedazy
____________________
Serdeczności Ewa - Doświadczalnia bylinowo-różana 2 poprzedni wątek Doświadczalnia bylinowo-różana Panie Foerster, co pan robi przeciwko nornicom? - Krzyczę na nie. Wizytówka doświadczalni Landhaus Ettenbühl i Rosengarten Zweibrücken
deszczowymaj 12:16, 04 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ja wysiewy.. ale to byliny zaczynam już za momencik ..posieję wystawie na miesiąc na zewnątrz i w lutym na parapet domowy..trochę na pewno się powyciągają ale jeżeli chcę aby kwitły jeszcze w tym roku to tak trzeba zresztą robię tak od paru lat
Po posadzeniu tych sadzonek w ogrodzie w oka mgnieniu nabierają masy

co do warzywek to nie mam najmniejszego doświadczenia..pomidory kupuje zawsze gotowe sadzonki ..
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Margerytka40 12:18, 04 sty 2020


Dołączył: 12 lip 2016
Posty: 14758
Anda napisał(a)


O widzisz

Nie zapomne, jak chyba dwa lata temu na poczatku kwietnia (to byl goracy poczatek kwietnia, 20 stopni lub wiecej) klienci w szkolce sie obruszali, ze jeszcze nie mamy sadzonek pomidorow do gruntu w sprzedazy


My bez względu na aurę do gruntu dopiero po "zimnej Zośce". W foliaku wcześniej ale w razie czego trochę go dogrzewamy. Często i pod folię dopiero w połowie maja wysadzamy co by bólu głowy później nie było
____________________
ASIA-Ogród w remoncie+Całkiem nowy mimo, że stary, po ogrodowiskowym remoncie (już prawie)
Ania111 14:48, 04 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
Asia , Ewa

Troszkę mnie zmartwilyscie
A tak się cieszyłam

Ale oczywiście ( z bólem serca i to wielkim )
Poczekam jeszcze z tym sianiem

W końcu jestem nowcjuszem.
A przy Was to będę " ekspertem "

Dajcie proszę znać jak już będę mogła.

Skoro nie mogę siać,
To będę kupować
A na to każda pora jest dobra

Buziaczki dziewczyny







____________________
Ania Spelnione marzenie
Ania111 14:50, 04 sty 2020


Dołączył: 03 wrz 2019
Posty: 4633
deszczowymaj napisał(a)
Ja wysiewy.. ale to byliny zaczynam już za momencik ..posieję wystawie na miesiąc na zewnątrz i w lutym na parapet domowy..trochę na pewno się powyciągają ale jeżeli chcę aby kwitły jeszcze w tym roku to tak trzeba zresztą robię tak od paru lat
Po posadzeniu tych sadzonek w ogrodzie w oka mgnieniu nabierają masy

co do warzywek to nie mam najmniejszego doświadczenia..pomidory kupuje zawsze gotowe sadzonki ..



Asia ,
W Tobie moją ostatnią nadzieja .
Jeżówki mogę posłać i wystawić na balkon ?

Czy jeszcze jakieś kwiatki tak mogę?



____________________
Ania Spelnione marzenie
deszczowymaj 16:01, 04 sty 2020


Dołączył: 04 gru 2014
Posty: 7729
Ania111 napisał(a)



Asia ,
W Tobie moją ostatnią nadzieja .
Jeżówki mogę posłać i wystawić na balkon ?

Czy jeszcze jakieś kwiatki tak mogę?







Tak Aniu możesz

Ja tak wysiewam wszystkie byliny

Jednoroczne to nie ..bo dla nich na pewno zdecydowanie za wcześnie a z bylinami chodzi o to aby odpowiednio wcześnie je (wybudzić/podpędzić) aby jeszcze w tym roku zdążyły zakwitnąć..no chyba ,że nie zależy Ci aż tak bardzo na kwiatach ,wtedy możesz później wysiewać
____________________
JoannaJeżówkowe-Love ***Jeżówkowe-Love wizytówka
Korzystanie z portalu ogrodowisko.pl oznacza zgodę na wykorzystywanie plików cookie. Więcej informacji można znaleźć w Polityce plików cookies